Víťazný víkend majú za sebou Dolný Kubín i Oravské Veselé.

Juraj Gelčinský (vpravo) sa vrátil do zostavy Trstenej po treste, pre ktorý stál od októbra minulého roku. Hneď sa aj presadil.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Bytča – Or. Veselé 1:4 (0:3)

Góly: Pisarčík 2, Šupej, Kubišta

Oravské mužstvo začalo aktívne a už v úvode malo kopať pokutový kop. Hlavný rozhodca však rozpažil. Z následného rohu však strelil nádherný gól Šupej, ktorý predĺženú loptu trafil nechytateľne volejom. Hostia v prvom polčase súpera stále tlačili. Odmenou boli ďalšie dva góly. Najprv ušiel po ľavej strane Kubišta, brankár vyrazil a Kurtulík našiel nepokrytého Pisarčíka. Ten istý hráč sa presadil aj v 31. min a o víťazovi nebolo pochýb.

Po zmene strán si hosťujúci Tatran kontroloval výsledok a mal tiež niekoľko šancí. Najväčšiu spálil Pisarčík. Išiel sám na brankára, ale hetrik nedosiahol. Bytča v 79. min znížila peknou strelou spoza šestnástky, ale posledné slovo malo Oravské Veselé. Definitívu výsledku dal Kubišta.

Zostava: Trabalík – Hojo, Struhár, Šupej, Burzík, Čiernik, Kurtulík (73. Kumor), Pňaček, Kubišta (86. Feranec), Škuta, Pisarčík

DUŠAN REJDUGA

Turčianska Štiavnička – Dolný Kubín 1:3 (0:1)

Góly: D. Válek 2, Čučka

Oravské družstvo na piaty pokus konečne zvíťazilo na hosťujúcej pôde. Od úvodného hvizdu si vytvorilo hernú prevahu, ktorú v 24. min korunoval otvárajúcim gólom Daniel Válek. Domáci to skúšali len z protiútokov, no kubínsku svätyňu neohrozili. Pred odchodom do šatní sa snažil pomer gólov zvýšiť Beňuš, no jeho strelu zastavila na čiare domáca obrana.

Po prestávke nastúpili aktívnejšie hráči z Turca, kým hostia poľavili. Aj napriek tomu si však veľmi dobrú príležitosť vytvoril Žákovič. Loptu však v poslednej sekunde opäť zastavila obrana. Snaha domácich vyrovnať sa do gólu pretavila až v 72. min. Od tohto momentu Oravčania ožili, o čom svedčia aj dva presné zásahy. Prvý z nich si na konto pripísal po nariadenej jedenástke kapitán tímu Čučka a v závere poistil víťazstvo kanonier Daniel Válek.

Zostava: Pažitka, Čučka, Badár, Š. Válek, Baričák, J. Beňuš, J. Válek (75. Vlček), Bugan (86. Puskarčík), D. Válek, Žákovič, P. Beňus

PAVOL BAČA

Trstená – Tvrdošín 2:2 (1:0)

Góly: Gelčinský, Šurina – Lajš, Hajduk

Derby ponúklo zaujímavý futbal. Tvrdošín mal síce viac z hry, ale len po šestnástku. Trstená sa dostávala do čistých šancí a po prvom polčase mohla pokojne viesť 3:0. Presadil sa však iba navrátilec Juraj Gelčinský, ktorý do prestávky mohol vsietiť aj druhý gól. V stopercentnej šanci, keď bola odkrytá brána, trafil do tyče. Veľkú príležitosť mal aj Tomáš Greššák. Po zmene strán pokračovala územná prevaha hostí. Snažili sa o vyrovnanie, ale dlho sa nemohli gólovo presadiť. Domáci futbalisti mohli dvakrát navýšiť skóre, ale podarilo sa to v 78. min až Martinovi Šurinovi. O dvojgólový náskok však Trstená prišla v závere zápasu. Kontaktný gól hostí z kopačky Michala Lajša padol v 85. min z evidentného dvojmetrového ofsajdu. Čiarový rozhodca hru pustil. Tento moment výrazne domácich zlomil a v 89. min inkasovali druhý gól. Úspešným strelcom bol Filip Hajduk.

Zostava domácich: Smieška – Bulla, Andrej Kováč, Letaši, Jaroš, Greššák, Šurina, Machajda (52. D. Tomčík), Ješš (68. Maťovčík), Mahút, Gelčinský (89. Vittek)

Zostava hostí: Machunka – Gálik, Jendrišek, Hradský, Lejko, Sirota, Bartoš (66. Jendrol), Šikyňa, Hajduk (90. Gonda), Gerát, Lajš (90. Balún)

ŽK: Jaroš – Gerát