Liesek vysoko zdolal obhajcu trofeje (+foto)

Hokejisti Trstenej vybojovali bod proti Slanici v posledných sekundách.

Hokejisti Liesku prevýšili Vavrečku korčuliarsky. Hokejisti Liesku prevýšili Vavrečku korčuliarsky. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK Liesek – HK Vavrečka 7:1 (3:1,2:0,2:0)

Góly: Baňák Richard (Baňák Dalibor), Baňák Richard (Babinský Peter), Miklušek Dávid (Baňák Dalibor), Javorek Tomáš (Šuvada Ján), Miklušek Lukáš (Lieskovský Marek), Babinský Peter (Baňák Richard, Miklušek Dávid), Baňák Dalibor (Babinský Peter, Baňák Richard) – Hoľma Jaroslav (Kováč Anton)

V úvode stretnutia si hokejisti Liesku vynútili svojím pohybom fauly zo strany Vavrečky. V 5. min sa v presilovke presadil Richard Baňák, ktorý o 6 minút pridal druhý gól. Opäť skóroval v početnej výhode. Netrvalo dlho a hostia znížili z hokejky Jaroslava Hoľmu, ktorý dal gól počas oslabenia. V tej istej presilovke vsietil Liesek tretí gól.

V ostatných dvoch tretinách domáci hokejisti ešte pridali na aktivite a korčuliarsky súpera prevýšili. Prevahu korunovali ešte štyrmi gólmi. V prostrednej časti sa trafil do čierneho Tomáš Javorek a Lukáš Miklušek. V tretej tretine sa medzi strelcov zapísal Peter Babinský a Dalibor Baňák.

vylúčenia: 2:9, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1

HK MTS Námestovo – HK Or. Polhora 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly: Olbert Igor (Grígeľ Tibor, Štefaničiak Tomáš), Zaťko Marcel (Olbert Igor, Jankuliak Juraj), Kubala Lukáš, Kubala Lukáš, Štefaničiak Tomáš – Vnenčák Tomáš (Vnenčák Lukáš), Kapičák Patrik (Vnenčák Tomáš)

Od začiatku sa hral vyrovnaný hokej. Oravská Polhora z pozornej hry a nenápadnej akcie vsietila úvodný gól. Autorom bol Tomáš Vnenčák. Námestovčania vyrovnali v 9. min počas presilovky z hokejky Igora Olberta. V druhej tretine sa hra prelievala z jednej strany na druhú, no gól dali iba domáci. V 26. min zabezpečil vedenie svojmu tímu Martin Zaťko. Tento stav vydržal do tretej tretiny, kde hostia dokázali vyrovnať. Potom už góly dávalo iba Námestovo. Tretí a štvrtý vsietil Lukáš Kubala a pri hre bez brankára poslal puk do prázdnej brány Tomáš Štefaničiak.

vylúčenia: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1

HK Klin – HK Rabča 2:6 (0:2, 0:3, 2:1)

Góly: Volf Ján (Bugaj Jakub), Bugaj Juraj – Kudjak Ivan (Gužík Michal), Koľada Tomáš, Kudjak Martin (Grižák František), Koľada Tomáš, Michalica Patrik (Harbut Pavol, Jagnešák Jakub), Koľada Tomáš (Koľada Jakub)

Rabča išla od začiatku za víťazstvom. Aktívnou hrou v úvode si vynútila presilovku, ktorú v 3. min premenil Ivan Kudjak. V 11. min po faule Jána Volfa bolo nariadené trestné strieľanie. Tomáš Koľada ho premenil a hostia viedli už 2:0. V druhej časti hrali hokejisti Rabče efektívne. Pridali tri góly. Najprv skóroval Martin Kudjak, potom sa pridal Tomáš Koľada a tretinu uzavrel po peknej akcii Patrik Michalica.

Hneď v úvode poslednej časti spečatil svoj hetrik Tomáš Koľada. Rabča hru už len kontrolovala, čo Klin využil na strelenie dvoch gólov. Presadili sa Ján Volf a Juraj Bugaj.

vylúčenia: 5:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1

Prečítajte si tiež: Štefan Kapjor zomrel pri hokeji. Na jeho počesť vznikol turnaj Čítajte

HK Slanica – HK Slovan Trstená 2:1 sn (1:0,0:0,0:1-1:0)

Góly: Kozoňák Jozef (Večerek Daniel, Potočan Peter), rozhodujúci nájazd Kozoňák Jozef – Furdek Michal

Od úvodu sa hral rýchly hokej. Obe mužstvá sa sústredili na obranu. V 12. min vynikol Jozef Kozaňák zo Slanice, ktorý otvoril skóre. Bol to jediný gól na dlhé minúty. V prostrednej časti iba oba tímy strážili svoje obranné pásmo. Brankári si preto udržali čisté konto. V tretej tretine dominovala takisto obranná hra. Trstená mala viacero príležitostí, ktoré nedokázala premeniť. Na gól čakala až do poslednej sekundy, kde po tlaku vyrovnal Michal Furdek. V samostatných nájazdoch uspel iba Jozef Kozoňák a tak Slanica ešte v riadnom hracom čase neprehrala a stále vedie tabuľku.

vylúčenia: 2:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Ľudia stoja v radoch pred odbernými miestami

Odberové miestnosti sa otvorili o ôsmej hodine ráno.

Takýto rad vytvorili ľudia pred jedným z odberných miest v Dolnom Kubíne ráno o pol ôsmej.

Na Orave sa začal pilotný projekt testovania na Covid-19

Testovanie zabezpečujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci. Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 12.00 h a od 13.00 do 20.00 h.