Futbalisti Oravskej Poruby prezimujú na prvej priečke

Víťazne jesennú časť ukončili aj hráči Nižnej a Oravskej Jasenice.

Hráči Oravskej Poruby sa tešia z fantastickej jesennej časti.Hráči Oravskej Poruby sa tešia z fantastickej jesennej časti. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Bobrov – Bešeňová 2:3 (1:2)

Góly: Michal Kasan 2

Bobrovčanov schladili hostia už v 6. min, keď Mário Janiga vystrelil spred šestnástky a otvoril skóre. Domáci mali šancu na vyrovnanie, no strelu Gabriela Kurtulíka brankár hostí nohou vyrazil. Bešeňová potvrdila staré známe nedáš-dostaneš a zvýšila na 0:2, keď strelu Mareka Huntoša tečovali dvaja domáci hráči. Bobrovu sa však ešte do polčasu podarilo znížiť, keď na polčasových 1:2 dal Michal Kasan. Po prestávke domáci pokračovali v aktivite. V 67. min sa opäť presadil Michal Kasan, a bolo 2:2. Domáci sa snažili o obrat, no zabudli na zadné vrátka. Hostia hrozili najmä z rýchlych protiútokov. V 79. min po jednom z nich dal víťazný gól Peter Kajan. V závere ešte domáci Gabriel Kurtulík z priameho kopu opečiatkoval žrď. Na prvej domácej prehre Bobrova v sezóne to však nič nezmenilo. ANTON GROBARČÍK

Zostava: Machunka, Vnučák, Bodorík, Mušák, Kramarčík, Michal Kasan, G. Kurtulík, D. Kurtulík, Stašák (54. Kurják), Marián Kasan, Gužiňák, ŽK: Mušák, Marián Kasan

Nižná – Chlebnice 3:1 (2:1)

Góly: Pikna 2, Bútora – Marek Bakoš

Zápas na pôde Nižnej začal netradične. Pri nástupe si domáci hráč Ľubomír Vajdečka vystúpil, kľakol si a požiadal rozhodkyňu Petru Lepáčkovú o ruku. Po netradičných zásnubách sa derby mohlo začať.

Prvá väčšia šanca domácich prišla v 17. min z priameho kopu Zboroňa, ktorý však Papiak vyrazil na roh. O dve minúty po chybe v domácej obrane, kedy Vajdečka zle trafil loptu, sa Marek Bakoš sám rútil na nižniansku bránu. Zoči-voči Brčákovi sa nemýlil a loptu poslal za jeho chrbát. Chlebnice sa z vedúceho stavu netešili dlho. O niekoľko minút zahrával rohový kop Zboroň, na prvú tyč si výborne nabehol Pikna a hlavou dorovnal. K Piknovi sa v 28. min na listinu strelcov pripísal mladučký Bútora. Loptu si najprv pekne narazil Reguly so Šelingom, ten ju poslal po osi Zboroň – Bútora a posledný menovaný z čiary pohodlne posiela Nižnú do vedenia.

Päť minút po prestávke si Nižná opäť dokázala vypracovať peknú akciu. Bútora prízemne centroval na Moresa, z uhla však nastrelil len hráča. Odrazená lopta sa dostala k Šelingovi, no ten z dobrej pozície míňa. Od tohto momentu prebrali iniciatívu Chlebnice. Snažili sa vyrovnať, no dobre organizovaná obrana Nižnej im to nedovolila. V 79. min prišiel rýchly protiútok, keď po pravej strane potiahol Pňaček, našiel Zboroňa, ten loptu poslal do šestnástky na voľného Piknu a jeho strela skončila v sieti. Aj napriek nepriaznivému stavu sa hostia stále snažili výsledok aspoň skorigovať, ale do záverečného hvizdu už nič nevymysleli a tak zaslúžené tri body ostávajú v konečne výhernej Nižnej. ĽUBOŠ ŠELING

Zostava domácich: Brčák, Zboja, Vajdečka, Zaťko, Pňaček, Zboroň, Daňa, Reguly (46. Mores), Bútora, Pikna (89. Bažík), Šeling (88. Dulka)

