Jesenným majstrom v šiestej lige sa môžu stať štyri tímy

Náboj derby zápasu mal súboj medzi futbalistami Zázrivej a Žaškova.

Najbližšie k prvému miestu po jeseni majú futbalisti Zubrohlavy (v modrých dresoch)Najbližšie k prvému miestu po jeseni majú futbalisti Zubrohlavy (v modrých dresoch) (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Pribiš – Breza 2:3 (1:1)

Góly: Meľo, Vraniak – M. Juriga 2, A. Juriga

Zápas prebiehal v priemernom tempe. Skóre otvoril v 20. min zo štandardnej situácie Meľo. Najtesnejší rozdiel svietil na tabuli až do konca prvého dejstva, kedy sa hosťom podarilo vyrovnať a do šatní sa tak odchádzalo za nerozhodného stavu.

SkryťVypnúť reklamu

Do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie hostia, z čoho plynuli aj dva vsietené góly do pribišskej brány. Oba si na konto pripísal Milan Juriga. Stretnutie ešte v poslednej minúte zdramatizoval Vraniak, keď sa mu podarilo znížiť na 2:3 a uzavrieť tak konečný výsledok. Tri body tak putujú do Brezy. LUKÁŠ DANČO

Zostava domácich: Suroviak, Juraj Juriga, Vraniak, Hurák, Vlček, Goga, Brienik (60. Bobáň), Meľo, Klocháň, Jablonský, Jozef Juriga

Zostava hostí: Ľ. Juriga, A. Juriga, S. Juriga, Florek, Miroslav Trabalík (70. Bakoš), Volček, Maťovčík (82. Dudášik), M. Juriga, Greňo (77. Matúš Trabalík), Janík, Betík

ŽK: Brienik – Miroslav Trabalík

Zákamenné – Novoť 0:0

V derby zápase na pôde Zákamenného sa stretli dva susedné tímy. Kto by však očakával napínavý a divácky zaujímavý futbal, bol by na omyle. Hrala sa vyrovnaná partia s množstvom šancí na oboch stranách, avšak ani jedna zo striel súperovu sieť nerozvlnila. V tímoch viazla súhra hráčov a diváci mali možnosť vidieť množstvo pokazených prihrávok na oboch stranách. Zápas tak skončil bezgólovou remízou. MARTIN GODIŠ

Zostava domácich: Ferenčík, P. Večerek, Juriga, Michalica, Kakus, Buckulčík, Murín (68. Verníček), Belicaj, Backa, L. Večerek, Florek

Zostava hostí: Ťapaják, Pilšák, Rončák, Michlík, Patrik Jašica, Ganobčík, Nodžák, Bjaloň (46. Briestenský), Peter Jašica, Mydlár (68. E. Jašica), Mikolajčík (85. Hollý)

ŽK: L. Večerek, Michalica – Peter Jašica, Pilšák, E. Jašica

Zázrivá – Žaškov 1:1 (0:1)

Góly: Michal Drengubiak – Dudáš

Mužstvá sa stretli po dlhej dobe v derby zápase, v ktorom sa očakával kvalitný futbal z oboch strán. V prvom dejstve to bol obojstranný kombinačný futbal, kde mali navrch hostia. To potvrdili v 21. min úvodným gólom z kopačky Dudáša. Zázrivá do polčasu pohrozila pár strelami, no brankár Ertel všetky vykryl.

Do druhej polovice nastúpili domáci hráči s odhodlaním stav zvrátiť, čo sa prejavilo na hre, v ktorej boli celých štyridsaťpäť minút lepším tímom. Žaškov si vypracoval len dve nebezpečné situácie, ale Kollárik potvrdil svoje kvality a za chrbát loptu nepustil. Vyrovnávajúci gól vsietil pätnásť minút pred koncom Michal Drengubiak, ktorý po dlhotrvajúcom zranení nastúpil po prvýkrát. Do záveru mali zázrivskí hráči ešte pár šancí, kde mohli výsledok strhnúť na svoju stranu, ale nebolo im dopriate. Stretnutie tak skončilo zaslúženou deľbou bodov. PETER LACKO

Zostava domácich: Kollárik, Láštic, Mahút, P. Kralčák (72. Marcel Otruba), Lacko, Osadský (60. Michal Drengubiak), J. Kralčák, Mäsiar, Kitaš, Zaťko (46. Marek Otruba), Drengubiak

Zostava hostí: Ertel, Dudáš, Farko, Svitko, Koedam, Lomáz (83. Bakoš), Drigeľ (51. Snovák), Zvara, Mikuš, Zelina, Hanko

ŽK: Kitaš – Drigeľ

Klin – Dlhá 3:0 (1:0)

Góly: Medvecký, Kosmeľ, Košút

Zápas sa začal vo svižnom tempe na oboch stranách. Úvodnú šancu mal v 7. min domáci Mikuláš Kosmeľ, hlavou však neprekonal brankára hostí. Klin si vytváral viac šancí ako súper, no tie často končili nepresnými prihrávkami. Až v 29. min sa domáci ujali vedenia, keď sa krásnymi nožničkami presadil Anton Medvecký. Domáci aj naďalej udávali tempo hry, do polčasu však už viac gólov nepadlo. V úvode druhého dejstva pohrozili aj hostia, no Daniel Válek mieril vedľa. Po hodine hry sa dostal do šance domáci Michal Habľák, nedokázal však namieriť presne. To isté sa opakovalo aj o deväť minút. V 72. min sa však peknou strelou prezentoval Mikuláš Kosmeľ a bolo 2:0. V závere domáci ešte pridali aj tretí gól, keď sa v 88. min presadil striedajúci Daniel Košút. KAROL VOLF

