Hráči Žaškova majú za sebou šesťbodový týždeň

Pribiš strhol víťazstvo na svoju stranu v dôležitom zápase v 90. minúte.

Futbalisti Žaškova vyhrali uplynulý týždeň najprv v dohrávke s Klinom a potom zvíťazili v Dlhej nad Oravou. Futbalisti Žaškova vyhrali uplynulý týždeň najprv v dohrávke s Klinom a potom zvíťazili v Dlhej nad Oravou. (Zdroj: Pavol Ľorko)

Liesek – Or. Podzámok 0:0

Lepší vstup do zápasu mali domáci futbalisti. Úvodný tlak mohli premeniť v 15. min na vedúci gól, ale lopta z kopačky Kolejáka skončila na brvne. O ďalšie tri minúty nebezpečne vystrelil Palider. Brankár Bukna sa však vyznamenal. Prevaha Liesku pokračovala. Gólom zaváňali aj strely Kolejáka i Prídavka. Stav sa však nemenil. V úplnom závere prvého dejstva mohlo udrieť na opačnej strane. Chromek však napodobnil domáceho hráča, keď opečiatkoval brvno.

Do druhého dejstva nastúpili domáci hráči s cieľom otvoriť skóre. V 52. min bol v šestnástke faulovaný Koleják, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá. Hostia sa prevažne bránili, no umnou hrou a oslobodzujúcimi odkopmi si nerozhodný výsledok ustrážili. V 76. min mohli strhnúť víťazstva na svoju stranu, ale Chromek ani z 3 m nedokázal prekonať dobre chytajúceho Žulka. Podzámok získal v bojoch o záchranu cenný bod. Domáci chlapci si za snahu zaslúžia pochvalu. Dnes proti ním stál výborne chytajúci Bukna.

Zostava domácich: Žulko – Vrabec, Baňák, M. Chovančák, M. Vavrek (77. V. Vavrek), Rajčáni, Vrabec, Palider, Poláček (56. J. Chovančák), Koleják, Prídavok

Zostava hostí: Bukna – T. Maslo, F. Harezník, Mihálik (78. Feranc), M. Harezník, O. Cengel, J. Maslo, Chromek, P. Holubčík (86. Medvecký), Hutko, L. Cengel (70. M. Holubčík)

ŽK: Poláček – J. Maslo, Chromek

Rozhodcovia: Kubasák – Živčic, Gregorec

JAROSLAV GARBIAR

Pribiš – Or. Polhora 2:1 (0:0)

Góly: Vraniak, S. Meľo – Bjaloň

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, prevažne medzi šestnástkami. Bojovalo sa o každú loptu. Obaja súperi si uvedomovali, že ide o dôležité body v boji o záchranu. Aktéri dejstva vychádzali zo zabezpečenej obrany. V prvom dejstve sa tak nič zaujímavé neudialo.

Zaujímavejší bol druhý polčas. Domáci mali väčšiu chuť po víťazstve. Začali útočiť a na súpera vyvinuli veľký tlak. Paradoxne inkasovali ako prví. Hostia po protiútoku prečíslili súpera, rozobrali si jeho obranu a tak sa radovali z gólu. Tento gól však Pribiš nezlomil – práve naopak. Začal ešte viac útočiť. Odmeny v podobe gólu sa dočkal pätnásť minút pred koncom po rohovom kope. Pavol Bača centroval na nepokrytého Vraniaka, ktorý na dvakrát prekonal brankára. Pribišania si naďalej vytvárali dobré šance, no nepodarilo sa im žiadnu využiť. Až v samom závere strhli víťazstvo na svoju stranu. Brankár Suroviak kopol loptu do polovice ihriska. Tam ju našiel Stanislav Meľo, pohral sa s obranou hostí a sám zoči-voči brankárovi skóroval. Polhore už nezostávalo veľa času na útok. Domáci futbalisti si víťazstvo zaslúžili a tak si pripisujú do tabuľky tri body.