Zostava hostí: Papiak, Suľa, Adamec, Marek Bakoš, I. Oršuliak (32. Hajdúch). L. Bakoš, Mudroň (84. Michal Bakoš), P. Bakoš, Zrnčík, Gerát

ŽK: Šeling – Mudroň, Marek Bakoš, Gerát

Černová – Or. Poruba 2:6 (1:1)

Góly: Jašica, Trnovec, Šípka, Greguška, M. Dudáš

Po prvom polčase sa dvakrát presadili hráči domáceho celku, napriek tomu svietil na výsledkovej tabuli výsledok 1:1. Po zmene strán začali svoj gólostroj hráči Oravskej Poruby v 50. min, keď sa dostali do vedenia zásluhou Jašicu. O desať minút bol náskok už dvojgólový, strelecky sa presadil Radomír Trnovec. Hostia súpera nešetrili a do jeho siete pridali tri kúsky, ktoré zariadili Šípka, Greguška a Milan Dudáš. Posledné slovo mali domáci, keď už len kozmeticky upravili na konečných 2:6. MARCEL VARGONČÍK

Zostava: Osadský – Sojka (74. Dauda), Sopúch (72. Pavlík), Šípka, Greguška, M. Dudáš, P. Dudáš, Mikuš, Halák, Jašica, Trnovec

Prečítajte si tiež: Hráč pred zápasom požiadal rozhodkyňu o ruku Čítajte

Blatnica – Or. Jasenica 2:4 (1:2)

Góly: S. Polák 2, Prielomek, Hollý

Dôležitý zápas v Blatnici začala Jasenica, ktorú sprevádzala početná divácka skupina, vo vysokom tempe. Hneď v úvode po rýchlej akcii Michala Vrába s Dušanom Kaprálikom skóroval do prázdnej brány Tomáš Hollý, ktorý zaznamenal už 15. gól v sezóne. Hostia naďalej hrali aktívny futbal s vysokým pressingom. Tlak dokázali pretaviť do druhého gólu v 15. min, keď v strede poľa získal loptu Jakub Prielomek, obišiel obrancu a z rohu šestnástky zavesil do šibenice, 0:2. Po tomto momente si hostia vytvorili ešte dve čisté šance, ale ani Tomáš Hollý, ani Stanislav Polák svoje obrovské šance nepremenili. Domáci hráči sa dostali späť do zápasu, keď skórovali po zaváhaní obrany hostí, polčas skončil 1:2. Úvod druhého dejstva sa začal tlakom domácich, keď na 10 minút ovládli hru a zatlačili Jasenicu. Tlaku odolala a po rýchlej kontre a prihrávke Vladimíra Madleňáka sa uvoľnil Stanislav Polák, zasekol si obrancu a strelou po zemi zvýšil na 1:3. Hostia sa po tomto góle upokojili a predvádzali opäť hru z prvého polčasu, loptu umne držali pod kontrolou a po ďalšej rýchlej akcii zvýšil Stanislav Polák už na 1:4. Ďalší gól mohol pridať Tomáš Hollý, ale vo veľkej šanci zaváhal. Zápas si hostia ešte zbytočne skomplikovali, keď pustili do šance Kempného, ktorý znížil na 2:4. Domáci mali šancu ešte náskok znížiť, ale Kempnému skvelým zákrokom zneškodnil pokutový kop Richard Florek. Po tomto momente sa zápas už iba dohrával, aj keď vo veľmi nervóznom tempe. V poslednej minúte ešte videl červenú kartu Martin Polák, na výsledku to však už nič nezmenilo. Jasenica vyhrala piaty zápas v rade a vrátila sa do bojov o popredné priečky v tabuľke. Hráči ďakujú fanúšikom za výbornú atmosféru aj na súperovom ihrisku. JURAJ FERANEC

Zostava: Florek, Kosmeľ, Binek, M. Polák, Zanovit, Prielomek (55. I. Farský), V. Madleňák (90. M. Madleňák), Vráb, S. Polák, Kaprálik (68. K. Farský), Hollý

ŽK: Florek, Hollý, ČK: M. Polák