Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Nový tréner Trstenej sa dočkal prvej výhry

Oravské Veselé nezvládlo v tabuľkovom súboji druhý polčas.

Trstená sa radovala z prvej jarnej výhry. Trstená sa radovala z prvej jarnej výhry. (Zdroj: Archív)

Staškov – Or. Veselé 4:1 (0:0)

Gól: Pisarčík

Prvý polčas veľa šancí neponúkol. Až po prestávke sa strelci činili. Oravské mužstvo nezvládlo úsek hry od 51. do 78. min, kedy inkasovalo štyri góly. Hetrik zaznamenal útočník Ľuboš Červenec. Tatran v tomto dueli sklamal hlavne v zakončení. Mal dosť možností na skórovanie, ale presadil sa iba Martin Pisarčík. V 88. min sa trafil do siete z hranice šestnástky a uzavrel výsledok. DUŠAN REJDUGA

Zostava: Trabalík – Kumor (57. Smondek), Šupej, Struhár, Hojo (68. Feranec), Čiernik, Kurtulík, Pňaček (52. Pisarčík), Kubišta, Burzík, Škuta

ŽK: Feranec

Tvrdošín – Rosina 1:0 (1:0)

Gól: Jendrol

Oravskí futbalisti chceli v tomto dueli potvrdiť tri body zo súperovej pôdy. Zo začiatku sa im však absolútne nedarilo. Po chybách obrany dvakrát veľmi dobre zachránil svoje mužstvo brankár Machunka. Postupne domáci ovládli hru a začal festival zahodených šancí. Vykúpenie prišlo až v 27. min z kopačky Jendrola, ktorý peknou krížnou strelou otvoril skóre a zároveň aj uzavrel. Do konca zápasu mali Tvrdošínčania prevahu, ale čo proti Rosinej zahodili, je nemožné. V ďalších dueloch proti silnejším súperom sa im to môže vypomstiť. ĽUBOMÍR GREGOREC

Zostava: Machunka – Gálik, Šikyňa, Hajduk (88. Dreveňák), Jendrišek, Jendrol, Hradský, Sirota (68. Bartoš), Dutka, Lejko (84. Lajš), Gerát

ŽK: Gálik

Belá-Dulice – Dolný Kubín 3:1 (2:0)

Gól: vlastný domáci

Domáci nastúpili do zápasu nebojácne a v 15. min sa dostali do vedenia gólom z pokutového kopu. Napriek nepriaznivému výsledku sa hostia dostávali do šancí, no tie končili na dobre chytajúcom gólmanovi domácich. V 40. min to boli opäť domáci hráči, ktorí dali gól. Druhýkrát v zápase sa presadil Ján Debnár. Tesne po zmene strán to bolo už 3:0, keď domáci využili chybu Dolného Kubína. V 68. min sa predsa len dočkali aj hostia, keď po rohovom kope si domáci strelili vlastný gól. Viac gólov ale napriek snahe oboch tímov nepadlo a zápas tak skončil výsledkom 3:1. PAVOL BAČA

Zostava: Pažitka, Baričák, Drengubiak, Čučka, Badár (60. Puskarčík), J. Beňuš, J. Válek, Š. Válek, Bugan, D. Válek, P. Beňuš (46. Lach)

ŽK: Badár, J. Válek

Prečítajte si tiež: Dolný Kubín zaskočil druhé Oravské Veselé Čítajte

Trstená – Bytča 2:1 (1:0)

Góly: Maťovčík, Mahút – Malík

Trstená nastúpila na stretnutie pred domácim publikom v oklieštenej zostave. Kvôli zraneniu a odcestovaniu sa nemohli zúčastniť Vajdečka, Štober a Šurina. Spomínaných hráčov tak zastúpili dorastenci Maťovčík a Ješš.

Od úvodného hvizdu to bol boj o tri body. Hostia, ktorí sa držia na chvoste tabuľky, vsadili všetko do útoku. Výborná domáca obrana na čele so Smieškom im však nedovolila dostať sa ďalej ako na úroveň šestnástky. Prvý gól zápasu diváci videli až v 36. min, kedy sa po Mahútovom brejku nemýlil Maťovčík a loptu poslal za brankárov chrbát.

Do druhého dejstva nastúpili hostia s úmyslom vyrovnať. Trstenčania však loptu držali pevne na kopačkách a nedovolili im vytvoriť si žiadny väčší priestor na skórovanie. Do 60. min zahodili tri gólové príležitosti. Pri štvrtej sa nemýlil Mahút a zvýšil na 2:0. Bytča sa aj napriek tomu nevzdávala. Gól sa jej však podarilo vsietiť až v poslednej minúte. Tri cenné body pre udržanie sa v štvrtej lige tak ostávajú v Trstenej a sú prvými trénera Františka Nováka, ktorý prebral mužstvo v zimnej prestávke. Za predvedený výkon si celý tím zaslúži veľkú pochvalu.

VOJTECH FUKAS

Zostava: Smieška, Andrej Kováč, Jaroš, Bulla, Bandík, Buška (76. Anton Kováč), Machajda, Ješš, Maťovčík, Mahút, Vittek (90. Butkovič)

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 514

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Ulice a námestia stíchli.

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.