Na domácej pôde sa z víťazstva tešili Chlebnice i Oravská Jasenica.

Oravská Poruba si drží druhú priečku. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Martin B – Nižná 4:1 (2:1)

Góly: Gregor 2 (1. vlastný, 2. z 11 metrov), Kováčik, Paulovič, Lanko

Domáce mužstvo začalo lepšie. Vytvorilo si niekoľko sľubných šancí, avšak vždy zlyhalo v koncovke. V 20. min po fatálnej chybe v obrane domácich a nezmyselnej prihrávke pred svoju bránu si dávajú vlastný gól. Nižná sa snažila hrať obrannú hru, no v 43. min zahral Vajdečka rukou a nasledovala nariadená jedenástka, ktorú premenil strelec vlastného gólu Gregor. V poslednej minúte prvého dejstva bol po faule Pňačeka zahrávaný priamy kop, ten putoval centrom do šestnástky, kde sa v skrumáži najlepšie zorientoval Kováčik a vsietil Nižnej druhý gól.

Do druhého polčasu nastúpili hráči Nižnej s odhodlaním náskok Martina dobehnúť, avšak ich otvorenú obranu domáci prečítali. Jeden z domácich loptu potiahol popri čiare, prízemným centrom našiel Pauloviča a ten zvyšuje na 3:1. Nižná sa aj napriek nepriaznivému stavu snažila, no domáci boli proti a v 70. min vsietili po štvrtýkrát. Tím Martina bol v stretnutí jednoznačne lepší a tri body tak zaslúžene ostávajú doma. ĽUBOŠ ŠELING

Zostava: Brčák, Zboja, Vajdečka, Zaťko, Bažík, Pňaček, Daňa, Kliment, Mores, Pikna, Šeling (78. Kulošťák)

ŽK: Dianovský – Kliment

Or. Poruba – Bobrov 2:1 (1:1)

Góly: M. Dudáš, Trnovec – Michal Kasan

V Oravskej Poruba sa stretli mužstva z popredia tabuľky, čo sa odzrkadlilo na hernom prejave. Oba tímy bojovali a hrali poctivý futbal. Domáci otvorili skóre už v 6 min., keď sa v strede uvoľnil Marek Sojka. Poslal loptu na Mareka Šípku, ktorý prudkou strelou trafil žrď. K odrazenej lopte sa dostal Milan Dudáš a poslal ju do brány. Hra sa potom prelínala z jednej strany na druhú. Hostia využili jeden z rýchlych protiútokov, keď po centri na zadnú tyč vyrovnal Michal Kasan. Oravská Poruba hrala naďalej aktívne, snažila sa útočiť a opäť vsietiť vedúci gól. Hlavnou zbraňou Bobrova boli rýchle protiútoky a jednoduché dlhé lopty za obranu. V 25. min mal domáci hráč Trnovec na kopačke vedúci gól, nepremenil. O desať minút domáci Sopúch posiela center do šestnástky, obrancovia ho míňajú, ale ako znenazdajky sa k lopte dostal Milan Dudáš, ale posiela len slabú strelu, ktorú brankár kryl. Po prestávke začali domáci aktívne, túžili v zápase po víťazstve. Víťazný scenár sa začal napĺňať po hodine hry. Sopúchov center mal jasného adresáta Trnovca, ktorý prepálil všetko – 2:1. Hra pokračovala vo vysokom tempe, útoky sa striedali z jednej strany na druhú, no bez vážnejších šancí. Mikušov odkop našiel Trnovca, poslal krížnu loptu cez šestnástku na Hucka, ktorý netrafil odkrytú bránu. Nepremenené šance domácich dali Bobrovu akú-takú šancu bodovať, ale zo záverečného tlaku už gól nepadol. Oravská Poruba za odovzdaný výkon a túžbu zvíťaziť zaslúžene získava tri body. VLADIMÍR SOPÚCH

Zostava domácich: Osadský – Sojka (87. Pavlík), Sopúch, Šípka, Greguška, M Dudáš (72. Hucko), P. Dudáš, Mikuš, Halák, Dauda, Trnovec

Zostava hostí: Machunka – M. Bodorík, J. Bodorík, Mušák, Kramarčík, Kasan (79. Kurják), G. Kurtulík, D. Kurtulík, Marián Kasan, Korman (83. Kružel ), Gužiňák

ŽK: Hucko, Sojka, Sopúch, Trnovec

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:V Trstenej sa strelci činili. Padla aj červená karta (+foto)

Chlebnice – Černová 3:0 (1:0)

Góly: Marek Bakoš (z 11 m), L. Bakoš, P. Bakoš

Domáci zatlačili súpera od začiatku pred vlastnú bránu. V 11. min po ruke v šestnástke mali Chlebnice výhodu pokutového kopu. Na prvý gól zápasu ju využil Marek Bakoš. Po inkasovanom góle hostia hru vyrovnali a zvyšok prvého polčasu sa hral prevažne medzi šestnástkami. Do druhého dejstva opäť vstúpili o čosi lepšie domáci. V 59. min sa im podarilo zdvojnásobiť vedenie veľmi pekným a zároveň kurióznym gólom. Lukáš Bakoš priamo z rohového kopu loptu zakrútil do brány Černovej. Na rozdiel triedy pridal v 71. min Pavol Bakoš, to bol zároveň aj posledný gól stretnutia. Domáci futbalisti tak víťazstvom určite potešili veľmi peknú divácku kulisu v Chlebniciach. ZDENO NÁKAČKA

Zostava: Papiak, Suľa, Kuhajda, Marek Bakoš, I. Oršuliak, M. Oršuliak, L. Bakoš, Michal Bakoš (59. Hajdúch), Mudroň (85. Červeň), P. Bakoš, Zrnčík (35. Gerát)

ŽK: Suľa, Kuhajda, Marek Bakoš

Or. Jasenica – L. Sliače 2:1 (1:0)

Góly: Vráb, Hollý

Zápas sa hral v peknom počasí, ktoré prilákalo veľa fanúšikov, domácich, ale aj hostí z Liptova. Domáci od úvodu tlačili súpera a v prvom polčase ho nepustili prakticky k ničomu. Mali niekoľko vyložených šancí, gólom však skončila jediná, keď sa v 20. min z dorážky presadil Michal Vráb. V druhom polčase Liptáci hru vyrovnali, no boli to znova domáci, ktorí sa presadili. V 52. min skóroval momentálne najlepší strelec V. ligy Tomáš Hollý. Hostia sa snažili znížiť skóre. To sa im podarilo v 65. min zásluhou Michala Sršeňa. Záver zápasu bol nervózny, našťastie pre oravský celok vyrovnávajúci gól do ich siete nepriniesol a tri body tak zostali doma v Oravskej Jasenici. JURAJ FERANEC

Zostava: Florek, M. Polák, Binek, I. Farský (83. M. Madleňák), Kosmeľ, Prielomek, V. Madleňák (64. M. Farský) Vráb, S. Polák, Kaprálik, Hollý (86. K. Farský)

ŽK: M. Polák, K. Farský