Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Bobrov konečne pretrhol nepriaznivú sériu s Nižnou

Oravské derby sa konalo aj v Oravskej Jasenici, ktorá má za sebou šesťbodový týždeň.

Nižná (v modrom) v zápase viedla, no nakoniec odišla z Bobrova bez bodu.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Bobrov – Nižná 2:1 (1:1)

Góly: Mravec, Kramarčík – Pikna

Bobrov v V. lige s Nižnou doma až do uplynulého víkendu ešte nezvíťazil. Aj v tomto zápase boli od úvodu lepší hostia z Nižnej. V 16. min sa presadil Ľubomír Pikna. Po inkasovanom góle sa hra domácich zlepšila a vypracovali si niekoľko sľubných šancí. Avšak jedinú z nich v prvom polčase využil len Filip Mravec. Ten sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred hosťujúcou bránou a v 40. min vyrovnal na polčasových 1:1. V druhom polčase musel byť Bobrov pozorný, pretože napriek územnej prevahe sa do šancí dostával nestarnúci Roman Šeling v drese hostí. Keď už to vyzeralo, že toto oravské derby skončí remízou, domácu akciu v 87. min potiahol Gabriel Kurtulík, prihral nikým nestráženému Adamovi Kramarčíkovi a ten strelou po zemi rozhodol o tom, že tri body z domáceho zápasu Bobrova proti Nižnej v V. lige prvýkrát zostávajú doma.

Zostava domácich: Jadroň, Mušák, Korman, Melek, Kramarčík, D. Kurtulík, Mravec, G. Kurtulík, Bodorík (81. Vnučák), Stašák, Gočal (78. Gužík)

Zostava hostí: Brčák, Pňaček, Zaťko, Píši, Zboja (46. Rošták), Bútora, Daňa, Lajčin, Zboroň, Pikna, Šeling

ŽK: Zaťko (Nižná)

ANTON GROBARČÍK

L. Sliače – Chlebnice 2:3 (1:1)

Góly: Kendera 2 – Zrnčík 2, Borek

Zápas na Liptove priniesol Chlebniciam cenné tri body. Prvý gól prišiel už v 6. min, kedy chcel Papiak odkopnúť loptu spred svojej brány. Trafil ju však nie práve najšťastnejšie, prebral ju domáci útočník a ten bol faulovaný. K nariadenej jedenástke sa postavil Kendera a poslal domáce družstvo do vedenia. Chlebnickí hráči však na seba nenechali dlho čakať a stav dotiahli. Po peknej kombinácii z krídla nekompromisne zaklincoval Zrnčík. Do polčasového hvizdu domáci ešte pohrozili zo štandardiek, ale Papiak im ani jednu nedaroval a tak sa do šatní odchádzalo za nerozhodného stavu.

V druhej polovici boli Chlebnice opäť kombinačnejší, vypracovali si viac šancí, o čom svedčia aj ďalšie dva presné zásahy. Jeden z kopačky už skórujúceho Zrnčíka a druhý strelou Boreka. Záver zápasu priniesol nespravodlivé vylúčenie Jagnešáka a v poslednej minúte aj penaltu. Aj napriek Kenderovmu presnému zápasu to stav už nezvrátilo a Chlebnice si odnášajú zaslúžené tri body. Veľká vďaka určite patrí oravským fanúšikom, ktorí na hosťujúcom ihrisku vytvorili domácu atmosféru a taktiež aj hráčom, ktorí predviedli skvelý výkon.

Zostava: Papiak, M. Oršuliak, Petričiak, Jagnešák, P. Bakoš, Zrnčík, Borek (90. Červeň), Kupčulák (46. Mudroň), Gerát, M. Bakoš (83. Spišák), I. Oršuliak

ŽK: Papiak, Kupčulák, M. Bakoš

ČK: Jagnešák (po 2 ŽK)

RICHARD BAJO

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Tvrdošín predviedol v anglickom týždni dva rozdielne výkony

Or. Jasenica – Or. Poruba 2:1 (1:0)

Góly: Polák, Feranec – Milan Dudáš

V Oravskej Jasenici diváci od úvodu videli derby ako remeň. Od úvodu tvrdý duel začal gólovo v 22. min peknou hlavičkou Martin Polák. Po inkasovanom góle prebralo iniciatívu hosťujúce mužstvo, no dve vyložené gólové šance nevyužilo a prvý polčas tak skončil 1:0 pre domácu Jasenicu. V druhej polovici hra pokračovala tak, ako skončila v tej prvej. Aktívnou hrou z oboch strán. V 74. min sa peknou strelou pod brvno z priameho kopu presadil domáci Juraj Feranec. V závere Oravská Poruba zatlačila súpera pred vlastnú bránu, no vyťažili z toho len kontaktný gól na konečných 2:1, ktorý v 85. min vsietil aktívny Milan Dudáš. Domáce mužstvo tak zaslúžene doma zvíťazilo v ťažkom derby zápase 2:1.

Zostava domácich: Žofaj, Kosmeľ, Binek, Polák, Vráb (75. M. Madleňák), V. Madleňák, Brontvaj, Feranec, S. Kavoň, Hollý (87. K. Farský), P. Kavoň (44. I. Farský)

Zostava hostí: Osadský, Sopúch, P. Dudáš, Mikuš, Jašica, Dauda, Trnovec, Šípka, Greguška, Mores (46. Hutko), M. Dudáš

ŽK: Feranec – P. Dudáš, M. Dudáš, Šípka

JURAJ FERANEC

Dohrávka

Or. Jasenica – Martin B 3:2 (2:0)

Góly: S. Polák, M. Polák, Hollý (z 11 m)

Martin prišiel do Oravskej Jasenice veľmi dobre pripravený. Oravská Jasenica však ujala vedenia už v 6. min po góle Stanislava Poláka Do polčasu sa domácim podarilo aj zvýšiť na 2:0, keď sa v 20. min presadil tento krát Martin Polák V úvode druhého polčasu sa Martinu podarilo znížiť zásluhou Jakuba Kračmera . V zápätí však po faule na Tomáša Hollého bola nariadená penalta v prospech domácich a sám faulovaný ju dokázal zužitkovať. V závere hostia chceli dohnať dvojgólové manko, no na viac ako kontaktný gól na konečných 3:2 sa nezmohli.

Zostava: Žofaj – Kosmeľ, Binek, M. Polák, Prielomek, Brontvaj (72. K. Farský), V. Madleňák, Feranec, Vráb (85. Laštík), Hollý, S. Polák (37. M. Madleňák)

ŽK: Žofaj