Pri veľkej streleckej chuti bol uplynulý víkend Ján Godiš zo Zákamenného.

Susedské derby ovládli jasne hráči Oravského Podzámku (v modrých dresoch). Susedské derby ovládli jasne hráči Oravského Podzámku (v modrých dresoch). (Zdroj: Pavol Ľorko)

Novoť – Žaškov 5:2 (4:0)

Góly: Dávid Michlík 3, Peter Jašica, Bartoš – Lacko, Drígeľ

Zápas sa odohral na katastrofálnom teréne, ktorý znemožňoval kombinačnú hru. Domácim futbalistom vyšiel prvý polčas priam ideálne. Každá strela skončila v sieti. Do šatní sa tak išlo za stavu 4:0. Po zmene strán v 63. min pridala Novoť piaty gól. Jeho autorom bol Dávid Michlík, ktorý tak spečatil hetrik. Spoločne s Dominikom Michlíkom patril k najlepším hráčom na ihrisku. Ostatné minúty zápasu patrili hosťom zo Žaškova, ktorí dvoma gólmi skorigovali nepriaznivý výsledok.

Zostava domácich: Ťapaják – Rončák, Patrik Jašica, Peter Jašica (80. D. Kocúr), Nodžák, Dominik Michlík, Mydlár, M. Kocúr (88. Bertovič), Kuhejda, Dávid Michlík, Bartoš (63. Koleň)

Zostava hostí: Ertel – Farko, Koedam, Trnovský, Zelina, Svitko, Lacko, Bohmer, Snovák (61. Drígeľ), Hanko, Pavlovčík

ŽK: Drígeľ (Žaškov)

Rozhodcovia: Babinský – Svitek, Jančo

TOMÁŠ RONČÁK

Or. Polhora – Breza 3:2 (0:0)

Góly: Plevjak 2, Bjaloň – Miloš Kormaňák, M. Juriga

Duel sa odohral na premočenom trávniku. Hostia mali v prvom polčase viac z hry, ale gólového úspechu sa nedočkali. Diváci si museli na góly počkať až do druhého dejstva. Už v 47. min zmenil bezgólový stav hosťujúci Miloš Kormaňák. Domáci potom zvýšili úsilie, čo viedlo k vyrovnaniu z kopačky uzdraveného Pavla Plevjaka, ktorý v 65. min strelil aj druhý domáci gól. V 80. min viedla Oravská Polhora už 3:1. Presadil sa Martin Bjaloň. Breza dokázala ešte v závere skorigovať stav na konečných 3:2. Peknou strelou sa prezentoval Milan Juriga.

Zostava domácich: M. Vanek – Berdys, Skurčák, Bjaloň, Piták, T. Vanek, Lacek, Kyseľ (50. Masničák), Golák, Plevjak, Žofčík

Zostava hostí: Ľ. Juriga – Florek, S. Juriga (46. Maťovčík), Miloš Kormaňák (55. Greňo), Matejčík, Volček, Mordel, P. Hládek, M. Juriga, Michal Kormaňák, Bakoš

Rozhodcovia: Capko – Karcol, Kohár

JOZEF PITÁK

Prečítajte si tiež: V Chlebniciach sa bolo na čo pozerať. Padali góly i karty Čítajte

Zákamenné – Liesek 4:3 (2:3)

Góly: J. Godiš 4 – Koleják 2, Prídavok

Oba tímy na ihrisku viac bojovali ako hrali futbal. Trávnik bol vo veľmi zlom stave. I napriek tomu padlo sedem gólov. Zápas mohol skončiť všelijako, no šťastie sa usmialo na domácu stranu. Liesek po prvom polčase viedol 3:2, no po prestávke predviedlo Zákamenné obrat. Strelecky zažiaril najstarší domáci hráč Ján Godiš, ktorý vsietil všetky štyri góly svojho tímu.

Zostava domácich: Klimčík – Večerek, Juriga, Michalica, Kakus, Belicaj, Marek Florek, Verníček, T. Buckulčík (78. I. Buckulčík), Murín (57. Matej Florek), Godiš (67. Večerek)

Zostava hostí: Žulko – D. Vrabec, Chovančák (46. Žulko), V. Vavrek, M. Vavrek, Rajčáni (66. Poláček), M. Vrabec, Palider, Hrkeľ, Koleják, Prídavok

ŽK: Belicaj – Hrkeľ, ČK: Poláček (Liesek)

Rozhodcovia: Pavlák – Bajdich, Mjartan

MARTIN GODIŠ

Zázrivá – Klin 0:2 (0:0)

