Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Dolný Kubín zaskočil druhé Oravské Veselé

Trojbodový vstup do odvetnej časti 4. ligy Sever majú za sebou Tvrdošínčania.

Hneď prvé jarné kolo spojilo proti sebe Dolný Kubín a Oravské Veselé.(Zdroj: Pavol Ľorko)

Bytča – Tvrdošín 0:2 (0:0)

Góly: Lejko, Gerát

Oravské mužstvo odohralo po dlhej zimnej prestávke prvý raz stretnutie na prírodnej tráve, čo bolo cítiť hlavne v prvom polčase. Ani jedno družstvo si nedokázalo vypracovať väčšiu gólovú príležitosť.

Tvrdošín vybehol na druhý polčas s cieľom streliť gól. Dlho sa mu to nedarilo. Viazla mu finálna fáza. V 70. min nebezpečne vystrelil Sirota, ale brankár jeho pokus vyrazil na roh. O päť minút sa hostia konečne dočkali. Sirotov roh v skrumáži poslal do siete Lejko. Od tohto momentu už dominovali oravskí hráči. V 80. min vyškolil dvoch stopérov Gerát a krížnou strelou zvýšil na 2:0. Ten istý hráč mohol pridať svoj druhý presný zásah o tri minúty, ale mieril tesne vedľa. V 88. min sa rútili traja hráči Tvrdošína na jedného domáceho. Gól však z toho nebol. Hostia si zaslúžia pochvalu za zodpovedný a disciplinovaný výkon.

ĽUBOMÍR GREGOREC

Zostava: Machunka – Gálik, Šikyňa, Hajduk (68. Bartoš), Jendrišek, Jendrol, Hradský, Sirota (88. Balún), Dutka, Lejko, Gerát (87. Lajš)

ŽK: Šikyňa

Prečítajte si tiež: Rozhodca z Oravy píska najvyššiu futbalovú súťaž na Slovensku

Bánová – Trstená 2:0 (2:0)

Góly: Štalmach, Kincl

Hostia nastúpili na zápas v Bánovej nekoncentrovaní. Prejavilo sa to hneď v úvodnej minúte, kedy inkasovali prvý gól. Domáci boli po celý zápas futbalovejší, prahli po víťazstve a neustále útočili na Smieškovu bránu. Presilu potvrdili aj v záverečných minútach prvého dejstva, kedy Kincl zvýšil na 2:0.

Do druhej polovice stretnutia nastúpili Trstenčania s cieľom vyrovnať, no herne boli horší. Celú druhú štyridsaťpäťminútovku sa len bránili a súperovu bránu ani len neohrozili. Aj preto sa vrátili bez bodu.

VOJTECH FUKAS

Zostava: Smieška, Vajdečka, Bulla, Andrej Kováč (80. Vittek), Mahút, Machajda, Jaroš, Šurina, Jakub Buška (30. Butkovič/65. Anton Kováč), Štober, Juraj Buška

ŽK: Juraj Buška, Šurina

Dolný Kubín – Or. Veselé 2:1 (2:1)

Góly: Drengubiak, Š. Válek – Pňaček

Oravské derby začalo lepšie pre favorizovaných hostí. V 4. min sa ujal vedenia po rýchlom protiútoku a presnom zakončení Lukáša Pňačeka. Domáci však nezložili zbrane a po rohovom kope sa im v 17. min podarilo vyrovnať zásluhou navrátilca Michala Drengubiaka. O ďalších deväť minút sa skóre menilo opäť a opäť to boli domáci, ktorí skórovali. Na 2:1 upravil Štefan Válek. Týmto výsledkom sa aj skončil prvý polčas. Do druhého dejstva nastúpilo Oravské Veselé so snahou aspoň vyrovnať skóre zápasu. Vypracovali si niekoľko šancí, no gól nedali, a to najmä vďaka skalopevnej obrane domácich. Tá zvládla druhý polčas po taktickej stránke na výbornú. Tri body za víťazstvo v oravskom derby tak zaslúžene zostali doma v Dolnom Kubíne.

PAVOL BAČA

Zostava domácich: Pažitka, Baričák (81. Nemček), Drengubiak, Čučka, Badár, Beňuš, J. Válek, Š. Válek, Bugan, Zanovit, D. Válek (86. Janovec)

Zostava hostí: Trabalík, Burzík, Kumor (86. Feranec), Struhár, Hojo, Čiernik, Kurtulík, Pňaček (60. Pisarčík), Kubišta, Žilák (67. Miškovčík), Smondek

ŽK: Badár – Hojo, Kurtulík, Žilák

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  5. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  6. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  7. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

To ale trvá. Súťaž na obchvat Tvrdošína nie je stále ukončená

Výstavba tvrdošínskeho obchvatu tak skoro nezačne. Verejné obstarávanie ešte prebieha. Odvolal sa vylúčený uchádzač.

„Last minute“ termín u zubára pred dovolenkou sa oplatí

Nehovoríme o zvýhodnenej ponuke na stomatologické zákroky pred cestou za letným relaxom, ale o čase, ktorý by sme mali venovať kontrole našich zubov.

Doudieraný Dolnokubínčan takmer vyhral Oravaman

Všetci, ktorí došli do cieľa, sú hrdinovia. Také výkony si zaslúžia obdiv každého človeka.