Na ihrisku vedúceho tímu siedmej ligy boli gólové hody.

Hráči Istebného (v žlto-čiernych dresoch) nevedeli nájsť recept na prekonanie defenzívy Leštín. Hráči Istebného (v žlto-čiernych dresoch) nevedeli nájsť recept na prekonanie defenzívy Leštín. (Zdroj: Pavol Ľorko)

Hruštín – Or. Lesná 1:2 (0:0)

Góly: Dirga – P. Katrenčík, K. Kostolňák

Od úvodného hvizdu sa hral medzišestnástkový futbal s minimom šancí na obidvoch stranách. Zaujímavejšie sa začalo hrať v druhom polčase, keď sa v 55. min pred brankárom Hruštína najlepšie zorientoval Pavol Katrenčík a poslal hostí do vedenia. Následne domáci otvorili hru, čo v 75. min dokázali futbalisti Lesnej využiť na druhý gól. Po štandardnej situácii sa presadil Kamil Kostolňák. Na konečných 1:2 znížil v 85. min strelou do šibenice Marek Dirga.

SkryťVypnúť reklamu

Zostava domácich: Žofaj, M. Hojo, Teťák, Plančo, Kľuska – Bražina, Dirga, Tomulec, J. Vigoda – Martvoň (65. Škapec), Štajer

Zostava hostí: A. Olbert – T. Murín, Vrábeľ, D. Olbert, J. Tisoň – Katrenčík, M. Tisoň, Briš, Laššák (80. J. Murín) – Kostolňák (90. Dulovec), Kolenčík

Rozhodcovia: Jadroň – Živčic, Vajdiar

FRANTIŠEK MARTVOŇ

Istebné – Leštiny 0:5 (0:1)

Góly: Bobrík 2, Krkoška 2, Slamka

Hosťom sa podarilo premeniť hneď v prvej akcii. Skóre otvorili v 7. min gólom Martina Bobríka. Do konca polčasu sa domáci snažili vyrovnať a dotiahnuť sa na súpera. Žiaľ, podarilo sa im trafiť iba tyč.

V druhom polčase sa snažili domáci presadiť. Hostia ich však zatlačili do úzadia. Rýchlym protiútokom si zaručili víťazstvo. V priebehu niekoľkých minút zvýšili na 0:4. V 66. min sa presadil Slavomír Krkoška, v 71. Martin Bobrík a v 77. opäť Slavomír Krkoška. Záver zápasu sa niesol v úplnej réžii hostí, ktorí domácim uštedrili ešte jeden gól Antona Slamku. Zápas skončil jednoznačným výsledkom 0:5.

Zostava domácich: Sokol, Molnár, Katreniak, J. Kostroš (78. Lehotský), Kapusta, Puškáš (68. Šuth), Furinda (85. Požgay), Farko, Kuriš, L. Kostroš, Zaťko

Zostava hostí: Michna, Murin, Pangrác, Beľo, Bobrík, Slamka, Krkoška, Drgáň (80. Meško), Bukna (75. Lupták), Hubčík, Kapusta (58. Melicherčík)

ŽK: Pangrác, Beľo, Slamka

Rozhodcovia: Jančo – Pobeha, Mjartan

MIROSLAV BARDIS

Kraľovany – Babín 2:1 (0:1)

Góly: Grznár, Jesenský (z 11 m) – Ľuba

Kto neostal do konca, mohol ľutovať. Domáci futbalisti mali od úvodu prevahu, no v koncovke sa trápili. Babínu výborne zachytal Žofaj, ktorý strelcov Kraľovian privádzal do zúfalstva. Hostia hrali takisto dobre a nebezpeční boli hlavne po rýchlych brejkoch. Prvý gól zápasu padol v 23. min, keď sa presadil hosťujúci Ľuba. Obrana domácich spravila chybu a následný center dával autor prvého gólu do prázdnej brány.

Po zmene strán pokračovali Kraľovany v zahadzovaní gólových príležitostí. Rozhodujúci moment sa udial v 52. min, kedy hostia kopali pokutový kop. Loptu si postavil Kunocha, no nechal vyniknúť brankára Okála. Keby padol gól, o víťazovi je rozhodnuté. Domáci hráči tak neustále živili nádej na bodový úspech a dočkali sa v závere. V 81. min vyrovnal Grznár, keď hlavou tečoval center do brány. Obrat dokonal najlepší strelec Jesenský, ktorý premenil v poslednej minúte pokutový kop.

Zostava domácich: Okál – Lepeta, Janota, J. Kmeť, Janky, Žihlavník, Lovás, Bella, Jesenský, Grznár, Feranec (90. S. Kmeť)

Zostava hostí: Žofaj – Nutta, Fuckulák, Kšenzulák, F. Paľo (46. Slameník), Jaššo, Ľuba, Lipničan, Kunocha, Vraňák, Gemeľa

ŽK: Okál, Janota, Lovás, Bella, Grznár – Kšenzulák, Ľuba, Kunocha

Rozhodcovia: Mensár – Capko, Masarovič

JURAJ FERANC

Lokca – Rabča 0:4 (0:1)

Góly: Jagelka 2, Ratičák, Babečka

Konečne sa hralo za pekného počasia. Zo začiatku to bol opatrnejší futbal, bez výrazných akcií. Ku koncu polčasu sa podarilo domácim premeniť, ale gól rozhodca neuznal. Následne hostia otvorili skóre gólom Samuela Ratičáka.

