Streda, 5. október, 2022 | Meniny má Viera

Nižná deklasovala posledný tím súťaže

Bobrov na jar ešte v piatej lige neprehral. Doma znova zvíťazil.

Futbalisti Nižnej vyhrala zatiaľ oba jarné zápasy na domácom trávniku. Futbalisti Nižnej vyhrala zatiaľ oba jarné zápasy na domácom trávniku. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Vrútky – Chlebnice 0:0

Oravské mužstvo išlo na pôdu predposledného tímu súťaže s cieľom získať tri body. Od začiatku súpera zavrelo na vlastnej polovici, ale chýbal tomu gól. Chlebničania hrali dobre po šestnástku. Chýbala však finálna fáza. Strely mierilo mimo brány alebo ich pochytal brankár. Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Hostia tlačili, Vrútky sa bránili. Najlepším stopérom domácich bol v tomto dueli čiarový rozhodca, ktorý zastavil niekoľko sľubných akcií Chlebníc. V 73. min dokonca vzal gólovú radosť Zrnčíkovi. V závere mohli misku váh na svoju stranu prikloniť aj hráči Vrútok, ale Papiak ich brejk zneškodnil. Tri body mohol v závere strhnúť pre oravské mužstvo Zrnčík, ale sám proti brankárovi takisto nepochodil. Hostia doplatili v tomto dueli na nemohúcnosť v zakončení.

SkryťVypnúť reklamu

Zostava: Papiak – Kuhajda (46. Štrbavý), M. Oršuliak, Suľa, Jagnešák, Gerát, L. Bakoš, P. Bakoš (85. Hajdúch), Zrnčík, Kupčulák, Mudroň (70. Borek)

RICHARD BAJO

Nižná – Kláštor pod Znievom 6:0 (6:0)

Góly: Šeling 2, Mores, Zboroň (z 11 m), Lajčin (z 11 m), Zboja

Nižná v zápase s posledným tímom tabuľky roztočila gólový kolotoč. Do vedenia sa dostala už v 5. min, keď po pravej strane potiahol Mores, našiel Šelinga a ten sa z prvej nemýlil. O minútu útok Zboroňa našiel v šestnástke dobre stojaceho Moresa, ktorý sa zoči-voči brankárovi taktiež nemýlil a loptu poslal za jeho chrbát. V nasledujúcich minútach si príležitosť vypracoval Zaťko. V šestnástke bol však faulovaný a tak bol nariadený pokutový kop. K tomu sa postavil Zboroň a zvýšil na 3:0. V ďalšej šanci sa vzápätí ocitol Pikna, ale jeho nájazd končí vedľa ľavej žrde. Ďalší gól pridal z dvadsiatich metrov už skórujúci Šeling. V poradí piaty gól Nižná pridala z kopačky Lajčina, ktorý premenil ďalšiu nariadenú jedenástku po faule na Zboroňa. V závere prvého dejstva si ojedinelú príležitosť skórovať vypracovali aj hostia, ale ich strela končí vedľa Brčákovej brány. V poslednej minúte pred polčasovým hvizdom potiahol Zboroň, peknou prihrávkou našiel Zboju a ten z prvej uzavrel na konečných 6:0.

V druhej polovici sa nič závažné nedialo, futbal sa odohrával viac-menej medzi šestnástkami a ojedinelé šance hostí stroskotávali na dobre organizovanej domácej obrane. Za zmienku stojí priamy kop Daňu, ktorý sa taktiež mohol pripísať na listinu strelcov, no jeho strelu brankár bravúrnym zákrokom vyrazil na roh. Nižná sa tak teší z ďalšieho domáceho víťazstva.

