Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Piate kolo spojilo proti sebe rivalov z Trstenej a Liesku

Prvé víťazstvo v riadnom hracom čase zaznamenal obhajca trofeje z Vavrečky.

Hokejisti Liesku zvládli aj susedské derby a posunuli sa na druhú priečku. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK Vavrečka – HK Oravská Polhora 7:3 (2:2,3:1,2:0)

Góly: Ferleťjak Dominik, Ferleťjak Dominik (Ferletjak Miloš), Hoľma Jaroslav (Ferleťjak Dominik, Ferleťjak Miloš), Ferleťak Miloš, Ferleťak Dominik (Kováč Anton), Ferleťak Dominik, Holubčík Tibor (Kasan Marián) – Iglarčík Dominik (Piták Dávid), Tyrol Štefan (Randjak Dominik), Kapičák Patrik (Tyrol Štefan)

V 6. min zaľahol Patrik Kapičák vo vlastnom bránkovisku puk a v nariadenom trestnom strieľaní poslal Dominik Ferleťjak do vedenia. To však netrvalo dlho. Hneď v nasledujúcej minúte vyrovnal Dominik Iglarčík. V 13. min využila Vavrečka presilovú hru. Presadil sa opäť Dominik Ferleťjak. Oravská Polhora aj druhýkrát vyrovnala. Skóroval Štefan Tyrol.

Hneď na úvod druhej tretiny si domáci zabezpečili znova vedenie. Úspešným strelcom bol Jaroslav Hoľma. Vavrečka nedovolila hosťom aj tretíkrát vyrovnať. Pridala ešte dva góly. Hetrik spečatil Dominik Ferleťjak a raz skóroval Miloš Ferleťjak. Hostia síce skorigovali na 5:3 Patrikom Kapičákom, ale bol to ich posledný zásah. V poslednej časti triafali do čierneho iba domáci.

vylúčenia: 0:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

HK Klin – HK Slanica 3:9 (0:1,1:5,2:3)

Góly: Jadroň Anton, Kubala Pavol (Ganobčík Pavol), Bugaj Juraj – Jančo Marek (Huľo Roman), Potočan Peter (Huľo Roman) , Huľo Roman (Potočan Peter), Kordiak Adam, Huľo Roman, Potočan Peter (Večerek Daniel), Jančo Marek (Kordiak Adam), Huľo Roman, Potočan Peter (Večerek Daniel, Huľo Roman)

Na začiatku zápasu hrala Slanica presilovú hru, no gól z nej nevyťažila. V 5. min sa však už tešila z prvého gólu. Z nenápadnej akcie sa presadil Marek Jančo. Do konca prvej tretiny hrali oba tímy zodpovedne v obrane a už žiadny gól nepadol. Druhá tretina už patrila Slanici. Najprv pridal druhý gól počas presilovky Peter Potočan a potom skóroval vo vlastnom oslabení Roman Huľo. Až za tohto stavu sa dočkal prvého gólu aj Klin. Samostatnou akciou sa blysol Anton Jadroň. V ostatnom priebehu padlo šesť gólov, pričom hostia dali ešte štyri a domáci dva.

vylúčenia: 5:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:2

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Nižná valcuje súperov. Je čoraz bližšie k vysnívanému play off

HK Liesek – HK Slovan Trstená 4:1 (2:0,0:1,2:0)

Góly: Javorek Tomáš (Šuvada Ján), Miklušek Dávid, Miklušek Lukáš (Lieskovský Marek, Šuvada Ján), Javorek Tomáš (Šuvada Ján) – Šuhaj Filip

V šlágri kola ukazovali obe mužstvá od začiatku rýchle a efektívne korčuľovanie. V 6. min išiel do vedenia Liesek zásluhou Tomáša Javoreka. O tri minúty bolo 2:0. Do útoku zavelil Dávid Miklušek, ktorý sa nemýlil. V druhej tretine hokej naberal na rýchlosti. V presilovke dokázala Trstená znížiť z hokejky Filipa Šuhaja. V poslednej časti zavelili domáci hokejisti na ofenzívu, čo im prinieslo dva góly. Na 3:1 zvyšoval Lukáš Miklušek a výsledok spečatil Tomáš Javorek.

vylúčenia: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

HK MTS Námestovo – HK Rabča 1:4 (0:2,1:2,0:0)

Góly: Uhliarik Richard – Oselský Marián (Koľada Tomáš), Harbut Pavol (Florek Matej), Koľada Tomáš (Oselský Kornel), Koľada Tomáš (Grižák František)

Už v 13. sekunde poslal Rabču do vedenia Marián Oselský. Je to druhý najrýchlejší gól v histórii súťaže. V 6. min zvýšili hostia po strele Mateja Floreka a dohrávke Pavla Harbuta na 2:0. V druhej tretine sa hokej nezmenil. Hra sa striedala na oboch stranách. V 20. min unikol Tomáš Koľada a Rabča viedla 3:0. V druhej tretine Námestovo ešte hrýzlo a Richard Uhliarik znížil na 3:1. S hosťami gól nezamával, práve naopak, strelili štvrtý gól. Tomáš Koľada dal svoj druhý gól. V tretej tretine sa hra troška pritvrdila a z toho pramenili presilové hry. Brankári však puk za chrbát už nepustili.

vylúčenia: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0