V druhom polčase boli už hráči aktívnejší a diváci sa mali na čo pozerať. Hostia sa zamerali na rýchle protiútoky, z ktorých dosiahli tri góly. Dvakrát po sebe skóroval Filip Jagelka a v 88. min pridal gól aj Dominik Babečka. Zápas skončil jednoznačným víťazstvom hostí.

Zostava domácich: Kupčulík, Holub, Michalčík, T. Verníček (80. Slovík), Ľ. Verníček, Jadroň, Lech, J. Graňák (46. Vajdiar), M. Graňák, Jaššo, Kuchťák (38. Kastali)

Zostava hostí: Poništiak, Brezoňák, Adamčík, Ratičák (70. Babečka), Sivka, Jagelka, Gluch, Galis (67. Herud), Chutniak, Kvasňák, Majerčík (70. Briliak)

ŽK: T. Verníček, Lech, Graňák – Poništiak

Rozhodcovia: Melicherčík – Loffay

DUŠAN VAJDIAR

Prečítajte si tiež: Gól nevideli diváci iba v Kline Čítajte

Vasiľov – Krivá 5:3 (3:2)

Góly: Križan 3, Košút, Sadžakov, – Kostolný 2, J. Kubala (z 11 m)

Krivá sa do Vasiľova neprišla len brániť. Po nepresných prihrávkach domácich sa ľahko dostávala do protiútokov, kde si vytvorila dobré šance. Ján Špagla však svoj tím podržal. Naopak, domáci svoju prvú šancu premenili. Presadil sa Tomáš Košút. O pár minút zvýšil náskok Sadžakov, keď peknou strelou prekonal Zembjaka. V 25. min znížil Kostolný, keď na dvakrát prekonal brankára. Strelecké hody pokračovali ďalej. Najlepší strelec súťaže Križan vrátil domácim dvojgólový náskok. Štyri minúty pred koncom prvého dejstva znížil na 3:2 Kostolný.

Druhý polčas sa podobal tomu prvému. Útoky sa striedali na oboch stranách. Výsledkom boli ďalšie tri góly. Dva z nich strelil Marek Križan, ktorý tak skompletizoval hetrik. Krivá už len znížila z penalty. Zápas sa divákom musel naozaj páčiť, nakoľko bolo veľa šancí a krásnych akcií. Vasiľov si tak definitívne zabezpečil účasť v 6. lige.

Zostava domácich: Špagla – Voška, Križan (87. Kušnierik), Košút, Jadroň (46. Orčík), Gustiňák, Otruba, Škapec, Sadžakov, Baraniak (71. Svetlošák), Kubačka

Zostava hostí: Zembjak – Zaťko, Janota, J. Kubala, Šutta (46. Maruniak), Vidiečan, Habovštiak, Kostolný, Polčic, Pavčo, M. Kubala (64. Oláh)

ŽK: Škapec, Sadžakov – Zaťko, Janota, Šutta, Habovštiak

Rozhodcovia: Capko – Mensár, Živčic

JOZEF BOMBIAK

Sihelné – Podbiel 4:1 (1:1)

Góly: V. Bieľak, M. Fernéza (z 11m), Sunega, L. Ferneza – Konfala

Prvý polčas sa niesol v znamení bojovnosti. Viac šancí si vypracovali hostia a mali aj viac z hry. Skóre otvoril hosťujúci Jozef Konfala. Domáci sa však nedali a v 35. min premenil pokutový kop Martin Fernéza. Prvá polovica hry tak skončila remízou 1:1.

V druhej časti hry domáci nastúpili s odhodlaním získať 3 body. Podarilo sa im presadiť a rýchlymi gólmi zhurta zaútočili na Podbiel. V 66. min premenil Lukáš Ferneza a nasledovali ho aj spoluhráči Andrej Sunega a Vladimír Bieľak. Domáci potvrdili svoje postavenie v tabuľke aj krásnym výsledkom 4:1. Zúčastnení ocenili dobrý výkon rozhodcov a aj podporu od divákov.

Zostava domácich: Jašák, O. Randiak, V. Bieľak, M. Fernéza, M. Bieľak (85. D. Randiak), Kovalíček (53. L. Ferneza), T. Bieľak (75. Vonšák), Tarčak, Juritiak, Pitak, Sunega

Zostava hostí: Domiňák, Peter Huraj, Dreveniak (61. Hvolka), Pavol Huraj, Pavelek, Trstenský, Tomaga, Gočal, J. Pavčo, M. Pavčo, Konfala

ŽK: M. Bieľak, Kovalíček, L. Ferneza – Pavol Huraj, Gočal

Rozhodcovia: Vajdiar – Kubolek