Zostava domácich: Pajta, M. Úradník (70. Košút), Habľák, Kosmeľ, Majcher (75. Svetlák), Fenik, Mišek, Lacek, Medvecký, A. Úradník (78. Ptačin), Stahoň

Zostava hostí: Martin Janota, Michal Janota, Válek, Petričiak, Kukla, Jendrišek, Gonos, Capuliak, Maslo, Kožienka (50. Kozáčik) Polák, ŽK: M. Úradník

Zuberec – Or. Podzámok 4:1 (1:1)

Góly: Petrek 2, Dedinský, Lajčin – Medvecký

Domáci nastúpili na ťažkom teréne opäť v pozmenenej zostave, čo ovplyvnilo ich výkon. Skóre otvorili hostia, keď v 12. min Martin Medvecký využil chybu v domácej obrane. V 26. min hlavný rozhodca udelil domácemu hráčovi červenú kartu. To ako keby Zuberec nakoplo a ešte do polčasu domáci vyrovnali zásluhou Rastislava Petreka. V úvode druhého polčasu zvýšil Maroš Dedinský na 2:1. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale to sa im nepodarilo. Naopak v 81. min po individuálnej akcii skóroval na 3:1 Matúš Lajčin a o päť minút po akcii toho istého hráča dal do odkrytej brány súpera posledný gól zápasu znova Rastislav Petrek. Domáci tak zaslúžene zvíťazili 4:1. VLADIMÍR FILEK

Zostava domácich: A. Filek, Dedinský, Lajčin, J. Šiška, M. Šiška, Petrek, M. Chovančák (63. Jurčo), Mikulaj, Ťapaják, D. Chovančák, Kovalčík (15. M. Filek)

Zostava hostí: Martin Bukna, Matúš Bukna, Maslo, F. Harezník, Mihálik, Kukla, Medvecký (88. Biel), P. Holubčík (78. M. Holubčík), M. Harezník, O. Cengel, L. Cengel (66. Horňák)

ŽK: M. Šiška, M. Chovančák – Medvecký

ČK: M. Filek

Liesek – Zubrohlava 1:1 (1:0)

Góly: Kubás – Prozbík

Oba tímy predviedli na úroveň šiestej ligy veľmi dobrý futbal. Šance sa striedali na jednej i druhej strane. Hostia v 25. min dokonca nastrelili i tyč. Skóre sa menilo až v závere prvého polčasu. Anton Palider vysunul do brejku Martina Kubása, ktorý sám zoči-voči brankárovi nezaváhal. Liesek tak odchádzal do šatne s jednogólovým náskokom. Po zmene strán začali mať domáce trojbodové plány trhliny. Jakub Šprlák si natiahol sval a keďže nebol nikto na striedačke, dohrával zranený. Líder šiestej ligy vybojoval aspoň bod v 76. min, keď sa presadil z priameho kopu Jaroslav Prozbík. Hostia mohli obrat dokonať v samom závere, ale družstvo výborným zákrokom podržal Dávid Poláček. JÁN KUBOLEK

Zostava domácich: Poláček – M. Vavrek, Dreveňák, Baňák, Kubolek, Hrkeľ, Kubás, Chovančák, Šprlák, Palider, V. Vavrek

Zostava hostí: Hellebrandt – Miroslav Tomaštík, Rentka, Gluštík, Pienčák, Prozbík, Buška, Jendrol, Václav, Matej Tomaštík, Mušák

ŽK: V. Vavrek, Dreveňák – Miroslav Tomaštík, Gluštík, Prozbík

Or. Polhora – Vavrečka 1:3 (1:1)

Góly: Skurčák – D. Brčák, Korman

Už úvodne minúty zápasu predznamenali, že prinesie mnoho zaujímavých situácií. Už v 2. min sa ujali vedenia hráči Vavrečky, keď po nacvičenom signáli z rohu napol sieť Dominik Brčák. O minútu hostia opäť hrozili, keď nebezpečne zahraný rohový kop neskončil v sieti. A to nie je všetko. Domáci úder opätovali, vyrovnávajúci gól strelil Skurčák, po pozičnej chybe hráčov Vavrečky. Po zmene strán dominovali hostia. Ovládali stred poľa, z čoho vyplynuli nebezpečné akcie. Po hodine hry jednu z takých premenili, keď tvrda strela Michala Kormana trafila jedného z obrancov domáceho tímu, na čo brankár Maroš Vanek nemohol reagovať – 1:2. Hráči Polhory sa pokúšali so zápasom niečo spraviť. Začali hrať aktívnejšie, vďaka čomu sa dostali do výbornej šance, ale Pavol Plevjak mal smolu na kopačke, nepremenil. Hostia v závere poistili výsledok, keď druhým zásahom v zápase sa prezentoval Dominik Brčák. JOZEF PEČARKA

Zostava domácich: M. Vanek – Plevjak, J. Berdys, Lacek, Skurčák, T. Vanek, Piták, Valko, F. Berdys (68. Ľudma), I. Žitňák, Žofčík

Zostava hostí: J. Holub – D. Brčák, M. Holmík, Tomaštík, L. Holub, Pleva, Brišák, Masničák (76. Čiernik), K. Brčák, Korman (61. Š. Holmík), Hrubjak

ŽK: J. Berdys, T. Vanek, F. Berdys