Súboj Bobrova a Oravskej Poruby rozhodol jediný gól

Futbalisti Oravskej Jasenice prehrali po viac ako dvoch mesiacoch.

Derby v Bobrove rozhodol Tomáš Šípka.(Zdroj: Pavol Ľorko)

L. Sliače – Or. Jasenica 4:1 (2:0)

Gól: Hollý

V úvodnej štvrťhodine predvádzali oba tímy na Liptove svižný futbal. Veľa sa behalo, kombinovala, prihrávalo. Lenže z gólov sa tešili zatiaľ iba domáci. Skóre stretnutia otvorili po polhodine hry. V závere polčasu dokonca zvýšili náskok na 2:0, vďaka štandardnej situácii.

Jasenica do druhého dejstva nastúpila s víziou zlepšiť hru, čo sa jej aj podarilo. Úvodnú štvrťhodinu nepustila súpera k lopte. Tlačila, strieľala, lenže gól jej nebol súdený. Sliače sa z tlaku vymanili a z prvého útoku po hodine hry zvýšili na rozdiel troch gólov. Hostia sa nakoniec nevzdali a vďaka Hollému znížili na 3:1. Išlo o skutočné nádherný gól z priameho kopu do šibenice brány. Oravčania sa po kontaktnom góle snažili, ale už sa strelecky nepresadili. Pritom ešte v závere otvorili hru a inkasovali na konečných 4:1 pre domáce Sliače.

Zostava: Florek – Kosmeľ, Binek, Hvoľka, Prielomek, V. Madleňák, Farský (46. M. Madeňák), Vráb (67. Graňák), Kavoň, Brontvaj, Hollý,

ŽK: Kosmeľ, M. Madleňák, Kavoň

MÁRIO MADLEŇÁK

Bobrov – Or. Poruba 0:1 (0:0)

Gól: Šípka

Domáci futbalisti začali náporom. Prevahu mali po celý prvý polčas. Rezultovali z toho aj šance, ktoré však nedokázali premeniť. Už v 10. min opečiatkoval strelou spoza šestnástky brvno Gužiňák. O pár minút prekopol Mravec z 5 m v sklze opustenú bránu. V 23. min vyrazil strelu Kasana brankár iba pred seba, no dobiehajúci Mravec nedokázal loptu dopraviť do siete.

V druhom polčase Oravská Poruba hru vyrovnala. Výraznejšie príležitosti na skórovanie si však nevypracovala. Jedinú veľkú mala v 75. min a tá skončila gólom. V šestnástke sa najlepšie zorientoval Šípka, ktorý zariadil hosťom tri body. Najbližšie mal k vyrovnaniu Kasan, ale trafil iba brvno. Bobrov si v druhom polčase inú veľkú šancu tiež nevypracoval.

Zostava domácich: Slovík – Mušák, D. Kurtulík, Mravec (71. Kurják), G. Kurtulík, Gočal, Gužiňák, Kasan, Backa (76. Stašák), Korman, Melek

Zostava hostí: Osadský – P. Dudáš, L. Mikuš, T. Jašica, Dauda, Trnovec, Greguška, M. Dudáš (46. Hucko), Sojka (70. R. Sopúch/86. Zámečník), Šípka, Mores

ŽK: P. Dudáš, Trnovec, Sojka (všetci Oravská Poruba)⋌

ANTON GROBARČÍK

Nižná – Martin 1:2 (1:1)

Góly: Pikna – Paulovič, Gríger

Už v druhej minúte skóruje Martin, keď loptu potiahol po pravej strane a krížnou strelou k žrdi dáva na 0:1. V 9. min sa k lopte dostali hráči Nižnej, keď po ľavej strane potiahol Pikna, ale Bútora z dobrej pozície míňa. Hostia sa dostali k vyloženej šanci aj v 15. min, keď centrovanú loptu triafajú hlavičkou – Brčák však zachraňuje. V 38. min Lajčin našiel na kraji Zboroňa a ten si loptu pristavil a prudkou strelou triafa Piknu, od ktorého sa lopta odrazila šťastne do brány. Minútu pred koncom polčasu bol faulovaný Zboroň v šestnástke. Sám faulovaný sa postavil na jedenástku, ale brankár hostí Zboroňa prečítal a ani dorážka neskončila v sieti. Hostia začali druhý polčas svižne, keď sa dostávajú do šance, no výborne chytajúci brankár Brčák zachraňuje na roh a z následného rohu opäť chytá hlavičku. V 55. min opäť Brčák podržal Nižnú. Následuje rýchly brejk Nižnej, Zboroň priťukáva loptu Piknovi na šestnástku, ten však strieľa mimo. Po akcii Lajčina a Šelinga sa Šeling ocitol v sľubnej pozícii, ale jeho kľučku v poslednej chvíli zachraňuje obranca Martina a následne odrazenú loptu chytá brankár. O tri minúty sú v šanci Martinčania, keď predĺžený roh k zadnej tyči vracajú späť a dezorientovaná obrana nestihla zachrániť. Nižná sa snažila uhrať aspoň remízu, avšak Martinčania jej nedovolili skórovať.

Zostava domácich: Brčák – Pňaček, Zaťko, Píši, Kliment (56. min Daňa), Zboroň, Lajčin, Zboja, Mores (60. min Šeling), Pikna, Bútora

ŽK: Šeling

ĽUBOŠ ŠELING

Černová – Chlebnice 0:0

V Černovej videli fanúšikovia medzišestnástkový futbal. V prvom dejstve stojí za zmienku šanca hostí, ale Suľa netrafil bránu. Domáci tím mal tiež niekoľko náznakov šancí, ale Papiaka sa mu prekonať nepodarilo.

Obraz hry sa v druhom polčase nezmenil. Veľký boj sa odohrával v strede poľa. Chlebničania mohli v 77. min strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale bombu Rastislava Jagnešáka vyškriabal domáci brankár na roh. Na gól sa v Černovej čakalo márne a po hvizde hlavného rozhodcu svietila na ukazovateli skóre bezgólová remíza. Hostia sú vďační za bod, ktorý si odvážajú z ihriska súpera.

Zostava: Papiak – M. Oršuliak, I. Oršuliak, Suľa, Bakoš, Zrnčík, Gerát, Kapčulák, Jagnešák, Spišák, Mudroň (87. Hajdúch)

ŽK: Jagnešák