Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Chlebnice sa konečne doma radovali z víťazstva

V skvelých výsledkoch pokračuje Oravská Jasenica. Ťahá už šnúru deviatich zápasov bez prehry.

Chlebnice (v modrom) vrátili Bobrovu (v bielom) prehru z jesennej časti.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Vrútky – Or. Jasenica 1:2 (1:1)

Góly: Hollý, Vráb

V horúcom počasí sa hral spočiatku opatrný a nezáživný futbal, ktorý veľa vzruchu nepriniesol. Jasenica, bojujúca o tretiu priečku v tabuľke, mala predsa len viac loptu na kopačkách a snažila sa o kombinačný futbal. Paradoxne gól padol na opačnej strane, keď domáci využili hrúbku v obrane hostí. Našťastie o pár minút prenikol po presnom pase Kosmeľa do šestnástky Tomáš Hollý a vyrovnal. Bol to už jeho 21. gól v súťaži. V tabuľke strelcov celej súťaže je na prvom mieste. Po góle mala Jasenica do polčasu ešte dve šance, ale Hollý a Prielomek sa nepresadili.

Po zmene strán už hostia nič nenechávali na náhodu a zatlačili domácich. Šancu Hollého brankár zneškodnil a nájazd Brontvaja zastavilo brvno. Hostia sa dočkali v 65. min, keď po peknej akcii a prihrávke Hollého strelil svoj prvý gól za A-mužstvo Marek Vráb. Bol nakoniec víťazný. Ďalšie šance už Jasenica nevyužila a zaslúžene si vezie z Vrútok tri body.

Zostava: Florek – Kosmeľ, Binek (68. Hvoľka), M. Polák, Zanovit, Feranec, Prielomek, Brontvaj, P. Kavoň (46. Vráb), Hollý, K. Farský (57. M. Madleňák)

ŽK: Hollý, K. Farský

JURAJ FERANEC

Chlebnice – Bobrov 2:0 (1:0)

Góly: Kupčulák, I. Oršuliak

V prvom dejstve sa po hernej stránke prejavili lepšie hostia. Len vďaka Papiakovi, ktorý chytil dva čisté góly, Chlebnice neprehrávali. Do vedenia sa dostali z ojedinelého útoku, ktorý premenil Kupčulák.

Po prestávke musela byť hra kvôli búrke prerušená. Po návrate na hraciu plochu mali už viac z hry domáci, kým súper sa nepresadzoval. Druhý gól však prišiel až v 76. min, a to z kopačky Ivana Oršuliaka. Do záveru si oba tímy vypracovali ešte niekoľko šancí, no výborne chytajúci gólmani všetky vykryli a tak najmä ich zásluhou zápas skončil rozdielom 2:0

Zostava domácich: Papiak, M. Oršuliak, I. Oršuliak, Suľa, Petričiak, P. Bakoš (88. Hajdúch), Zrčník, M. Bakoš, Gerát, Jagnešák, Kupčulák

Zostava hostí: Slovík, Mušák, Kramarčík, D. Kurtulík, Mravec (66. Kružel), G. Kurtulík, Gočal, Gužiňák, Kurják, Kasan, Backa

ŽK: M. Bakoš, Jagnešák – Kurtulík, Kružel

RICHARD BAJO

Palúdzka – Nižná 3:1 (1:0)

Góly: Štefka, Filipovič, Kokavec (z 11 m) – Lajčin

Prvá šanca zápasu, ktorú mali na kopačkách domáci, prišla už v 5. min, no Brčák dobre vybieha a vyráža. Z následného útoku, po nedorozumení nižnianskej obrany a avizovaného ofsajdu už loptu do sita Štefka zasunul. Nižná sa s gólom vyrovnávala len ťažko. V 28. min prišla ďalšia sľubná šanca domácich, no tú Brčák vyráža na roh.

Po zmene strán sa v akcii opäť ocitol Brčák a opäť vyráža sľubnú strelu. Z následného zoči-voči súboja medzi Kokavcom a Brčákom vychádza víťazne znovu gólman Nižnej a strelu kryje. K prvej tutovej šanci sa Nižná dostala až v 56. min, keď Piknovu strelu bravúrne vyráža domáci gólman na brvno. O desať minút bol z ľavej strany pri šestnástke faulovaný striedajúci Dulka. K lopte sa postavil Lajčin a jeho strela skončila v site. V závere bola Zbojovi odpískaná sporná penalta, ktorú domáci kapitán premieňa. Nižná sa snažila vyrovnať, no päť minút pred koncom prišiel ortieľ. Z ľavej strany šestnástky poistil domáce víťazstvo Filipovič.

Zostava: Brčák, Pňaček, Zaťko (64. Bažík), Píši, Kliment, Zboroň, Lajčin, Zboja, Mores (62. Dulka), Pikna, Šeling

ĽUBOŠ ŠELING

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:V Oravskom Veselom sa bavili futbalom

Or. Poruba – Žabokreky 1:4 (0:2)

Góly: Mores – Vajagič, Valášek, Fúčela, Šulan

V Oravskej Porube videli diváci od začiatku veľmi zaujímavý zápas. Hostia bojujúci o postup si nič iné ako tri body z tohto súboja nepripúšťali. V šiestej minúte sa hostia dostávajú do vedenia po prudkej hlavičke Milana Vajagiča. Domáci zostali zaskočení a tak hru ovládli Žabokreky. V 31. min po chybe v domácej obrane sa k lopte dostáva opäť Milan Vajagič a po jeho prihrávke skóruje Ján Valášek. V 44. min v jedinej šanci domácich v prvom polčase bránu tesne míňa Radomír Trnovec. Do druhej polovice lepšie vstúpili domáci futbalisti a v 55. min Tomáš Mores z pravej strany nachytal na hruškách brankára hostí. V 57. min hostia po sérii hlavičiek dotlačili loptu za bránkovú čiaru zásluhou Michala Fúčelu. Posledný gól zápasu strelil tvrdou strelou v 77. min Peter Šulan. Hostia zo Žabokriek si tak zaslúžene odvážajú z Oravskej Poruby tri body po víťazstve 1:4.

Zostava: Osadský, P. Dudáš, Mikuš (27. Mores), Jašica, Dauda, Trnovec, Greguška, M. Dudáš (85. Zámečník), Sojka, Šípka (82. Hucko), Melicherčík

ŽK: Jašica