Streda, 17. október, 2018 | Meniny má Hedviga

Oravské mužstvo si drží vedúcu priečku štvrtej ligy

Dolný Kubín dokázal v jarnej časti zvíťaziť aj vo štvrtom zápase na domácom trávniku.

Oravské Veselé má na vedúcej priečke dvojbodový náskok.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Or. Veselé – Stráňavy 0:0

Veľmi dôležitý zápas o prvenstvo v súťaži mali domáci futbalisti pod kontrolou. Hrali dobre, no výkonu chýbala gólová čerešnička. Výborné gólové príležitosti zahodili Martin Pisarčík, Juraj Kubišta a Andrej Hojo. Hostia mali len jednu vyloženú šancu, no takisto sieť nerozvlnili. Stráňavy si prišli na Oravu po jeden bod, čo sa im aj podarilo.

Zostava: Trabalík – Kumor, Struhár, Šupej, Burzík, Čiernik, Kurtulík, Pňaček, Kubišta, Pisarčík (63. Škuta), Hojo (84. Miškovčík)

ŽK: Šupej, Burzík, Pňaček, Kubišta

DUŠAN REJDUGA

Z. Poruba – Tvrdošín 1:0 (1:0)

Oravskí futbalisti začali na horúcej pôde Liptákov celkom slušne. Už v 7. min vyrazil brankár rohový kop Sirotu na Dutku, ale lopta z jeho hlavy išla ponad bránu. O šesť minút vystrúhal pekný center Jendrol na Lejka, ktorý však zoči-voči brankárovi napálil iba do jeho nôh. V 16. min pohrozili aj domáci, ale Machunka na dvakrát svoj tím zachránil. O osem minút brankár Tvrdošína predviedol ešte krajší zákrok, keď chytil gólovú hlavičku. V 30. min sa už Závažná Poruba dočkala vedúceho gólu. Po chybe celej obrany, keď prešla lopta za jej chrbát, skóroval nepokrytý domáci hráč. V 35. min mohlo byť vyrovnané. Hajduk však v tutovke riešil situáciu silou namiesto klasickej obaľovačky. O päť minút trafili domáci hráči z rohu brvno a následná dorážka v sieti takisto neskončila.

Do druhého polčasu išli Tvrdošínčania s cieľom minimálne vyrovnať. Snažili sa, ale v tomto dueli im nebolo súdené streliť gól. V 62. min mal veľkú šancu po centri Geráta Lejko, ale trafil vedľa brány. Potom hostia otvorili hru a ku koncu si vypracovali enormný, no neúspešný tlak. Oravské mužstvo teraz čakajú dva domáce zápasy, v ktorých bude musieť bojovať. Už v stredu privíta na domácom ihrisku o 17.00 h Staškov.

Zostava: Machunka – Gálik, Hajduk, Jendrišek, Jendrol, Hradský, Dutka, Lejko, Sirota, Bartoš (73. Balún), Gerát

ŽK: Hajduk, Dutka

ĽUBOMÍR GREGOREC

Prečítajte si tiež: Oravské Veselé a Tvrdošín ponúkli pekné futbalové predstavenie

Staškov – Trstená 3:2 (2:1)

Góly: Martiník, Gavlák, Kaličák – Mahút 2 (prvý z 11 m)

Oravské mužstvo nastúpilo v oklieštenej zostave s dorastencom Ješšom na pozícii zadného stopéra. Od začiatku napádalo domáci tím a hru držalo pod kontrolou. Svoje gólovo zaváňajúce šance však nedokázalo dotiahnuť do úspešného konca. To oplatili domáci, keď v 10. min vysunuli jedného zo svojich útočníkov, ktorý otvoril skóre. Trstenčania aj naďalej pokračovali v aktívnej hre, ktorá sa odzrkadlila vyrovnávajúcim gólom Mahúta z pokutového kopu po faule na Letašiho. V závere prvého dejstva sa hostia dopustili malej chyby v defenzíve. V šestnástke sa ocitol voľný hráč domácich a vsietil hosťom gól do šatne.

Do druhej polovice nastúpili Oravci s odhodlaním otočiť skóre. Domácich dostali pod tlak a gólom z kopačky už skórujúceho Mahúta stav dotiahli. Nasledovali však silné chvíľky domácich. Po faule na jedného z hráčov Trstenej píšťalka rozhodcu ostala nemá a z tejto situácie domáci vyťažili vedúci gól. V závere Trstená znovu pritlačila, no šance Letašiho a Mahúta ostali nepremenené. Trstená sa tak domov vracia bez bodu.

Zostava: Smieška, Bulla, Tomčík, Maťovčík, Mahút, Štober (21. Machajda), Letaši, Vittek, Bandík, Ješš, Buška (76. Butkovič)

ŽK: Buška

VOJTECH FUKAS

D. Kubín – K. N. Mesto 4:1 (1:0)

Góly: D. Válek 3, J. Beňuš – Čelko

Dolný Kubín sa ujal vedenia už v 6. min zásluhou Daniela Váleka. Dobrú šancu na zvýšenie náskoku mali domáci v 13. minúte. Martin Čučka však ponúknutý pokutový kop nepremenil. Napriek šanciam na jednej aj druhej strane viac gólov diváci v prvom polčase nevideli a ten tak skončil 1:0. Po zmene strán domáci chceli zvýšiť vedenie, čo sa im podarilo v 63. min opäť zásluhou Daniela Váleka. O osem minút ten istý hráč zavŕšil čistý hetrik. Domáci hráči hostí k ničomu nepúšťali a v 83. min už na 3:0 zvýšil Ján Beňuš. V samom závere hráči Dolného Kubína poľavili v koncentrácii, čo hostia využili a strelou spoza šestnástky zaznamenali aspoň čestný úspech na konečných 4:1. Z tohto výsledku mali radosť všetci fanúšikovia domácich, najmä však Štefan Válek, otec strelca hetriku Daniela Váleka.

Zostava: Pažitka, Baričák (74. Zanovit), Drengubiak, Čučka, Badár, J. Beňuš (84. Vlček), J. Válek, Š. Válek, Bugan, D. Válek, Žákovič (65. P. Beňuš)

PAVOL BAČA

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  3. Umenie investovať: Nemusíte byť znalec, aby ste zhodnotili krásu
  4. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno
  5. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
  6. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  7. Tip hypošpecialistu: Najlepší čas na Adlerovu je teraz!
  8. Jana Vaľová: Pokračujme po dobrej ceste
  9. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  10. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!
  10. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu? 4 401

Na dopravných značnách sa objavili biele skrinky. Čo to je?

Hustota premávky je dôležitý ukazovateľ, podľa ktorého bude Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) plánovať ďalší rozvoj dopravy.

Pribiš sa dotiahol. Kto bude jesenný majster?

Vedúca Dlhá prvýkrát v sezóne nestrelila ani gól.

Florbalový víkend doprial iba jednému mužstvu

Ženy Tvrdošína prehrali oba domáce duely.

Policajný pes Metro zachránil stratenú ženu

Žena odišla do ťažko prístupného terénu, pravdepodobne chcela spáchať samovraždu.

RegioStars 2018: Oravský projekt rašelinísk siahal na európskeho Oskara

Víťazov vyhlásili na slávnostnej ceremónii, ktorá bola súčasťou Európskeho týždňa regiónov a miest v Bruseli.