Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Piatu ligu neopustí žiadne oravské mužstvo

Na záver súťaže sa o veľké prekvapenie postaral Bobrov.

Nižná do posledného kola nevedela, či sa v súťaži zachráni. Skončila tesne nad čiarou a v 5. lige teda ostáva. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Chlebnice – Nižná 1:0 (1:0)

Gól: M. Bakoš

Domáci tím si od úvodného hvizdu išiel za svojím cieľom – získať všetky tri body. Herne bol určite kvalitnejší, čo potvrdil v 10. min po peknom lobe Marek Bakoš. Chlebničania hru držali pevne na svojich kopačkách a Nižnej nedovolili vypracovať si žiadnu nebezpečnejšiu príležitosť na skórovanie. Chlebnice si vypracovali niekoľko šancí, no všetky ostali nepremenené. V takomto duchu sa niesla celá deväťdesiatminútovka a zápas tak skončil najtesnejším rozdielom. Za predvedený výkon a bojovnosť, nielen v dnešnom derby, ale počas celej sezóny, patrí hráčom od trénera obrovská pochvala. Tá spolu s poďakovaním patrí aj diváckej kulise, ktorá povzbudzovala aj počas tých menej dobrých zápasov.

Zostava domácich: Papiak, I. Oršuliak, Suľa, P. Bakoš, Zrnčík (53. Mudroň), Gerát, Kupčulák (85. Petričiak), Jagnešák, M. Bakoš (90. Červeň), Mudroň, Kuhajda

Zostava hostí: Brčák, Pňaček, Zaťko, Daňa, Zboja (46. Dulka), Zboroň, Lajčin, Bútora, Mores (82. Kulošťák), Šeling (46. Bažík), Pikna

ŽK: Jagnešák, M. Bakoš – Pňaček, Šeling, Kulošťák

RICHARD BAJO

Bešeňová – Bobrov 0:2 (0:0)

Góly: Mravec, Kramarčík

Bobrovčania v záverečnom zápase sezóny získali tri body na pôde druhého mužstva tabuľky. Dobrý výkon Hornooravcov a ich víťazstvo bolo pekným darčekom pre ich odchádzajúceho trénera Ignáca Hrkeľa, ktorý po dvoch sezónach pri mužstve končí. V zápase boli hostia lepším mužstvom a ich víťazstvo bolo plne zaslúžené. Hostia tiež využili, že Bešeňová bola po minulotýždňovej prehre v Žabokrekoch ešte v psychickom útlme a chýbali jej traja hráči základnej zostavy. V prvom polčase mali hostia tri gólové šance. Postupne ich nepremenili Mravec, Gužiňák a Kasan. Druhý polčas bol pre Bobrov už gólovo úrodnejší a celkovo úspešnejší. V 47. min otvoril skóre Filip Mravec. V 75. min poistil víťazstvo hostí druhým gólom Adam Kramarčík. V závere chcem poďakovať hráčom a funkcionárom, ktorí sa starajú o futbal v Bobrove a teším sa na ich ďalšie futbalové úspechy.

Zostava: Slovík, Mušák, D. Kurtulík, Mravec (86. Bodorik), G. Kurtulík (76. Kurják), Gočál, Gužiňák, Kasan, Korman, Melek, Kramarčík (80. Backa)

ŽK: Mušák, Mravec

IGNÁC HRKEĽ

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Oravské Veselé oslavuje veľký futbalový deň

Or. Jasenica – Blatnica 1:1 (0:0)

Gól: Prielomek (z 11m)

V Jasenici videli diváci dva tímy, ktorým už prakticky o nič nešlo. Prvú šancu zápasu mal Tomáš Hollý, ale jeho strela minula cieľ. Blatnica odpovedala šancou po zaváhaní domáceho brankára, ktorého na bránkovej čiare zastúpil jeden zo spoluhráčov. Najväčšiu domácu šancu prvého polčasu mal Milan Brontvaj, jeho strela z hranice šestnástky však trafila len brvno hosťujúcej brány. Prvý polčas tak aj napriek dobrým šanciam skončil bezgólovo. Hostia na domáce mužstvo vybehli v druhom polčase od prvej minúty a ich prvá strela skončila na žrdi domácej brány. V 59. min diváci videli prvý gól zápasu. K odrazenej lopte sa dostal Peter Gorgosz a poslal ju za chrbát bezmocného domáceho brankára. Jasenica odpovedala taktiež gólovo, no tento gól pre údajný ofsajd nebol uznaný. Domáci prebrali iniciatívu a snažili sa vyrovnať. Šance Vladimíra Madleňáka a Martina Poláka gólom ešte neskončili. Čo sa nepodarilo im, podarilo sa v 86. min Jakubovi Prielomkovi. Rozhodca odpískal po faule v šestnástke hostí penaltu a domáci hráč ju s prehľadom premenil. Zápas tak skončil remízou 1:1.

Zostava: Florek, Zanovit, Binek, M. Polák, Prielomek, Vráb (86. Graňák), V. Madleňák, Brontvaj (59. M. Madleňák), Feranec, S. Polák (86. Laštík), Hollý

ŽK: Feranec

JURAJ FERANEC

Or. Poruba – Černová 3:3 (0:2)

Góly: Šípka 2, M. Dudáš

Oravská Poruba doma odohrala zápas, v ktorom jej už o nič nešlo. Bohužiaľ, tomu zodpovedala aj jej hra v prvom polčase. Hostia sa ujali vedenia po polhodine hry, keď sa krížnou strelou z veľkej diaľky presadil Tomáš Tarač. Tesne pred prestávkou hostia zvýšili vedenie na 0:2 zásluhou hlavičky Mária Juriku. Do druhého polčasu Poruba nastúpila ako vymenená a v 48. min znížil Milan Dudáš. Hneď minútu nato však hostia pridali tretí gól, po strele Mareka Pinduru. Domáci sa snažili zvrátiť nepriaznivý vývoj a v 63. min svoje manko skresali už len na jediný gól po úspešnom zakončení Tomáša Šípku. V 83. min bol vylúčený hosťujúci obranca, keď v gólovej šanci skopol domáceho útočníka. Prevahu o jedného muža domáci dokonale využili a v nadstavenom čase druhého polčasu svojím druhým gólom v zápase upravil Tomáš Šípka na konečných 3:3.

Zostava: Osadský, P. Dudáš, Mikuš, Jašica, Dauda, Trnovec, Greguška, M. Dudáš, Sojka (80. Pavlík), Šípka, Mores

ŽK: Jašica, Trnovec, M. Dudáš