Pondelok, 19. november, 2018 | Meniny má Alžbeta

Slanica odvrátila prvú prehru v poslednej časti

Prvej výhry v aktuálnom ročníku Altis Oravskej hokejovej ligy sa dočkal Klin.

V šiestom kole sa konal šláger medzi dovtedy druhým Lieskom (v tmavých dresoch) a lídrom zo Slanice.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK Slanica – HK Liesek 3:2 (1:2,0:0,2:0)

Góly: Jurík Michal (Večerek Daniel), Jurík Michal (Bakaľa Ján), Potočan Peter (Večerek Daniel) – Šuvada Ján (Miklušek Lukáš), Baňák Richard

Už v 2. min stretnutia išla Slanica do vedenia zásluhou Michala Juríka. Potom však Liesek pridal na korčuľovaní a domáci mali až do konca prvej tretiny problém udržať tempo. Hostia gólmi Jána Šuvadu a Richarda Baňáka stav otočili. Druhá tretina bola hokejovo vyrovnaná s väčšími šancami Liesku, no ani jedno mužstvo nedokázalo streliť gól. V poslednej časti sa vedúcej Slanici podarilo výsledok dokonale otočiť. Najprv v 33. min dal svoj druhý gól Michal Jurík a o pár minút po tlaku zariadil víťaz-stvo Peter Potočan. Hostia síce súpera v závere pritlačili, hrali aj presilovku, no vytúženého gólu sa už nedočkali. Domáci hokejisti si tak stále držia neporaziteľnosť.

vylúčenia: 5:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

HK Rabča – HK Vavrečka prerušené

Góly: Koľada Jakub, Oselský Marián, Harbut Pavol (Oselský Marián), Oselský Marián (Harbut Pavol), Koľada Tomáš (Koľada Jakub), Kudjak Ivan, Koľada Tomáš (Koľada Jakub) – Ferleťjak Dominik (Ferleťjak Miloš), Holubčík Tibor (Kasan Marián), Holubčík Tibor (Ferleťjak Dominik), Holubčík Tibor, Hrkeľ Miroslav, Ferleťjak Dominik

Už po troch odohraných minútach bol zápas prerušený. Do hry v 3. min zasiahol Dominik Ferleťjak, ktorý sa nenachádzal v čase hodenia úvodného buly na ľadovej ploche a ani na striedačke. To pravidlá súťaže nepovoľujú. Na základe toho boli ku boxu privolaní kapitáni mužstiev. Po oznámení hráčom a dohodovaní sa o pokračovaní v hre vošli do boxu časomiery fanúšikovia, ktorí inzultovali usporiadateľov zápasu. Radoslav Florek zápas prerušil, no potom sa dohral ako priateľský. Či bude výsledok platný, rozhodne vedenie Altis OHL. V prvej tretine Vavrečka zvíťazila v pomere 2:3 a po prostrednej časti viedla už 5:2. V tretej tretine Rabča začala poriadne dupať do korčúľ a zápas skvelým spôsobom otočila. Zvíťazila 7:6.

vylúčenia: 1:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Prečítajte si tiež: Hokejisti Oravskej Lesnej zobrali lídrovi súťaže prvý bod

HK Slovan Trstená – HK MTS Námestovo 3:5 (1:2,1:1,1:2)

Góly: Banas Maroš (Furdek Michal), Betušťák Adrián (Šuhaj Filip), Grešák Šimon (Buček Dušan) – Slovík Martin (Uhliarik Richard), Štefaničiak Tomáš (Grígeľ Tibor), Slovík Martin (Uhliarik Richard), Haluška Adam, Grígeľ Tibor

