Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Tvrdošín predviedol v anglickom týždni dva rozdielne výkony

Oravské Veselé stratilo vedúcu priečku 4. ligy Sever.

Tvrdošínski futbalisti najprv zdolali vysoko Staškov 6:2, no potom len remizovali s Kysučanmi.Tvrdošínski futbalisti najprv zdolali vysoko Staškov 6:2, no potom len remizovali s Kysučanmi. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Belá-Dulice – Or. Veselé 2:0 (2:0)

Góly: Debnár, Vojvoda

Dovtedy dva vedúce tímy súťaže ponúkli futbal, ktorý úrovňou konkuroval tretej lige. Domáci futbalisti dokázali dôležitý zápas vyhrať, keď využili chyby v strede poľa a z následných prečíslení strelili dva góly. Skóre otvoril v 8. min Debnár a v 24. min zvýšil Vojvoda. Oravské Veselé mohlo ešte do prestávky vyrovnať. Dve výborné príležitosti na skórovanie mal Roman Burzík. Ostalo iba pri nich. V druhom polčase mali optickú prevahu hostia, ale len po šestnástku. Domáce mužstvo si dvojgólový náskok kontrolovalo a doviedlo v pohode zápas do víťazného konca.

Zostava: Trabalík – Kumor, Struhár, Šupej, Burzík, Čiernik, Kurtulík (46. Pisarčík), Pňaček (73. Miškovčík), Kubišta, Škuta, Hojo

ŽK: Šupej, Kubišta

DUŠAN REJDUGA

Tvrdošín – K. N. Mesto 0:0

Po hodoch v stredajšej dohrávke prišlo bolenie brucha a otrasný výkon Tvrdošína. Od prehry zachránil domáce družstvo dvoma super zákrokmi brankár Peter Machunka.

Zostava: Machunka – Gálik, Jendrišek, Hradský, Lejko, Sirota, Bartoš, Šikyňa, Lajš, Dutka, Jendrol

ĽUBOMÍR GREGOREC

Prečítajte si tiež: Futbalisti Námestova stratili doma zbytočne ďalšie body Čítajte

Rosina – Dolný Kubín 1:0 (0:0)

Gól: Bistiak

Zápas Dolnokubínčanov s tímom z chvosta tabuľky priniesol vyrovnanú hru. Od úvodných minút sa hral medzišestnástkový futbal. Hrboľatý terén nedovolil kombinovať a tak sa hralo len na nakopávané lopty Ako prví si priestor vypracovali Oravčania. Vo vyloženej šanci sa ocitol Žákovič, avšak jeho strela stroskotala na domácom gólmanovi, ktorý ju pekným zákrokom zneškodnil. Hneď z protiútoku to skúsili aj domáci. Pažitka však svoj tím takisto podržal a loptu za seba nepustil.

V druhom dejstve sa na scenári hry nič nemenilo. Rozhodujúcou sa stala až 52. min, kedy po rohovom kope domácich jeden z hráčov prekonal kubínskeho gólmana a poslal Rosinu do vedenia. Od tohto momentu hostia pridali, vytvorili si územnú prevahu, avšak vsietiť sa im nepodarilo. Za zmienku však určite stojí hlavička Čučku a šanca Daniela Váleka, ktoré ohrozili domácu svätyňu, no sieť nerozvlnili. Do záverečného hvizdu si tak Rosina udržala najtesnejšie vedenie a teší sa z troch bodov.

Zostava: Pažítka, Drengubiak, Čučka, Badár, J. Beňuš, J. Válek, Bugan, D. Válek, Zákovič, P. Beňuš, Vlček (64. Š. Válek)

PAVOL BAČA

Trstená – Závažná Poruba 1:3 (1:1)

Góly: Tomčík – Perašin, Repček, Golis

Domáce mužstvo nastúpilo na stretnutie s vervou vyhrať. Kvalita súpera však bola vysoko nad. Aj napriek polčasovej remíze, za ktorú môže Trstená vďačiť Tomčíkovmu úspešnému protiútoku, v zápase vybuchli.

V druhej polovici totiž Poruba pridala ďalšie dva presné zásahy a tak cenné tri body putujú z Oravy na Liptov. V boji o záchranu sa zápasy takto nehrajú.

Zostava: Smieška, Bulla, Tomčík, Maťovčík, Mahút, Letaši, Vittek, Machajda, Bandík, Jaroš, Kováč

VOJTECH FUKAS

Dohrávka

Tvrdošín – Staškov 6:2 (4:1)

Góly: Lejko 4, Hradský (z 11 m), Gerát

Oravskí futbalisti začali proti štvrtému celku súťaže veľmi dobre. Avšak v 5. min mohli inkasovať, ale Machunka útočníka vychytal. Od tohto momentu bol Tvrdošín jednoznačne lepší. Po zastreľovaní otvoril skóre v 21. min Gerát, no o tri minúty hostia vyrovnali. Machunka urobil neobvykle chybu, keď mu zasvietilo slnko. V 29. min kopali domáci pokutový kop, ktorý premenil Hradský. Do prestávky Tvrdošín ešte dvakrát rozvlnil sieť. Oba góly vsietil Lejko. Na prvý mu nacentroval Hajduk a na druhý Bartoš.

Tvrdošín pokračoval v dobrom výkone aj po prestávke. V 54. min peknú akciu Geráta a Sirotu zakončil gólom Lejko, čím spečatil hetrik. V 65. min nevyšiel domácim ofsajd systém a Staškov znížil. Posledné slovo však malo oravské družstvo. Individuálnu akciu zakončil Lejko prízemnou strelou ku vzdialenej tyči. Tvrdošínčania hrajú proti súperom z vyšších poschodí o triedu lepšie ako s tými, čo sú pod nimi.

Zostava: Machunka – Gálik, Hajduk (78. Balún), Jendrišek, Hradský, Lejko, Sirota, Bartoš (46. Jendrol), Šikyňa, Lajš (85. Schweiner), Gerát

ŽK: Lajš

Prečítajte si tiež: MY Oravské noviny kúpite už aj v elektronickej verzii Čítajte

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.