Rabča si upevnila druhú priečku

Vedúci Vasiľov zaznamenal v dohrávke iba druhú remízu v ročníku.

Tretí gól Rabče trafil nádherne z priameho kopu Patrik Brezoňák.Tretí gól Rabče trafil nádherne z priameho kopu Patrik Brezoňák. (Zdroj: Martin Adamčík)

Leštiny – Hruštín 2:2 (1:1)

Góly: Krkoška, Slamka (z 11 m) – Števek 2

Na podmočenom, ale hrateľnom ihrisku predvádzali oba tímy od úvodu vyrovnaný futbal. V 10. min mohli ísť domáci do vedenia, ale Krkoškova strela skončila na tyčke. O dve minúty sa už domáci kanonier nemýlil. Strelu Meška dorazil do brány. V ďalšom priebehu prvého polčasu prebrali iniciatívu futbalisti Hruštína a v 35. min sa dočkali vyrovnávajúceho gólu. Po rohovom kope sa presadil Števek.

SkryťVypnúť reklamu

Začiatok druhého dejstva patril Leštinám. V 51. min kopali jedenástku, ktorú premenil Slamka. Hostia kontrovali už o dve minúty. Nerozhodný stav zariadil opäť Števek. V ostatných minútach zápasu predviedli domáci hráči festival zahodených šancí. Mrzieť ich mohli dvojnásobne. V závere chytil brankár Michna čistú šancu hosťujúcemu hráčovi. Zápas sa tak skončil nechcenou, ale zaslúženou remízou.

Zostava domácich: Michna – Murín, Pangrác, Beľo, Melicherčík, Bobrík, Meško (46. Bukna), Tomáň, Slamka, Krkoška, Drgáň

Zostava hostí: Žofaj – Teťák, Bražina, Kľuska, Hojo, Plančo, Vigoda, Dirga, Martvoň, Tomulec, Števek

ŽK: Murín, Tomáň, Drgáň – Kľuska, Plančo

Rozhodcovia: Kratoň – Capko, Mjartan

DALIBOR KOŘALNÍK

Lokca – Istebné 0:3 (0:2)

Góly: Kostroš, Farko, Katreniak

Hralo sa na neregulárnom ihrisku. Ihrisko bolo rozmočené a pod vodou. Mužstvá mali pred sebou ťažký zápas s množstvom osobných súbojov. Hostia sa s terénom popasovali lepšie. V 14. min sa ujali vedenia po štandardnej situácii zásluhou Lukáša Kostroša. Domáci sa snažili hru vyrovnať, ale terén robil svoje. Hráči sa dostávali aj do zdraviu nebezpečných situácií. V 36. min hostia opäť po štandardnej situácii zvýšili na 2:0. Nešťastne sa im však zranil hráč.

Druhý polčas začala Lokca miernym náporom, no po desiatich minútach Istebné tretíkrát skórovalo. Zvyšok zápasu sa odohrával už len tak, aby nebolo viac zranených. Je nedôstojné a smutné, že sa muselo hrať na takom zlom teréne.

Zostava domácich: Socha, Holub, Martin Vajdiar (65. Feja), T. Verníček, Ľ. Verníček, Jadroň, Lech, Balák, J. Graňák (62. Matúš Vajdiar), M. Graňák, Jaššo

Zostava hostí: Sokol, Molnár, Katreniak, Kostroš, Kapusta, Puškáš (80. Požgay), Furinda, Farko (37. Šuth), Kuriš, Kostroš, Zaťko

ŽK: Lech, Matúš Vajdiar

Rozhodcovia: Jančo – Ujmiak

DUŠAN VAJDIAR

Prečítajte si tiež: V Chlebniciach sa bolo na čo pozerať. Padali góly i karty Čítajte

Babín – Sihelné 2:1 (1:1)

Góly: Vraňák, Kunocha, Lipničan (vlastný)

Zápas sa hral na podmočenom teréne, s ktorým sa lepšie stotožnilo domáce mužstvo. To potvrdil aj gól, ktorý padol už v 9. min. Po rohovom kope Kurtulíka sa v šestnástke najlepšie zorientoval Graňák a loptu poslal za brankárov chrbát. Babínčania aj naďalej držali loptu na svojich kopačkách. Hostia z ojedinelej akcie pred babínskou bránou vyťažili gól, ktorý si však na konto ako vlastný pripísal Lipničan.

V druhom dejstve sa na scenári hry nič nemenilo. Babín sa snažil poistiť si víťazstvo, čo sa mu po faule na Vraňáka a nariadenom pokutovom kope podarilo. Na konto si ho pripísal Kunocha. Od tohto momentu sa hralo v priemernom tempe. Domáci nepustili súpera do žiadnej šance a ustrážili si cenné tri body.