Od začiatku to bol vyrovnaný zápas. Ako prvá sa gólovo presadila Trstená. V presilovej hre v 8. minúte skóroval Maroš Banas. Námestovo to však nevzdalo a dvoma gólmi zásluhou Martina Slovíka a Tomáša Štefaničiaka otočilo zápas. Na úvod druhej tretiny v 18. minúte unikol Adrián Betušťák a vyrovnal skóre na 2:2. Do konca tretiny už žiadny gól nepadol a tak sa v tretej tretine začínalo odznova. V 31. min už hostia viedli. Prihrávku Richarda Uhliarika zužitkoval Martin Slovík. Domáci však rýchlo odpovedali. Na 3:3 zrovnal Šimon Grešák. Z víťaz-stva sa nakoniec tešili hráči Námestova. Víťazný gól strelil Adam Haluška a víťazstvo spečatil Tibor Grígeľ.

vylúčenia: 3:2, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0

HK Oravská Polhora – HK Klin 3:5 (2:1,1:2,0:2)

Góly: Piták Dávid (Vnenčák Tomáš), Dominik Iglarčík(Vnenčák Tomáš), Jurášek Peter – Pekarčík Jakub (Bolibruch Peter, Jadroň Anton), Bolibruch Peter (Ďubašák Peter), Pekarčík Jakub, Ďubašák Peter (Pekarčík Jakub), Bugaj Jakub

Vo vyrovnanom zápase otvoril skóre v 9. min domáci Dávid Piták. Klin dokázal odpovedať v presilovke z hokejky Jakuba Pekarčíka. V 15. min sa Oravská Polhora druhýkrát dostala do vedenia. V oslabení sa presadil Dominik Iglarčík. V prostrednej časti sa dostali domáci hokejisti už do dvojgólového trháku. Úspešným strelcom bol Peter Jurášek. Hostia sa však nevzdali a predviedli skvelý obrat. Ešte v druhej tretine vyrovnali po zásahoch Petra Bolibrucha a Jakuba Pekarčíka. Klin otočil stav v 34. min, keď sa presadil Peter Ďubašák. Na konci stretnutia hrala Polhora bez brankára, no inkasovala ešte piaty gól.

vylúčenia: 2:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0

1. 4 konkrétne tipy, ako získať peniaze na rozvoj podnikania
  2. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  3. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?
  4. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!
  5. Spoločenská zodpovednosť je súčasťou podnikania
  6. Hodnotenie profesionála: Dovolenka na Seycheloch
  7. Ľudia si už neuvedomujú, že ich svet nekončí na vlastnom prahu
  8. Televízor s 8K rozlíšením je realitou. Kúpiť či čakať?
  9. Psychológ varuje rodičov: Nesnažte sa byť dokonalými
  10. EY Podnikateľ roka: hľadáme slovenské príbehy!
  1. Cena elektriny rastie, čo to znamená pre firmy?

Ako jeden e-mail zmení život: Strach zo zubára dostal na frak

"Kde máš zuby ... to teda vyzeráš ... radšej sa nesmej .." To sú len tie menej príjemné poznámky na adresu "úsmevu" ženy v najlepších rokoch z malej dedinky pri Galante.

Body nestratilo už iba jediné mužstvo

Za prekvapenie kola možno označiť víťazstvo Tuniakových rožkov.

Drsný svet závislosti. Boli sme vo vlaku plnom beznádeje

Najlepší kamarát, ktorý ti ponúka drogy, nie je tvoj skutočný kamarát. V duchu tohto upozornenia sa nesie protidrogový vlak. Na Orave ho za dva dni navštívilo viac ako deväťsto ľudí, prevažne žiakov a študentov.

Andrej Stašiniak: My nenakupujeme, ale vychovávame

V Námestove sa o vydarenej jeseni veľmi hovoriť nedá. Potešilo však účinkovanie v Slovenskom pohári.

Pavel Tuma: Záleží na ľuďoch, či chcú protidrogový vlak vidieť

Revolution train priváža pravdivý obraz o drogách. V sto mestách štyroch krajín ho navštívilo viac ako 90-tisíc ľudí. Po ceste do Tvrdošína sa mohol zastaviť aj v Dolnom Kubíne.