Zostava domácich: Suroviak – Hurák, Vraniak, Fajber (73. Kožienka), Dančo (59. J. Meľo), Bača, Lisík, Brienik, Jablonský, S. Meľo, Juriga

Zostava hostí: M. Vanek – J. Berdys, Skurčák, F. Berdys, Žofčík, Bjaloň, Piták, T. Vanek, Žitňák, Ďubašák, Lacek (80. Bernaťák)

ŽK: Skurčák ( Or. Polhora)

Rozhodcovia: Baranček – Frančák, Bajdich

ONDREJ MARTVOŇ

Prečítajte si tiež: V derby zápasoch platilo môj dom, môj hrad Čítajte

Klin – Vavrečka 1:1 (1:1)

Góly: Medvecký – K. Brčák

Od úvodného hvizdu ukazovali obe mužstvá útočný futbal. V 7. min založili hostia rýchlu akciu po pravej strane, no Bránický v koncovke míňa. Následne skúsili šťastie domáci, ale Habľák po peknej prihrávke strieľa príliš vysoko. Vavrečka bola po celý čas aktívnejšia a v 28. min sa gólom Karola Brčáka dostala do vedenia. Vyrovnať mohli Kliňania už v 37. min, ale ich strelu Holub zablokoval. Vzápätí však na strelu Medveckého nestačil a na tabuli svietil nerozhodný stav. Aj napriek tomu Vavrečka v snahe skórovať nepoľavila a ešte pred odchodom do šatní nebezpečne pohrozila. Brčákov samostatný nájazd však Volf vykryl.

Hneď v úvode druhej polovice nastrelil spojnicu domácej brány Holmík. Vzápätí si vypracovali akciu aj domáci, no strieľajúci hráč taktiež gól nepridal. Aj napriek premočenému terénu, ktorý cez polčasovú prestávku pokryla tenká vrstva snehu, hráči predvádzali aktívny futbal. Viac hry v zápase mali hostia, no domáci výborným výkonom a ešte lepším brankárom uhrali aspoň remízu.

Zostava domácich: Volf, Ganobčík, Mišek, Medvecký, Galčík, Kršák (20. Úradník), Kosmeľ, Šaštinský, Stahoň, Habľak, Jendroľ (75. Fenik)

Zostava hostí: J. Holub, D. Brčák, Stolárik, Tomaštík, L. Holub, Korman (66. Čiernik), Hrubjak, Holmík, K. Brčák, Branický (80. Pleva), Košťál

ŽK: Stahoň, Mišek, Kosmeľ – Hrubjak, K. Brčák, Čiernik

Rozhodcovia: Melicherčík – Labuda, Masarovič

KAROL VOLF

Zázrivá – Zákamenné 1:1 (0:0)

Góly: Mäsiar – Verníček (z 11 m)

Zápas sa odohral na ihrisku, ktoré vôbec nespĺňalo parametre pre futbal. Bolo úplne premočené s množstvom mlák. I napriek tomu ho rozhodcovia posúdili ako hrateľné. Zápas pripomínal skôr boj. Mužstvá v prvom dejstve len odkopávali loptu z mlák a diváci sa po futbalovej stránke nemali na čo pozerať. Prvú veľkú šancu mali domáci. Hosťujúci hráč zastavil loptu na bránkovej čiare rukou, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá. Hostia mali potom dve dobré šance na skórovanie, ale brankár Kollárik predviedol dva výborné zákroky.

V druhom polčase sa kvalita ihriska ešte zhoršila. Bolo to z oboch strán len bojovanie v blate. Úvodný gól padol v 62. min, kedy hostia mali možnosť pokutového kopu. Verníček ho s prehľadom premenil. Domáci futbalisti sa nevzdali. Čoraz viac sa tlačili pred bránu súpera, čo vyústilo v 80. min do vyrovnávajúceho gólu Mäsiara. Potom mohli misku váh prikloniť na svoju stranu najprv Zákamenčania. Dve šance nevyužili. V úplnom závere mal víťazný gól na hlave Mäsiar, ale minul tesne bránu.

