Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Líder najvyššej oravskej súťaže vyhral gólom z jedenástky

Futbalisti Zákamenného predviedli uplynulý víkend skvelý obrat. Ešte v 74. min prehrávali dvojgólovým rozdielom.

Vavrečka (v modrom) nevedela dlho nájsť recept na prekonanie defenzívy Brezy. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Žaškov – Zubrohlava 0:1 (0:0)

Gól: Babinský

Stretli sa dve mužstvá z hornej časti tabuľky. V prvom polčase mali prevahu domáci. Prvá šanca prišla v 7. min, keď z priameho kopu mieril do tyčky Koedam. V 20. min po rohovom kope mali Žaškovčania ďalšiu príležitosť, ale Lacko strelou spoza šestnástky iba opečiatkoval brvno Hellebrandtovej brány. Hostia sa spoliehali na rýchle brejky po krídlach, no domáca obrana ich všetky zneškodnila. V druhom polčase sa domáci stiahli do obrany. Zubrohlava postupne prebrala iniciatívu. Domáci sa snažili hrať na rýchle protiútoky, no nedokázali ich premeniť. Súper bol veľmi trpezlivý a to sa mu vyplatilo. Tri minúty pred koncom strelil gól po krídelnej akcii zásluhou Dávida Babinského. Žaškov musel vrhnúť všetky sily do útoku, no hostia si víťazstvo nenechali vziať.

Zostava domácich: Ertel – Farko, Svitko, Koedam, Drigeľ (71. Pavlovčík), Zvara, Zelina, Trnovský, Hanko, Lacko, Dudáš (75. Snovák)

Zostava hostí: Hellebrandt, Matej Tomaštík, Miroslav Tomaštík, Majchrák, Gluštík, Prozbík, Babinský, Václav, Mušák, J. Tomaštík (70. Rentka), Jendrol (85.Mokošák)

ŽK: Prozbík, Jendrol (obaja Zubrohlava)

Rozhodcovia: Baranček – Frančák, Mensár

PETER FARKO

Or. Polhora – Zákamenné 3:4 (1:1)

Góly: Skurčák 3 – Večerek 2, Verníček, Buckulčík

V prvom polčase mala hra vyrovnaný priebeh. Vedenia sa ujali v 18. min hostia zásluhou prízemnej strely Verníčka. O päť minút vyrovnal Marián Skurčák, keď sa jeho strela odrazila od brvna a skončila v sieti Zákamenného. Zaujímavejší bol druhý polčas. Hostia boli od jeho začiatku technickejší, mali viac z hry. Polhora však strelila dva góly z brejkov zásluhou Skurčáka, ktorý skompletizoval hetrik. Okrem toho domáci nevyužili dve veľké šance, keď sa sami rútili na brankára. Zákamenné však naďalej tlačilo a dočkalo sa odmeny. V 75. min po obrovskej chybe domácej obrany znížil do odkrytej bránky Ivan Buckulčík. V samom závere sa podarilo v priebehu troch minút obrátiť skóre zápasu Petrovi Večerekovi. Zákamenné bolo futbalovejšie, domáci si zápas prehrali sami po hrubých chybách v obrane, keď neudržali vedenie 3:1.

Zostava domácich: M. Vanek – J. Berdys, Skurčák (80. Golák), F. Berdys (46. Masničák), Žofčík, Bjaloň, Piták, T. Vanek, M. Žitňák, Ďubašák (56. I. Žitňák), Lacek

Zostava hostí: Ferenčík – Večerek, Juriga, Michalica, Kakus, Belicaj, Florek, M. Buckulčík (86. M. Florek), Godiš, Verníček (75. I. Buckulčík), T. Buckulčík

ŽK: T. Vanek – Belicaj, Godiš, Verníček

Rozhodcovia: Melicherčík – Capko, Jančo

JOZEF PITÁK

Pribiš – Dlhá n. Oravou 3:1 (1:0)

Góly: Vraniak, Jablonský, Meľo – Jendrišek

Na mierne rozmočenom teréne sa od začiatku začalo zostra. Obe mužstvá sa chceli rýchlo dostať do vedenia. Pramenili z toho veľké šance, no obaja brankári podržali svoje mužstvo. Najväčšiu šancu mal v 20. min domáci Juriga. Po priamom kope spred šestnástky sa sám ocitol pred brankárom Šimánkom, no z tesnej blízkosti prestrelil bránku. Prvý gól v zápase padol po rohovom kope, keď domáci Bača centroval na Vraniaka. Ten pohodlne hlavou upratal loptu do siete. Bol to jediný gól v herne vyrovnanom prvom polčase.

Do druhého dejstva vstupovali hostia s odhodlaním vyrovnať, čo sa im aj podarilo. V 47. min si v šestnástke prebral loptu od spoluhráča Ivan Jendrišek a peknou strelou zavesil. Hra sa postupne začala vyrovnávať. Pribiš sa dostal do vedenia po rýchlom protiútoku. Stanislav Meľo si loptu potiahol po pravej strane a vystrelil na súperovho brankára, ktorý ju vyrazil pred Jablonského a ten ju už len upratal do odkrytej brány. V závere zápasu sa Dlhá snažila vyrovnať. Vrhla všetky sily do útoku, keď útočila aj s brankárom. Po zlej prihrávke sa lopta odrazila len k aktívnemu Meľovi, ktorý obišiel hosťujúceho gólmana a loptu dopravil do prázdnej brány. Pribiš si tak po vydretom víťazstve pripisuje tri body.

