Víťazný víkend majú za sebou Dolný Kubín i Oravské Veselé.

Juraj Gelčinský (vpravo) sa vrátil do zostavy Trstenej po treste, pre ktorý stál od októbra minulého roku. Hneď sa aj presadil.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Bytča – Or. Veselé 1:4 (0:3)

Góly: Pisarčík 2, Šupej, Kubišta

Oravské mužstvo začalo aktívne a už v úvode malo kopať pokutový kop. Hlavný rozhodca však rozpažil. Z následného rohu však strelil nádherný gól Šupej, ktorý predĺženú loptu trafil nechytateľne volejom. Hostia v prvom polčase súpera stále tlačili. Odmenou boli ďalšie dva góly. Najprv ušiel po ľavej strane Kubišta, brankár vyrazil a Kurtulík našiel nepokrytého Pisarčíka. Ten istý hráč sa presadil aj v 31. min a o víťazovi nebolo pochýb.

Po zmene strán si hosťujúci Tatran kontroloval výsledok a mal tiež niekoľko šancí. Najväčšiu spálil Pisarčík. Išiel sám na brankára, ale hetrik nedosiahol. Bytča v 79. min znížila peknou strelou spoza šestnástky, ale posledné slovo malo Oravské Veselé. Definitívu výsledku dal Kubišta.

Zostava: Trabalík – Hojo, Struhár, Šupej, Burzík, Čiernik, Kurtulík (73. Kumor), Pňaček, Kubišta (86. Feranec), Škuta, Pisarčík

DUŠAN REJDUGA

Turčianska Štiavnička – Dolný Kubín 1:3 (0:1)

Góly: D. Válek 2, Čučka

Oravské družstvo na piaty pokus konečne zvíťazilo na hosťujúcej pôde. Od úvodného hvizdu si vytvorilo hernú prevahu, ktorú v 24. min korunoval otvárajúcim gólom Daniel Válek. Domáci to skúšali len z protiútokov, no kubínsku svätyňu neohrozili. Pred odchodom do šatní sa snažil pomer gólov zvýšiť Beňuš, no jeho strelu zastavila na čiare domáca obrana.

Po prestávke nastúpili aktívnejšie hráči z Turca, kým hostia poľavili. Aj napriek tomu si však veľmi dobrú príležitosť vytvoril Žákovič. Loptu však v poslednej sekunde opäť zastavila obrana. Snaha domácich vyrovnať sa do gólu pretavila až v 72. min. Od tohto momentu Oravčania ožili, o čom svedčia aj dva presné zásahy. Prvý z nich si na konto pripísal po nariadenej jedenástke kapitán tímu Čučka a v závere poistil víťazstvo kanonier Daniel Válek.

Zostava: Pažitka, Čučka, Badár, Š. Válek, Baričák, J. Beňuš, J. Válek (75. Vlček), Bugan (86. Puskarčík), D. Válek, Žákovič, P. Beňus

PAVOL BAČA

Trstená – Tvrdošín 2:2 (1:0)

Góly: Gelčinský, Šurina – Lajš, Hajduk

Derby ponúklo zaujímavý futbal. Tvrdošín mal síce viac z hry, ale len po šestnástku. Trstená sa dostávala do čistých šancí a po prvom polčase mohla pokojne viesť 3:0. Presadil sa však iba navrátilec Juraj Gelčinský, ktorý do prestávky mohol vsietiť aj druhý gól. V stopercentnej šanci, keď bola odkrytá brána, trafil do tyče. Veľkú príležitosť mal aj Tomáš Greššák. Po zmene strán pokračovala územná prevaha hostí. Snažili sa o vyrovnanie, ale dlho sa nemohli gólovo presadiť. Domáci futbalisti mohli dvakrát navýšiť skóre, ale podarilo sa to v 78. min až Martinovi Šurinovi. O dvojgólový náskok však Trstená prišla v závere zápasu. Kontaktný gól hostí z kopačky Michala Lajša padol v 85. min z evidentného dvojmetrového ofsajdu. Čiarový rozhodca hru pustil. Tento moment výrazne domácich zlomil a v 89. min inkasovali druhý gól. Úspešným strelcom bol Filip Hajduk.

Zostava domácich: Smieška – Bulla, Andrej Kováč, Letaši, Jaroš, Greššák, Šurina, Machajda (52. D. Tomčík), Ješš (68. Maťovčík), Mahút, Gelčinský (89. Vittek)

Zostava hostí: Machunka – Gálik, Jendrišek, Hradský, Lejko, Sirota, Bartoš (66. Jendrol), Šikyňa, Hajduk (90. Gonda), Gerát, Lajš (90. Balún)

ŽK: Jaroš – Gerát

VOJTECH FUKAS

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  3. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu
  4. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  5. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
  6. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno
  7. Tip hypošpecialistu: Najlepší čas na Adlerovu je teraz!
  8. Jana Vaľová: Pokračujme po dobrej ceste
  9. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite
  10. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's?
  10. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu? 4 326

Na dopravných značnách sa objavili biele skrinky. Čo to je?

Hustota premávky je dôležitý ukazovateľ, podľa ktorého bude Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) plánovať ďalší rozvoj dopravy.

Pribiš sa dotiahol. Kto bude jesenný majster?

Vedúca Dlhá prvýkrát v sezóne nestrelila ani gól.

Florbalový víkend doprial iba jednému mužstvu

Ženy Tvrdošína prehrali oba domáce duely.

Policajný pes Metro zachránil stratenú ženu

Žena odišla do ťažko prístupného terénu, pravdepodobne chcela spáchať samovraždu.

RegioStars 2018: Oravský projekt rašelinísk siahal na európskeho Oskara

Víťazov vyhlásili na slávnostnej ceremónii, ktorá bola súčasťou Európskeho týždňa regiónov a miest v Bruseli.