Zostava domácich: Žofaj, Nutta, Kubek, Fuckulák, Kšenzulák, Kurtulík, Lipničan (54. Slameník), Jaššo, Kunocha, Vraňák, Gemeľa (59. Brandýs)

Zostava hostí: Genšiniak, Randiak, V. Bieľak, Fernéza, Pindjak, M. Bieľak, Kolčák, Kovalíček (80. Hajdučák), T. Bieľak, Tarčák, Pitak

ŽK: Nutta, Slameník – Pindjak ,V. Bieľak,

ČK: Kolčák

Rozhodcovia: Mensár – Kratoň, Matúška

FRANTIŠEK SLAMENÍK

Rabča – Krivá 3:0 (0:0)

Góly: Gluch, Ratičák, Brezoňák

V tomto zápase sa stretli dva tímy, ktoré ašpirujú na postup do VI. ligy. Oba celky od úvodu predvádzali výborný futbal, a to aj napriek zlému terénu. Domáci sa viac tlačili do útoku, no obrana hostí na čele s brankárom Chmelárom dlho odolávala. Napriek viacerým šanciam na jednej aj druhej strane tak prvý polčas skončil bez gólov. Krátko po zmene strán však už domáci využili svoj tlak. Skóre zápasu otvoril Maroš Gluch. V 75. min to už bolo 2:0, keď sa presadil Samuel Ratičák. Hostia v závere zápasu s domácimi úplne stratili krok a posledný gól zápasu pridal v 83. min Martin Brezoňák. Rabča tak zdolala v ťažkom zápase Krivú 3:0 a vypracovala si pred týmto súperom už päťbodový náskok.

Zostava domácich: Poništiak, Chutniak, Jadroň, Brezoňák, Adamčík, Ratičák, Jagelka, Gluch, Bugaj, Chudjak, Babečka (46. Sivka)

Zostava hostí: Chmelár, Janota, Oláh, Habovštiak, Pavčo, Leginus, Kostolný, Vidiečan, Šutta, Polčic, Habáň (46. Kubašek)

ŽK: Habovštiak

Rozhodcovia: Karcol – Capko, Kohár

JOZEF HAVLÍČEK

Prečítajte si tiež: Gól jari 2: Martin Brezoňák z Rabče Čítajte

Podbiel – Vasiľov 0:3 (0:2)

Góly: Križan 2, Kubačka

Hral sa futbal na dobrej úrovni. Hostia zaskočili domácich dvoma rýchlymi gólmi, kedy zlyhala obrana Podbiela. V 19. min skóroval hosťujúci Marek Križan a o pár minút aj Juraj Kubačka. Domáci dostali šancu presadiť sa, ale Miroslavovi Pavelekovi sa nepodarilo premeniť pokutový kop.

Druhý polčas sa dohrával už len v strede ihriska. Hostia zvýšili na konečných 0:3 v 87. min, keď sa opäť presadil Marek Križan. Zápas skončil víťazstvom vedúceho tímu v tabuľke.

Zostava domácich: Domiňák, Peter Huraj, Dreveniak, Pavol Huraj (75. Hvolka), Pavelek, Trstenský, Tomaga, Gočal, Repa, Konfala, Pavčo

Zostava hostí: Špagla, Voška, Križan, Košút, Jadroň, Gustiňák, Otruba, Škapec (87. Kušnierik), Baraniak, Svetlošák, Kubačka (73. Orčík)

ŽK: Pavelek, Pavčo

Rozhodcovia: Chmara – Janidžár

JÁN SITEK

Or. Lesná – Kraľovany 1:3 (0:0)

Góly: Kolenčík – J. Kmeť 3

V prvom polčase sa hral pekný, technický futbal. Strelci sa málo dostávali do šancí. V 35. min mohli domáci otvoriť skóre, no nastrelili len brvno. To bola jediná zaujímavá akcia v prvom polčase. Hneď na úvod druhého dejstva otvorili hostia skóre, keď sa pekne uvoľnil Jozef Kmeť. Lesná potom spálila dve čisté šance. Potvrdilo sa staré známe nedáš – dostaneš. Hostia dvoma rýchlymi gólmi rozhodli o osude stretnutia. Oba si na konto pripísal Jozef Kmeť, ktorý tak zaknihoval hetrik. Lesňania sa už len zmohli na skorigovanie výsledku. Gól si pripísal Martin Kolenčík. Domáci futbalisti sklamali, súper si tak zaslúžene odnáša tri body.

Zostava domácich: Olbert – Murín, Š. Tisoň, D. Vrábeľ, R. Vrábeľ, Katrenčík, J. Tisoň, A. Vrábeľ, Laššák, Kostolňák, Kolenčík

Zostava hostí: Okál – Huntata, Lepeta (75. Grof), Janota, J. Kmeť, Janky, Žihlavčík, Lovás, Bella, S. Kmeť, Had

ŽK: J. Tisoň – Lepeta

FRANTIŠEK DULOVEC st.

Dohrávka
Vasiľov – Leštiny 2:2 (1:0)

Góly: Sadžakov, vlastný Veselský – Krkoška, Beľo
Zostava domácich: Špagla – Voška, Sadžakov, Križan, Košút, Jadroň, Gustiňák, Otruba, Škapec (90. Kušnierik), Š. Baraniak (75. Svetlošák), Kytka (58. Kubačka)
Zostava hostí: Michna – Veselský, Pangrác, Beľo, Bobrík, Slamka, Krkoška, Melicherčík, Murín, Drgáň, Radena (73. Meško)
ŽK: Sadžakov, Š. Baraniak – Pangrác