Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Hviezda otočila stretnutie skvelou poslednou tretinou

Dolný Kubín dohráva sezónu už len o konečné umiestnenie na 9. až 12. mieste. Po vyradení Gelnice si skrížil hokejky s hráčmi Piešťan.

Dolný Kubín (v bielom) mal fantastickú tretiu tretinu. (Zdroj: Ladislav Pagáčik)

MŠK Hviezda Dolný Kubín – HK Piešťany 8:4 (2:1,0:2,6:1)

Góly: Zámečník (Durdiak, Budaj), Bukna (Záň), Polerecký (Durdiak, Budaj), Michalica (Divok), Durdiak (Zámečník, Budaj), Šeliga (Zámečník, Polerecký), Durdiak (Zámečník, Budaj), Michalica (J. Lupták)

Aktívna hra od prvých minút zápasu predznamenala, že hráči oravského družstva berú len víťazstvo. Boli to však hostia, ktorí z ojedinelej strely prekvapili brankára Dzurošku a išli do vedenia. Domáci hokejisti však ešte v prvej tretine stav otočili. V 15. min kombináciu prvého útoku zakončil gólom Durdiak. O dve minúty po krásnom úniku zas skóroval Bukna. Prostredná časť, ako vo väčšine zápasov, Hviezde nevyšla. Piešťany boli strelecky aktívnejšie a dvoma gólmi sa dostali do vedenia. Záverečná tretina však v podaní Dolného Kubína vyzerala úplne inak. Hneď v 41. min vyrovnal Polerecký a vrátil hernú pohodu na domáce hokejky. Od tohto momentu dominovalo na ľade jedno družstvo. Domáci predvádzali jednu krajšiu akciu ako druhú a pribúdali aj góly. V 49. min dal na 4:3 Michalica a o minútu zvyšoval Durdiak. V 54. min dal šiesty gól Hviezdy Šeliga a o dve minúty zavŕšil hetrik Durdiak. V 58. min síce hostia skorigovali, ale záver patril domácim. V poslednej minúte vybojoval stratený puk Michalica a po kombinácii v útočnom pásme dal bodku za vydareným zápasom.

zostava: Dzuroška – Budaj, Bukna, Divok, Durdiak, Hanušniak, Hricko, J. Lupták, Michalica, Okoličáni, Oško, Polerecký, Šeliga, Sluka, Zámečník, Záň

strely: 40:27, trestné minúty: 6:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

stav série: 1:0

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Na ľade tieklo šampanské. Oravská hokejová liga má nového majstra