Zostava domácich: Suroviak – Hurák, Vraniak, Fajber, Dančo, Bača, Lisík, Brienik, Jablonský, Meľo, Juriga

Zostava hostí: Šimánek – Janota, Mores, Dančo, Ťapajna, Capuliak, Jendrišek, Kurčinka, Zavoďančík (82. Polák), Kukla, Šeliga

ŽK: Fajber, Meľo – Kukla

Rozhodcovia: Kratoň – Katrenčík, Márer

ONDREJ MARTVOŇ

Novoť – Liesek 3:0 (2:0)

Góly: Ťapaják ( z 11 m), Jašica, Serdeľ

Zápas v Novoti sa hral na ťažkom teréne, kde miestami futbal pripomínal boj v blate. Otvárajúci gól prišiel v 35. min zo spornej jedenástky, ku ktorej sa postavil domáci gólman. Ako druhý sa na listinu strelcov pripísal Peter Jašica, keď sa len tesne neocitol v ofsajde. Do šatní sa tak odchádzalo za dvojbodového rozdielu.

V úvode druhého dejstva pridala Novoť aj tretí gól a to strelou Serdeľa z priameho kopu. Nasledujúce minúty sa hralo viac-menej medzi šestnástkami. Liesek si vypracoval len dve ojedinelé šance. Spoza šestnástky to skúsil Palider a dlhým kopom ponad obranu Prídavok. Obe strely však Ťapaják zneškodnil a tak tri body ostávajú v Novoti.

Zostava domácich: Ťapaják, Kapičák, Rončák, Pilšák (68. Michlík), Ganobčík, M. Kocúr, Šubjak (57. D. Kocúr), Jašica, Serdeľ, Nodžák, Kuhejda (57. Mydlár)

Zostava hostí: Š. Žulko, Chovančák, Vrabec, Hrkeľ, Palider, Prídavok, Kabáč (13. Kubas), M. Žulko, Baňák, Zboja, Šprlák (67. Macák), ŽK: Rončák – Chovančák

Rozhodcovia: Bajdich, Masarovič, Živčic

MAREK MATEJČÁK

Vavrečka – Breza 1:0 (0:0)

Góly: Stolárik (z 11m)

I keď si líder súťaže pripísal do tabuľky ďalšie tri body, výkonom veľmi neoslnil. V prvom polčase slušná divácka kulisa gól nevidela. Po zmene strán sa viac tlačili pred bránu hráči Vavrečky, ale vyloženú šancu si nevytvorili. V 55. min mohli naopak inkasovať. K priamemu kopu z 30 m sa postavil Patrik Hládek, ktorý loptu nádherne trafil. Domácemu brankárovi pomohla šťastena. Priamy kop skončil na tyči. O pár minút prišlo pre domácich vykúpenie. Hosťujúci hráč zahral v šestnástke rukou a rozhodca ukázal na biely bod. Martin Stolárik jedenástku premenil. Bol to zároveň víťazný gól, lebo ďalší už diváci nevideli. Breza bola súperovi vyrovnaným protivníkom.

Zostava domácich: J. Holub, Brčák, M. Holmík, Stolárik, L. Holub, Masničák (85. Branický), Korman, Hrubjak, Brišák, Š. Holmík, Čiernik (46. Sklarčík)

Zostava hostí: Michal Kormaňák, Sitárik, Florek, Miloš Kormanák, Matejčík, Volček, Trabalík, Greňo, Hládek, Maťovčík, Juriga

ŽK: M. Holmík, Š. Holmík – Kormanák, Volček, Juriga

Rozhodcovia: Živčic – Masarovič, Bajdich

TOMÁŠ FERENČÍK

Or. Podzámok – Klin 5:1 (2:0)

Góly: Medvecký 2, J. Maslo 2, Holubčík – Kosmeľ

Domáci chceli potvrdiť svoje zlepšenie aj na domácej pôde a zápas začali zostra. Už v 3. min po nedorozumení v obrane hostí sa do brejku dostal Martin Medvecký a otvoril skóre. V nasledujúcich minútach Podzámčania pritlačili hostí na ich polovicu, z čoho pramenilo množstvo ďalších šancí. Do polčasového hvizdu však zužitkovali len jedinú, a to po priamom kope Chromeka, kedy sa opäť blysol Medvecký.

Podzámčania nastúpili nabudení aj do druhého dejstva. Hneď v úvode sa do brejku dostal Medvecký a vysunul Juraja Masla, ktorý loptu poslal rovno medzi tri žrde. Vzápätí po rohovom kope v šestnástke najvyššie vyskočil Holubčík a pripísal sa na listinu strelcov. Po tomto momente nastalo v domácej obrane nedorozumenie, čo Klin využil a znížil na 4:1. Domácich to nezložilo a aj naďalej pokračovali vo výbornej hre. V záverečných minútach po centri najlepšieho hráča domácich Medveckého hlavou zakončil Juraj Maslo a uzavrel na konečných 5:1. Podzámok sa tak aj naďalej vezie na víťaznej vlne, čím bojuje o záchranu v šiestej lige.

Zostava domácich: Martin Bukna, T. Maslo, F. Harezník, Mihálik, M. Harezník (82. Matúš Bukna), Cengel, J. Maslo, Chromek (65. M. Holubčík), P. Holubčík, Hutko, Martin Medvecký (85. Michal Medvecký)

Zostava hostí: Košút, Úradník, Ganobčík (65. Svetlák), Majcher, Fenik, Mišek, Lacek, Medvecký (58. Grebáč), Kršák, Kosmeľ, Galčík

ŽK: Hutko – Fenik, Lacek

Rozhodcovia: Katrenčík, Kratoň, Márer