Pondelok, 6. júl, 2020 | Meniny má Patrik, PatríciaKrížovkyKrížovky

Futbalisti Vitanovej sa plavia na víťaznej vlne

Novým kráľom strelcom najnižšej súťaže je zatiaľ Adam Greš z Krušetnice.

Vitanová (v zelenom) vyhrala už osem zápasov za sebou. Vitanová (v zelenom) vyhrala už osem zápasov za sebou. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Rabčice – Beňadovo 2:2 (0:1)

Góly: Babinský, M. Štetiar – Ondrek, Ľ. Pepucha

V Rabčiciach sa hral súboj posledných dvoch celkov tabuľky. Hral sa pekný, trocha tvrdší futbal. Domáci mali v úvodných minútach navrch, no potom sa začala hra vyrovnávať. Skóre zápasu otvoril v 37. min Beňadovec Michal Ondrek, keď sa presadil hlavičkou. Rabčice vyrovnali po zmene strán. V 70. min sa pekneuvoľnil Babinský, prešprintoval hosťujúcu obranu a poľahky skóroval. Remíza však vydržala len dve minúty, keď sa strelou do vinkľa prezentoval kapitán hostí Ľubomír Pepucha. Rabčice sa však nevzdávali. V záverečných minútach vyvinuli na súpera obrovský tlak. Vyťažili z toho vyrovnávajúci gól z kopačky Martina Štetiara. Strieľal hneď z prvej a nechytateľne trafil do šibenice. Vzhľadom na priebeh zápasu je remíza spravodlivá. Rabčice naposledy bodovali v druhom kole, keď vyhrali doma 3:2 so Sedliackou Dubovou.

Zostava domácich: Lukašák – Brišák, Bolibruch, Kolčák, Parigal, Papaj, F. Bandík, M. Bandík, M. Štetiar, Babinský, Brenkus (46. Briš)

Zostava hostí: L. Pepucha – Iglarčík, M. Hušla, Kubaľák, Ondrek, Ľ. Pepucha, Pazdera, Páterek, Graňák, Triebeľ, Kovaľ (6. B. Hušla/60. J. Pepucha)

ŽK: M. Štetiar – B. Hušla

Rozhodcovia: Pavlák – Gerek

MARTIN SLOVÍK

Prečítajte si tiež: Duel posledných tímov mal pod hradom jednoznačný scenár Čítajte

Vitanová – Sedliacka Dubová 2:0 (1:0)

Góly: Ševc, Tješ

Domáci chceli natiahnuť svoju víťaznú šnúru aj proti húževnatej Sedliackej Dubovej. Od úvodu to bol vyrovnaný zápas, no v prvých minútach mali mierne navrch hostia. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Až do 40. minúty vydržal bezgólový stav. Skóre otvoril kapitán Vitanovej Ševc, keď sa pekne uvoľnil a strelou k tyči nedal brankárovi šancu.

Druhý polčas hrali domáci futbalisti o čosi lepšie, no dlho sa nevedeli presadiť v ofenzíve. V 50. min sa Dávid Tješ posunul do útoku, a bol to práve on, ktorý rozvlnil sieť po druhýkrát. Pekne ho vysunul Ľubomír Paľa a sám zoči-voči Zemanovi skóroval. Od tohto momentu sa hralo len medzi šestnástkami. Útočníci ohrozovali brankárov len z protiútokov. Vitanová tak natiahla svoju víťaznú šnúru už na 8 zápasov.

Zostava domácich: Pjentek – J. Paľa, Tješ (63. L. Paľa), Ťapaj, M. Paľa, Ševc, Schweiner, Obrtáč, Ľ. Paľa (57. Ondrík), G. Karas (45. Vrabček), D. Karas

Zostava hostí: Zeman – Melicherík, Šutý, Krška, Barica, Kuboš (45. Čupaj), Marecký, Šeling, Miklušek, J. Zrnčík, A. Zrnčík

ŽK: Tješ (Vitanová)

Rozhodcovia: Matúška – Jančo

ADRIÁN PAVELEK

Krušetnica – Brezovica 3:1 (1:0)

Góly: A. Greš 2, Ľ. Kocúr – Bandík

Od úvodného hvizdu bola hra vyrovnaná. Šance sa striedali na oboch stranách. Oba tímy sa snažili dostať sa do vedenia. Podarilo sa to domácim. V 28. min sa ku centrovanej lopte dostal Adam Greš a pohotovo skóroval. Potom si aktéri vytvárali ďalšie dobré šance, ktoré však pochytali výborní brankári. Do druhého polčasu vstúpili lepšie futbalisti Brezovice. Už po troch minútach sa im podarilo vyrovnať zásluhou Bandíka. No z vyrovnania sa dlho netešili. Domáci Ľubomír Kocúr nádhernou strelou spoza šestnástky trafil nechytateľne a vrátil svojmu tímu vedenie. V závere ho poistil kanonier Adam Greš. Krušetnica si tak po vydretom víťazstve pripisuje tri body.

Zostava domácich: Dopater – J. Kocúr, V. Greš, Juriga, J. Greš, Ľ. Kocúr, A. Greš, Ptačin (56. M. Kocúr), Brčák, Zemeník, Parišek (72. Kyrcz)

Zostava hostí: Pakos – Števaňák, Mário Kaník, M. Krška, Marek Kaník, R. Krška, Ujmiak, Jankoľa, Bandík, Meško (34. Sobek), Kordiak

ŽK: A. Greš – Jankoľa, Marek Kaník