Zostava domácich: Kollárik – Láštic, Lacko (75. Karcol), Kralčák, Mahút, Osadský, Marek Otruba (61. Marcel Otruba), Mäsiar, Kralčák (78. D. Zaťko), Kitaš, J. Zaťko

Zostava hostí: Ferenčík – Večerek, Juriga, Michalica, Kakus, Belicaj, Marek Florek, M. Buckulčík (80. Matej Florek), Verníček, T. Buckulčík, Murín (64. I. Buckulčík)

ŽK: Mäsiar (Zázrivá)

Rozhodcovia: Capko – Jančo, Kubolek

PETER LACKO

Dlhá nad Oravou – Žaškov 1:5 (1:1)

Góly: I. Jendrišek – Svitko 2, Lacko, Dudáš, Farko (z 11 m)

Na rozmočenom ihrisku sa obidve mužstvá snažili kombinovať. Do vedenia sa dostali domáci po hrubej chybe brankára Ertela. O pár minút sa futbalistom spod Šípu podarilo vyrovnať po dorážke Lacka. Do kabín sa tak šlo za nerozhodného stavu. Druhé dejstvo bolo vyrovnané, no počet gólov v domácej sieti tomu nenasvedčoval. Žaškov bol totiž mimoriadne efektívny. Z rýchlych protiútokov sa dvakrát presadil Svitko a raz Dudáš. Domáci mali veľkú šancu znížiť, keď kopali pokutový kop. Ten však brankár Ertel chytil a napravil tak svoju chybu z 15. min. V samom závere mali pokutový kop aj hostia, no tí ho zásluhou Farka premenili. Zápas bol vyrovnaný, preto je to krutý výsledok pre Dlhú. Za zmienku stojí aj to, že domáci trikrát nastrelili konštrukciu brány.

Zostava domácich: Štrbka – Mores, Capuliak, I. Jendrišek, Kurčinka, Kukla (46. J. Jendrišek), Šeliga (79. Bočkaj), Gonos, Kordiak, Korman, Šutta

Zostava hostí: Ertel – Dudáš (79. Pavlovčík), Farko, Koedam, Drigeľ (85. Lomáz), Zvara, Trnovský, Zelina, Svitko, Lacko, Bohmer

ŽK: Kurčinka – Farko

Rozhodcovia: Frančák – Baranček, Pšenák

PETER FARKO

Prečítajte si tiež: Novým lídrom štvrtej ligy je oravské mužstvo Čítajte

Zubrohlava – Novoť 2:0 (1:0)

Góly: Babinský 2

Zubrohlava nastúpila do zápasu veľmi aktívne a už v prvej minúte nastrelila konštrukciu domácej brány. Zápas sa hral za vytrvalého dažďa spojeného so snehom. O prvý gól sa postarali domáci, keď sa v 25. min presadil Dávid Babinský. Hostia sa snažili o vyrovnanie, no diváci viac gólov v prvom polčase nevideli. Do druhej polovice stretnutia nastúpili oba celky veľmi aktívne. Hostia sa snažili vyrovnať, no ich šance končili na dobre chytajúcom Hellebrandtovi v bráne Zubrohlavy. Za nepremenené šance prišiel pre Novoť trest v podobe druhého gólu. V 66. min sa opäť presadil Dávid Babinský. V závere si domáci hráči pohodlne postrážili víťazstvo a vďaka výhre 2:0 sa zaslúžene dotiahli na lídra súťaže z Vavrečky.

Zostava domácich: Hellebrandt, Matej Tomaštík (73. Jendrol), Miroslav Tomaštík, Majchrák (81. Palider), Rentka (70. I. Gluštík) , L. Gluštík, Pienčák, Prozbík, Babinský, Václav, Mušák

Zostava hostí: Ťapaják, Kapičák, Rončák, Patrik Jašica, Pilšák, Peter Jašica, Nodžák, Serdeľ (81. Kuhejda), Michlík, Mydlár (70. Mikolajčík), Kocúr (68. E. Jašica)

ŽK: Miroslav Tomaštík

Rozhodcovia: Babinský – Katrenčík, Pobeha

JOZEF ZEMANČÍK

Breza – Zuberec 2:1 (1:0)

