Štvrtok, 18. október, 2018 | Meniny má Lukáš

Námestovo sa rozlúčilo s divákmi tým najlepším spôsobom

Námestovo môže skončiť na druhom, ale i šiestom mieste. Päť tímov má 46 bodov.

Domáci futbalisti (v žlto-čiernom) išli od začiatku za jednoznačným víťazstvom, čo sa im aj podarilo.(Zdroj: Milan Švába)

Námestovo – Makov 4:0 (3:0)

Góly: Košút 2, Jagnešák, Bakoš

Domácou rozlúčkou futbalistov MŠK s aktuálnou sezónou bolo stretnutie s vypadávajúcim Makovom. Svojho súpera v pohode zdolali rozdielom triedy a výkonom opäť potešili svojich fanúšikov. Hoci prvú šancu na gól mali hostia, Lešňovský zneškodnil tvrdú strelu Zimku. Priebeh hry mali pevne v rukách žltočierni. Najprv síce Kurtulík nepremenil pokutový kop, ale potom prišli chvíle Tomáša Košúta. V 15. min zobral loptu stopérovi Majerčíkovi a svoje sólo zakončil strelou k žrdi. Po polhodine hry vypálil z hranice šestnástky, no brankár Kovalík jeho strelu bravúrne vyrazil. Aký je futbal jednoduchý a zároveň krásny, ukázali domáci v 33. min. Čiernik zakombinoval na jeden dotyk s Kubásom, ten potom našiel centrom Košúta, ktorý s prehľadom zvýšil na 2:0. Neskôr zabrnkal na nervy divákov Lešňovský, ale Zimka jeho chybu nevyužil. Skvelú bodku za prvým polčasom dal v 45. min Jagnešák nezvyčajne strelou pravačkou.

Úvodné minúty po prestávke priniesli ďalšie šance zverencov trénera Rusnáka. Skóre sa však nemenilo, lebo svoje sólo gólovo nezakončil Kurtulík a dve šance na hetrik nevyužil Košút. Potom tempo aj úroveň hry poklesli. Žltočierni hru kontrolovali a Kysučania, hoci sa snažili o aktívnu hru, cez domácu obranu vedenú Habiňákom nemohli preniknúť. Aj napriek poľaveniu prišli príležitosti na gól, no Kubás a trikrát striedajúci Bakoš nemali presnú mušku. Bakošovi sa to napokon podarilo. V 87. min mu presne nacentroval Kurtulík a pravačkou uzavrel skóre na 4:0. Námestovskí futbalisti aj týmto výkonom potvrdili svoje kvality a vysokú stabilnú úroveň ich hry. Stretnutie patrilo nestarnúcemu Simanovi, ktorému patril stred poľa, kde odoberal lopty súperom a umne ich rozdával svojim spoluhráčom. Posledné vystúpenie futbalového ročníka čaká Námestovčanov už v piatok na pôde vedúceho Liptovského Hrádku.

JÁN SALAJ

Zostava: Lešňovský – Čiernik, Buckulčík, Habiňák, Pikoš, Siman, Kubás, Kurtulík, Čecho (74. Kubica), Jagnešák (84. Snovák), Košút (62. Bakoš)

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  10. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu? 4 505

Na dopravných značnách sa objavili biele skrinky. Čo to je?

Hustota premávky je dôležitý ukazovateľ, podľa ktorého bude Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) plánovať ďalší rozvoj dopravy.

Pribiš sa dotiahol. Kto bude jesenný majster?

Vedúca Dlhá prvýkrát v sezóne nestrelila ani gól.

Florbalový víkend doprial iba jednému mužstvu

Ženy Tvrdošína prehrali oba domáce duely.

Policajný pes Metro zachránil stratenú ženu

Žena odišla do ťažko prístupného terénu, pravdepodobne chcela spáchať samovraždu.

RegioStars 2018: Oravský projekt rašelinísk siahal na európskeho Oskara

Víťazov vyhlásili na slávnostnej ceremónii, ktorá bola súčasťou Európskeho týždňa regiónov a miest v Bruseli.