Vitanová sa postarala o prvú prehru už istého víťaza súťaže

Futbalisti Beňadova si doma schuti zastrieľali proti Brezovici.

Futbalisti Vitanovej vyhrali nad Habovkou 2:1(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Vitanová – Habovka 2:1 (1:1)

Góly: Ondrík, G. Karas – Mikuš

Už aj Habovka vie, ako chutí prehra v tejto sezóne. Jej neporaziteľnosť prerušili hráči Vitanovej. Zápas sa hral v sobotu. Tento deň patrí predovšetkým domácim prácam, no aj napriek tomu si našlo cestu na štadión až 150 divákov. Domáci mali výborný vstup do stretnutia, keď už v 6. min otvorili skóre. Dalibor Karas hlavou predĺžil loptu na Richarda Ondríka a ten ju ukážkovo umiestnil do siete. Po otváracom góle sa hralo len medzi šestnástkami. Hostia však postupne začali viac bojovať, napádať rozohrávky súpera. Odmeny v podobe gólu sa dočkali v 17. min, keď sa presadil Mikuš. Po tomto presnom zásahu sa znova začalo hrať v strede poľa až do konca prvého dejstva.

V úvode druhého polčasu bola jednoznačne lepšia Habovka. Snažila sa kombinovať, hrať technický futbal. Vytvorila si množstvo šancí, ktoré však výborne chytajúci Pjentek pochytal. A tak prišiel trest. Z nenápadnej akcie domáci rozhodli o osude stretnutia. Gabriel Karas prekvapil strelou z hranice šestnástky súperovho brankára, ktorému jednoduchá lopta prešla pomedzi prsty. Zvyšok zápasu sa už len dohrával, nakoľko domáca obrana nedovolila hosťom vytvoriť si žiadnu dobrú akciu. Vitanová sa tak bodovo dotiahla na Habovku, no tá má zápas k dobru. Takisto neprehrala už 9 zápasov v rade.

Zostava domácich: Pjentek – J. Paľa, Tješ, Ťapaj, M. Paľa (53. L. Paľa), Ševc, Schweiner, Obrtáč, G. Karas, D. Karas (75. Pavelek), Ondrík

Zostava hostí: A. Pilarčík – Leginus, P. Juráň, Vitanovec, Mikuš, Kuboš, B. Pilár, B. Pilarčík, Jurina (82. A. Pilár), M. Juráň, Taraj

ŽK: Jurina (Habovka)

Rozhodcovia: Kohár – Šveda

ADRIÁN PAVELEK

Prečítajte si tiež: Boj o prvé miesto je naďalej veľmi dramatický

Sedliacka Dubová – Rabčice 5:0 (3:0)

Góly: Zrnčík 4, Miklušek

Od úvodu mal zápas jednoznačný scenár. Domáci dominovali vo všetkých herných situáciách. Hralo sa len na jednu bránu. Bolo len otázkou času, kedy sa Sedliacka Dubová dostane do vedenia. Podarilo sa jej to v 29. min. Andrej Zrnčík si prebral nacentrovanú loptu a ukážkovo ju umiestnil do Lukašákovej brány. Už o minútu bolo 2:0, keď sa po krídelnej akcii presadil hlavičkou Zrnčík. A o ďalších 60 sekúnd svietilo na tabuli hrozivé skóre z pohľadu Rabčíc. Tretí gól domácich strelil Miklušek, keď si loptu prebral v šestnástke a strelou k tyči nedal brankárovi šancu.

Druhý polčas sa podobal tomu prvému. Dubová útočila, Rabčice sa bránili. Výsledkom boli ešte dva presné zásahy v hosťujúcej sieti. Oba si na svoje konto pripísal Andrej Zrnčík, keď sa v oboch prípadoch individuálne presadil. Domáci futbalisti si zaslúžia obrovskú pochvalu za predvedený výkon a veľkú bojovnosť.

