Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

V Trstenej sa strelci činili. Padla aj červená karta (+foto)

Futbalisti Oravského Veselého nečakane doma stratili body a prišli o vedúcu priečku štvrtej ligy.

Trstená nezvládla proti Stráňavam druhý polčas. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Or. Veselé – T. Štiavnička 1:1 (1:1)

Gól: Struhár

Domáce mužstvo odohralo najslabší zápas jesene, i keď od 3. min viedlo gólom Vladimíra Škutu. Potom však hralo kŕčovito, nedaril sa mu prechod do útoku a hrozilo len zo štandardných situácií, s ktorými si hostia s námahou poradili. Štiavnička vyrovnala v 14. min a tento stav vydržal až do konečného hvizdu. Oravské Veselé malo síce v druhom polčase veľký tlak, ale vytúženého gólu sa nedočkalo. Hostia mohli dokonca vyhrať, ale v 88. min takisto príležitosť nepremenili. DUŠAN REJDUGA

Zostava: Trabalík – Kumor, Čiernik, Pisarčík, Burzík, Struhár, Kurtulík, Škuta, Feranec, Žilák, Šupej

ŽK: Feranec, Žilák, Šupej

Prečítajte si tiež: Námestovo sa stále plaví na víťaznej vlne

Trstená – Stráňavy 2:4 (1:0)

Góly: Gelčinský (z 11 m), Tomčík

Domáci futbalisti vôbec nezachytili úvod zápasu. Stráňavy mali prevahu a len vlastnou nemohúcnosťou v zakončení sa pripravili o góly. V 20. min mohlo byť pokojne 3:0. V ostatných minútach prvého polčasu sa domácim podarilo vyrovnať, a dokonca sa ujali aj vedenia. V šestnástke bol nedovolene zastavený Albín Machajda. Loptu si postavil Juraj Gelčinský, ktorý sa nemýlil.

Po obrátke videli diváci až päť gólov. Stráňavy dokázali územnú prevahu pretaviť konečne aj do presných zásahov. V 68. min viedli už 3:1, keď sa postupne presadili Ďuratný, Jamečný a Cetera. Pri treťom góle sa odohral rozhodujúci moment zápasu. Domáci kapitán podľa hlavného rozhodcu fauloval a videl žltú kartu. Z následného priameho kopu padol gól, čo sa nepáčilo Gelčinskému. Dal to najavo rozhodcovi, ktorý mu udelil druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. Početnú výhodu hostia premenili na štvrtý gól. Trstenej sa ešte podarilo v závere skorigovať na konečných 2:4. Do listiny strelcov sa zapísal Daniel Tomčík.

TOMÁŠ FERENČÍK

Zostava: Smieška – Bulla, Jaroš, Buška, Anton Kováč, Machajda, Šurina, Štober, Železňák, Gelčinský, Tomčík

ŽK: Anton Kováč

ČK: Gelčinský (po 2 ŽK)

Dolný Kubín – Diviaky 1:0 (0:0)

Gól: J. Válek

Zápas sa hral v ťažkých podmienkach, ihrisko bolo rozmočené, čo spôsobovalo problémy kombinácií. Domáci si uvedomovali dôležitosť stretnutia a zisku troch bodov. Úvod patril hráčom Dolného Kubína, smerom dopredu boli aktívni, z čoho vyplynulo niekoľko šancí. Za zmienku stojí príležitosť z 10. min, keď Žákovič sklepol loptu na hranici šestnástky a Badár napálil len do brvna. Hostia pozorne bránili, súperovu bránu ohrozovali len z rýchlych protiútokov. Niekoľko spomínaných výpadov kryl domáci brankár Pažitka.

O zápase rozhodol úvod druhého polčasu, keď sa po centri v šestnástke najlepšie zorientoval Jozef Válek a bolo vymaľované – 1:0. Od tohto momentu hra znervóznela. Ani jedno mužstvo nedohralo zápas v plnom počte. Prvý potrestaný bol hráč na strane hostí Filip Zboja, keď v gólovej príležitosti fauloval Žakoviča. Štvrťhodinu pred koncom prišla červená karta pre domáceho Žakoviča po nebezpečnom súboji so súperovým hráčom. Záver zápasu patril Dolnokubínčanom, ktorí takticky udržali najtesnejší rezultát, za čo im patrí pochvala.

PAVOL BAČA

Zostava: Pažitka – Baričák, Čučka, Beňuš, J. Válek (90. Janovec), D. Valek, Š. Válek (85. Lach) Otruba (87. Zanovit), Žákovič, Bugan, Badár

ŽK: D. Válek

ČK: Žákovič

Ostatné výsledky: K. N. Mesto – Bánová odložené, Staškov – Rosina 8:4, Z. Poruba – Bytča 1:0

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Dobrú vodu z podzemia odčerpávajú akvaparky

Vody v najmenších prírodných prameňoch ubúda, no riešenie, ako tomu zamedziť, stále neexistuje.

Martin Réway bude hrať za Dolný Kubín

Slovenský hokejista figuroval toto leto ešte v kádri Hradca Králové.

O primátorské kreslo zabojuje sedemnásť kandidátov

V Dolnom Kubíne dôjde k zmene primátora určite, Roman Matejov nekandiduje. Najviac súperov bude mať najdlhšie slúžiaci primátor v Tvrdošíne.