Góly: Florek, Kormaňák – Mikulaj

Zápas začal lepšie pre hostí. Už v druhej minúte po chybe domácej obrany sa dostal ku strele Marek Šiška, ale domáca obrana ju zrazila na roh. V 10 min opäť Zuberčania podnikajú rýchly útok do odkrytej obrany domácich. Pridlhá strela Stanislava Belku však skončila na žrdi domácej brány. Vzápätí sa dostal k strele aj domáci Patrik Hládek, no jeho ľahkú strelu brankár kryl. Domáci sa snažili zatlačiť súpera do jeho obranného pásma, ale hostia rýchlymi výpadmi jeho snahu eliminovali. V 30 min kopali domáci roh. Lopta skákala po bránkovej čiare, no obrana hostí ju stihla vykopnúť do bezpečia. V 34. min to už Breze vyšlo, a to po osi Matej Matejčík, Milan Juriga a Michal Kormaňák. Posledný menovaný prihrávku priklepol do brány a otvoril skóre. V 43. min po ľavej strane nebezpečne zaútočil na hostí Michal Kormaňák. Pekne našiel svojho brata Miloša, ale jeho strelu obrana hostí zrazila na roh.

Druhý polčas začali lepšie hostia. V 50. min postupoval na bránku domácich Dominik Mikulaj a vyrovnal na 1:1. Po vyrovnávacom góle sa oslabená Breza snažila strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Jej hra sa zlepšila a zatlačila súpera na jeho polovicu. Vytvorila si niekoľko šancí, ktoré sa jej nepodarilo premeniť. V 75. min prudký priamy kop domáceho Patrika Hládeka brankár vynikajúco vyrazil. Dorážka Pavla Sitárika skončila tesne vedľa pravej žrde. O dve minúty ušiel po pravej strane Matej Matejčík, no jeho prízemnú strelu brankár taktiež vyrazil. Následnú dorážku obrana hostí vykopla z prázdnej brány. Rozhodujúci moment prišiel v 87. min, keď sa k odrazenej lopte dostal domáci Tomáš Florek a jeho prudká prízemná strela spoza pokutového územia skončila v sieti dobre chytajúceho brankára Andreja Fileka. Hostia sa už do konca stretnutia nezmohli na odpoveď. Naopak, domáci si svoje víťazstvo s prehľadom udržali.

Zostava domácich: Ľ. Juriga, Sitárik, Florek, S. Juriga (83. Maťovčík), Kormanák (70. Greňo), Matejčík, Volček, Mordel, Hládek, M. Juriga, Kormaňák

Zostava hostí: Filek, M. Šiška, Šuriňák (70. Jurina), T. Šiška, J. Šiška, Romaňák, M. Chovančák, Belko, Mikulaj, Ťapaják, D. Chovančák

Góly: M. Zvara, Š. Drigeľ

Na rozmočenom teréne sa kombinovalo veľmi ťažko. Preto sa obe mužstvá spoliehali na nakopávané lopty a rýchle brejky. Väčšiu snahu za víťazstvom prejavili domáci futbalisti. Zo šancí v prvom polčase sa im podarilo dve premeniť do gólovej koncovky. V 37. min sa z priameho kopu trafil Zvara a tesne pred prestávkou predviedol peknú akciu mladý 17-ročný Drigeľ. Loptu si hodil okolo stopéra a popri brankárovi zvýšil na 2:0.

V druhom polčase boli hráči Klina zbytočne nervózni. Viac sa sústredili na kritizovanie rozhodcu ako na vlastnú hru. Žaškov sa snažil pridať ďalší gól, ale to sa mu už nepodarilo. Hosťom takisto góly nepribúdali, ale karty áno.

Zostava domácich: Ertel – Dudáš (80. Bohmer), Farko, Koedam, Drigeľ (83. Mikuš), Zvara, Trnovský, Zelina, Hanko, Snovák (67. Pavlovčík), Lacko

Zostava hostí: Volf – Ganobčík, Úradník, Fenik, Mišek, Lacek (46. Grebáč), Medvecký, Galčík, Kršák, Svetlák (46. Uradník), Kosmeľ

ŽK: Koedam, Trnovský – Ganobčík, Mišek, Kosmeľ

ČK: Úradník (Klin)