Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Derby v Dolnom Kubíne ponúklo zaujímavý futbal a šesť gólov

Futbalisti Oravského Veselého sú stále v hre o prvú priečku aj vďaka skvelému obratu.

Oravské derby Dolného Kubína (v modro-čiernych dresoch) a Tvrdošína (v oranžovom) prinieslo až šesť gólov.Oravské derby Dolného Kubína (v modro-čiernych dresoch) a Tvrdošína (v oranžovom) prinieslo až šesť gólov. (Zdroj: Pavol Ľorko)

K. N. Mesto – Trstená 1:0 (1:0)

Gól: Kopas

Na dôležitý zápas o záchranu cestovali hostia iba s jedenástimi hráčmi, z toho traja boli dorastenci. Hra sa odohrávala väčšinou na polovici Trstenej. Kysučania boli futbalovejší. V 18. min otvorili skóre. Rýchlo zahrané autové vhadzovanie prekvapilo obranu, kde si zbehol domáci hráč. Výborne našiel Kopasa, ktorý z päťky už nemal problém prekonať Smiešku. Oravské mužstvo si za celé stretnutie vytvorilo iba dve šance. Ešte v prvom polčase mohol vyrovnať Mahút, ktorého strela skončila na tyči. V závere zápasu mal tiež vyrovnanie na hlavičke Ďurčák. Loptu však nasmeroval len do rúk brankára. Kysucké Nové Mesto vyhralo po zásluhe. Pre nás je smutné, že na každý zápas nastupujeme v inom zložení. Zápas veľmi dobre zvládla rozhodcovská trojica.

Zostava: Smieška – Bulla, Vajdečka, Ďurčák, D. Tomčík, Machajda, Ješš, Jaroš, Maťovčík, S. Tomčík, Mahút

ŽK: Smieška, Ďurčák, S. Tomčík, Mahút

VOJTECH FUKAS

Prečítajte si tiež: Námestovo doma fanúšikov potešilo, no na Liptove neoslnilo Čítajte

Or. Veselé – Bánová 3:2 (1:2)

Góly: Škuta, Pisarčík, Burzík

Zápas priniesol dva odlišné polčasy. Bánová zaskočila domáce mužstvo už v 3. min, keď sa po dobre rozohranej štandardnej situácii dostala do vedenia. Potom sa síce Veselé prebralo, ale v 39. min lovil Trabalík po druhýkrát loptu zo siete. Veľký impulz dodala Tatranu rýchla gólová odpoveď. O štyri minúty znížil z priameho kopu Škuta a naštartoval tím za skvelým obratom.

Domáci vybehli po zmene strán ako vymenení. Technického súpera výborne dostupovali a bolo otázkou času, kedy vyrovnajú. V 58. min sa to podarilo Pisarčíkovi. O 7 minút mohlo byť na lavičke Veselého ešte veselšie. Rozhodca odpískal jedenástku, no Kubišta loptu napálil do brvna. Víťazný gól si domáci predsa len zakričali. V 78. min Kubišta opečiatkoval brvno z priameho kopu a loptu dopravil do siete Burzík. V ostatnom priebehu mohol Tatran ešte navýšiť skóre, ale to sa už nemenilo.

Zostava: Trabalík – Hojo, Struhár, Šupej, Burzík, Čiernik, Kurtulík, Pňaček (88. Feranec), Kubišta, Škuta (84. Smondek), Pisarčík (90. Miškovčík)

ŽK: Pisarčík

DUŠAN REJDUGA

Dolný Kubín – Tvrdošín 4:2 (2:0)

Góly: Š. Válek 2, D. Válek, Žákovič – Jendrišek, Lejko

Od úvodných minút sa hral svižný, divácky zaujímavý futbal. Prispeli k tomu aj hráči z Tvrdošína, ktorí neprišli brániť, ale hrali otvorenú hru. Po úvodnej skrumáži pred domácou bránou, z ktorej hostia gól nevyťažili, zobrali opraty do rúk Dolnokubínčania a v 14. min otvorili skóre strelou Daniela Váleka. Nasledoval rad gólových príležitostí na domácej strane, avšak všetky ostali nevyužité. Jedinou zužitkovanou sa stala v závere prvého dejstva Buganova prihrávka, ktorá našla Žákoviča a ten zvýšil na 2:0.

Na začiatku druhej polovice sa prejavili ako aktívnejší Tvrdošínčania. To potvrdil aj gól, ktorý si na konto hlavou pripísal Jendrišek. V týchto fázach domáce družstvo stratilo istotu. Postupne sa na jeho šťastie prebralo a krásnou individuálnu akciou Štefana Váleka znovu viedlo o dva góly. Vzápätí však Tvrdošín znovu dotiahol na jednogólový odskok, keď sa nemýlil kanonier Lejko. Záverečná bodka zápasu patrila už skórujúcemu Štefanovi Válekovi, ktorý strelou ponad múr uzavrel skóre na konečných 4:2.

Zostava domácich: Badár, Š. Válek, Baričák, J. Beňuš, J. Válek (90. Vlček), Bugan, D. Válek (83. P. Beňuš), Žákovič

Zostava hostí: Machunka, Gálik, Jendrišek, Hradský, Lejko, Sirota, Bartoš, Šikyňa, Dutka (82. Janček), Jendrol, Hajduk (90. Balún)

ŽK: Baričák – Bartoš, Hajduk