Sobota, 20. október, 2018 | Meniny má Vendelín

Florbalisti Nižnej prvý mečbal nevyužili

Podľa trénera oravského klubu rozhodlo aj menej skúsenosti. Klub hrá prvýkrát play off v histórii klubu.

Florbalisti Nižnej hrajú prvýkrát play off v histórii klubu. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Štvrťfinálová séria sa presťahovala do Trenčína. Oravskí florbalisti vstúpili do prvého play off v histórii klubu výborne. Oba domáce zápasy vyhrali – 9:3 a 8:7.

3. štvrťfinále

1. FBC Trenčín – Nižná 4:3 (2:2,0:0,2:1)
Góly: Santer (Bachan), Bachan (T. Dedinský), Reguly (Zemančík)

Oravskí florbalisti mohli už v tomto zápase spečatiť postup do semifinále. Cestu za nimi meral aj početný fanklub, ktorý ich od začiatku hnal dopredu. V úvode však prišlo rýchle schladenie. Trenčania už v 5. min viedli dvojgólovým rozdielom, keď potrestali chyby súpera. Potom sa Nižná konečne prebrala a do prvej prestávky dokázala fanúšikov potešiť dvoma gólmi. V 11. min znížil Santer a o tri minúty vyrovnal Bachan. V prostrednej časti gól nepadol a tak rozuzlenie priniesla posledná tretina. Domáci išli v 43. min opäť do vedenia, ale o 7 minút zariadil nerozhodný stav kapitán Reguly. Z víťazstva sa však tešili Trenčania. Dlhá nahodená loptička sa v 56. min dostala až k Bičanovi, ktorého obrancovia nepokryli.

„Bol to zápas o jednom góle,“ hovorí tréner Martin Tomaga. „Veľmi sme chceli sériu rozhodnúť už v tomto zápase, čo chlapcom zväzovalo ruky. Málo sme strieľali. Rozhodli aj skúsenosti na domácej strane. Nám ešte z vyraďovacích zápasov chýbajú.“

Štvrtý zápas je na programe dnes o 15.00 h v Trenčíne. „Verím, že sériu rozhodneme v Trenčíne a nebudeme musieť hrať rozhodujúci piaty zápas vo štvrtok doma,“ povedal tréner.

Zostava: Staroň – Seman, Belko, Šroba, Dedinský, Matlák, Drozd, Laštík, Mačňák, Bulla, Kakačka, Bachan, Zemančík, Medžo, Reguly, Zeman, Santer

stav série: 1:2

Prečítajte si tiež: Taká atmosféra ešte v tvrdošínskej hale asi nebola