Zostava: Brčák, Pňaček, Zaťko (70. Kulošťák), Daňa, Kliment (70. Rošťák), Zboroň, Lajčin, Zboja, Mores (22. Abík), Pikna, Šeling

ĽUBOŠ ŠELING

Prečítajte si tiež: Dolný Kubín si vychutnal Staškov Čítajte

Bobrov – Liptovské Sliače 1:0 (1:0)

Gól: Mravec

Hostia prišli do Bobrova povzbudení víťazstvom zo Žabokriek. V 8. min mali šancu, ktorú domáci brankár Jadroň reflexívne chytil. Krátko nato sa mohli ujať vedenia domáci, avšak sólo Kurjáka chytil hosťujúci brankár. V 45. min Gužiňák hlavičkou po rohovom kope opečiatkoval žrď hosťujúcej brány a z následnej dorážky otvoril skóre Filip Mravec. Hostia sa snažili v druhom polčase vyrovnať, no všetky ich šance končili na nepriestrelnom brankárovi Jadroňovi. Domáci si v druhom polčase vypracovali tiež niekoľko sľubných šancí, no tie nevyužili a tak Bobrov doma zaslúžene zvíťazil najtesnejším rozdielom 1:0. Domáci fanúšikovia po zápase odmenili hráčov za dobrý výkon potleskom.

Zostava: Jadroň, J. Bodorík, Korman, Kurják (88. M. Bodorík), Kramarčík, Gužiňák, Mravec (90. Gočal), Kurtulík, Backa (68. Vnučák), Stašák, Melek

ŽK: Gužiňák, Melek

ANTON GROBARČÍK

Černová – Or. Jasenica 0:1 (0:0)

Gól: Hollý

Hostia začali zápas na Liptove veľmi dobre. Výborne kombinovali, no finálna fáza z ich strany nebola veľmi vydarená. Černová z ojedinelej šance v prvom polčase strelou z diaľky nastrelila brvno. Prvý polčas tak skončil bezgólovo. Tabuľkový rozdiel medzi tímami sa však začal prejavovať už od úvodu druhého polčasu. Oravská Jasenica si vypracovala veľa dobrých gólových šancí. Najmä strely Daniela Kosmeľa a Tomáša Hollého volali po góle, no výborne sa prezentoval domáci brankár. Keď už to vyzeralo, že zápas skončí bez gólov, prišiel domáci faul na hranici šestnástky. Loptu si po faule na Juraja Feranca postavil na priamy kop Tomáš Hollý a krásnou strelou do šibenice otvoril skóre zápasu. Následne bol práve strelec gólu po nešetrnom zákroku poslaný hlavným rozhodcom predčasne pod sprchy. To mu však vadiť nemuselo, keďže si Oravská Jasenica práve vďaka jeho gólu odviezla z Liptova tri body za víťazstvo 0:1.

Zostava: Florek, Binek, M. Polák, Prielomek, Kosmeľ, Brontvaj (65. Madleňák), Feranec, S. Polák, Kavoň (81. Vráb), Hollý, Kaprálik

ŽK: M. Polák, Kaprálik

ČK: Hollý

JURAJ FERANEC

Martin B – Or. Poruba 3:0 (1:0)

Oravská Poruba odohrala v Martine proti domácemu tímu veľmi smolný zápas. Domáci už v úvode ukázali, že ich cieľom v tomto zápase sú tri body. Ich prvá strela skončila na žrdi hosťujúcej brány. Martin sa predsa len dostal do vedenia, keď sa v 21. min po rohovom kope presadil Tomáš Frkáň. Výsledkom 1:0 prvý polčas aj skončil. Do druhého dejstva hostia nastúpili so snahou zvrátiť nepriaznivý vývoj stretnutia. Bohužiaľ, v 70. min už prehrávali o dva góly, keď zaváhanie hosťujúceho brankára využil ďalekonosným lobom Daniel Kováčik. Oravský tím po druhom inkasovanom góle otvoril hru so snahou uhrať aspoň remízu. Posledný klinec do rakvy mu však v 79. min po rýchlom brejku zasadil Erik Feriančik. Hostia tak po dobrom výkone odchádzajú domov s nezaslúženou prehrou 0:3.

Zostava: Osadský, Sopúch, Šípka, Greguška, M. Dudáš, P. Dudáš, Mikuš, Jašica, Trnovec, Dauda, Mores

ŽK: Trnovec, Dauda