Góly: Jendroľ, Ganobčík

Hostia odohrali prvý polčas iba s desiatimi hráčmi, ale na ihrisku to nebolo poznať. V prvých minútach sa dostali do veľkých gólových šancí, no tie nepremenili. Domácich zachránil od gólu brankár Ladislav Kitaš. Po prvej štvrťhodine hry sa Zázrivá oťukala a potom sa tiež dostala do vyložených príležitostí. Tomáš Kitaš a Pavol Mahút však v koncovke neuspeli. Po zmene strán s pribúdajúcimi minútami bol ťažký terén ešte horší. Hráči Klina už na druhý polčas nastúpili s 11 futbalistami a počet síl sa tak na ihrisku vyrovnal. Bojovný zápas lepšie zvládli hostia, ktorí v závere zápasu dali dva góly. Najprv v 88. min otvoril skóre Pavol Jendroľ a v poslednej minúte uzavrel Pavol Ganobčík. Domáci mali síce za stavu 0:1 šance na vyrovnanie, ale brankára hostí neprekonali. Po ďalšej prehre sa tak Zázrivá namočila do záchranárskych vôd.

Zostava domácich: L. Kitaš – A. Otruba, Lacko, Karcol, Mahút, Mäsiar, Marek Otruba (60. Marcel Otruba), Kralčák (46. Drengubiak), Osadský (80. D. Zaťko), J. Zaťko, T. Kitaš

Zostava hostí: Pisarčík – Ganobčík, Medvecký, Kršák, Kosmeľ, Stahoň, Habľák, Jendroľ, Fenik, Majcher, Trnka

ŽK: Mahút, Mäsiar – Pisarčík, Kosmeľ, Jendroľ, Majcher, Trnka

Rozhodcovia: Bystriansky – Katrenčík, Masarovič

PETER LACKO

Or. Podzámok – Pribiš 4:0 (1:0)

Góly: Harezník 2, T. Maslo (z 11 m), Holubčík

Futbalisti spod Oravského hradu chceli potvrdiť svoju dobrú formu v derby zápase proti Pribišu. To sa im aj podarilo. Hneď od úvodu zatlačili na súpera. Skóre otvorili z pokutového kopu. V 26. min fauloval hosťujúci hráč Martina Medveckého. Ten však penaltu prenechal Tomášovi Maslovi, ktorý sa nemýlil. Viac gólov v prvom dejstve diváci nevideli. Druhý polčas mal ten istý scenár. Podzámok útočil, Pribiš sa bránil. V 51. min domáci navýšili svoj náskok, keď sa k odrazenej lopte z priameho kopu dostal Peter Holubčík. Tretí gól domácich strelil Filip Harezník po individuálnej akcii. Posledný gól stretnutia padol po nádhernej súhre domácich futbalistov. Peter Holubčík vybojoval loptu, posunul sna Feranca, ten uvoľnil Harezníka a strelou z hranice šestnástky uzavrel skóre tohto duelu. Domáci potvrdili svoju výbornú formu, keď na jar ešte neprehrali.

Zostava domácich: Martin Bukna – T. Maslo, Harezník (75. Matúš Bukna), Mihálik, O. Cengel, J. Maslo, Chromek (68. Feranc), Holubčík (L. Cengel), Hutko, Medvecký

Zostava hostí: Suroviak – Hurák, Vraniak, Fajber, J. Meľo (68. Kožienka), Dančo, Lisík, Brienik, Jablonský, S. Meľo, Juriga

Góly: Mikulaj 2 (prvý z 11m), Belko – Babinský 2, Rentka

Zuberec nastúpil do zápasu s rešpektom. Po piatkovej dohrávke mu chýbali sily. Napriek tomu, že súper mal územnú prevahu, sa domáci nezľakli a zabojovali. Zuberec sa ujal vedenia gólom z penalty Dominika Mikulaja v 14. min. Po peknom centri a ešte krajšej hlavičke však hosťujúci Dávid Babinský vyrovnal. Hra pokračovala a domáci poctivo bránili a čakali na brejky. Po úniku Stanislava Belka v 25. min prvý polčas skončil pre Zuberec s jednogólovým náskokom. Druhá polovica hry pokračovala vo vyrovnanom tempe. Hostia získali červenú kartu po údere Mareka Šišku do hlavy. V 66. min Zubrohlava z ničoho nič z rohu skórovala a opäť stav vyrovnala. Vzápätí domáci zinkasovali opäť po centri a zakončení hostí. Zuberec pritlačil Zubrohlavu . V 89. min sa opäť presadil Dominik Mikulaj. Domácim však už sily na zvrat zápasu neostali. Hra tak skončila spravodlivou remízou.

Zostava domácich: Filek, T. Šiška, Chovančák, J. Šiška, Romaňák, Matej Šiška, Mikulaj, Ťapaják, Belko, Marej Šiška, Juráň

Zostava hostí: Hellebrandt, Matej Tomaštík, Miroslav Tomaštík, Majchrák (39. A. Jendrol), Rentka, Gluštík, Pienčák, Prozbík, Babinský (77. Mokošák), P. Jendrol, Gluštík

ŽK: Gluštík, Prozbík

ČK: Tomaštík

Rozhodcovia: Katrenčík – Šveda, Vajdiar