Zostava domácich: Zeman – Melicherík, Šutý, Krška, Barica, Marecký, Šeling, Miklušek, Zrnčík (80. Čupaj), Miháľ, Strežo

Zostava hostí: Lukašák – J. Brenkus, Bolibruch, Parigal, Kolčák, M. Štetiar, Tatarka, J. Štetiar, Babinský, E. Brenkus, Grobarčík

Rozhodcovia: Melicherčík – Babinský, Pobeha

MIROSLAV RABČAN

Beňadovo – Brezovica 8:2 (2:2)

Góly: Matej Hušla 3 (prvý z 11 m), Michal Ondrek 2, Marek Ondrek 2, Kubalák – Kaník, Sobek

Už v 15. min viedli domáci 2:0, keď sa presadil Michal Ondrek a z jedenástky Matej Hušla. Mysleli si, že už je zápas rozhodnutý a tak začali hrať na pol plynu. Zaslúžený trest prišiel v 34. min, keď sa presadil Mário Kaník. A o tri minúty bolo vyrovnané, keď po rohovom kope skóroval Sobek. Vyrovnaný prvý polčas tak skončil remízou.

Druhé dejstvo ovládli jednoznačne Beňadovci. So súperom si robili, čo chceli. Výsledkom bolo až 6 gólov v Pakosovej sieti. Hetrik skompletizoval Matej Hušla, po dva góly v zápase si pripísali bratia Ondrekovci. Jeden strelil aj Lukáš Kubaľák. Brezovica sa potom snažila zmierniť debakel, no jej šance pochytal výborný L. Pepucha. Po jednoznačnom priebehu tri body zaslúžene ostali doma.

Zostava domácich: L. Pepucha – M. Hušla, Kubaľák, Michal Ondrek, Ľ. Pepucha (58. D. Páterek), Pazdera, Graňák (85. B. Hušla), L. Kubaľák, J. Pepucha, Marek Ondrek, Páterek

Zostava hostí: Pakos – Marek Kaník, Kubášek, M. Krška, Mário Kaník, R. Krška, Ujmiak, Bandík, Krnáč, Sobek, Števaňák

ŽK: Kubášek (Brezovica)

Rozhodcovia: Šveda – Karcol

JAROSLAV KUBAĽÁK

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  3. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu
  4. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno
  5. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  6. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
  7. Tip hypošpecialistu: Najlepší čas na Adlerovu je teraz!
  8. Jana Vaľová: Pokračujme po dobrej ceste
  9. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  10. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!
  1. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
  2. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu
  3. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  5. Tip hypošpecialistu: Najlepší čas na Adlerovu je teraz!
  6. Jana Vaľová: Pokračujme po dobrej ceste
  7. Sú "firmy na predaj" vhodné pre začínajúcich podnikateľov?
  8. Dôležité zmeny v založení s.r.o. od 1.9.2018
  9. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  10. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára!
  10. Nepodceňujte príznaky psoriázy 3 516

Na dopravných značnách sa objavili biele skrinky. Čo to je?

Hustota premávky je dôležitý ukazovateľ, podľa ktorého bude Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) plánovať ďalší rozvoj dopravy.

Policajný pes Metro zachránil stratenú ženu

Žena odišla do ťažko prístupného terénu, pravdepodobne chcela spáchať samovraždu.

RegioStars 2018: Oravský projekt rašelinísk siahal na európskeho Oskara

Víťazov vyhlásili na slávnostnej ceremónii, ktorá bola súčasťou Európskeho týždňa regiónov a miest v Bruseli.

Pracovníci vodární: Kanalizácia nie je odpadkový kôš

Čo majú spoločné detské plienky a kurča? Nie. Nie je to začiatok žiadneho vtipu. Zamestnanci Oravskej vodárenskej spoločnosti majú však o zábavu postarané, keď musia aj takéto predmety vyťahovať z upchatej kanalizácie.