Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Futbalisti Trstenej kráčajú od víťazstva k víťazstvu

Poriadne zaujímavé bolo posledné kolo v najvyššej oravskej súťaži.

Jedno stretnutie zostalo dokonca nedohrané. V Žaškove sa hralo veľmi tvrdo, čo vyústilo až do 80. min, keď futbalisti Oravského Veselého opustili ihrisko a zápas bol predčasne ukončený. Ostatné súboje sa dohrali a priniesli prekvapivé výsledky. Dolnooravský šláger v Kraľovanoch domácim veľmi nevyšiel. Z tesného víťazstva sa radovala Párnica a hneď si v tabuľke polepšila. Nečakala sa ani taká presvedčivá výhra Lokce nad Zubercom a ani to, že Vavrečka v Dlhej uspeje. Jarná časť zatiaľ patrí Trstenej, ktorá kráča od víťazstva k víťazstvu. Tentoraz si poradila s Oravským Podzámkom a v tabuľke jej už patrí druhá priečka.

ŽK: Batuna – Karcol, Lach

Zostava domácich: Kubinda – Kiša J. (Puvák), Kraľovanský M., Had Š., Pukáč, Marcinek, Babík (Kiša P.), Had M., Batuna, Drengubjak, Kraľovanský B.

Zostava hostí: Smoleň – Lach, Vaňko (Tittel), Šiška, Kubek (Trnovský), Kubačka M., Paška, Karcol, Kalina, Otruba, Kubačka J.

Dolnooravské derby sa odohrávalo za pekného slnečného počasia. Prvých desať minút sa mužstvá iba oťukávali. V 11. min zahrával trestný kop Branislav Kraľovanský, ale na jeho center nezareagoval nikto. V 17. min sa lopty zmocnil Otruba, ale jeho strela išla vedľa. V 26. min si pekne loptu spracoval Pukáč, ale zoči-voči brankárovi nedal. V 27. min Batuna vnikol do šestnástky, kde bol faulovaný, ale nariadenú jedenástku Babík nepremenil. V 40. min stál sám pred brankárom Drengubjak, ale nedal. O štyri minúty neskôr bol ten istý hráč opäť vo vyloženej šanci, ale nedal. V prvej minúte druhého polčasu pohrozili najprv domáci. O dve minúty nato však striedajúci Trnovský prebral loptu v strede ihriska, obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a prestrelil Kubindu. Domáci sa snažili vyrovnať, ale Párnica na čele s brankárom Smoleňom dobre bránila a nakoniec sa radovala s tesného víťazstva.

(ft)

Rabča – Leštiny 3:1
(1:0)

Góly: Sivka, Herud (z 11 m), Slovík – Belo

ŽK: Domin, Brandýs – Krakovský, Janotík

Zostava domácich: Košút, Tropek Milan, Brišák, Mihaliak, Brandýs, Tropek Jozef, Domin, Herud, Sivka, Revaj, Slovík, striedali: Kudjak, Holubkovič

Zostava hostí: Škrabák, Janotík, Belo, Koval, Krakovský, Melicherčík, Lipták, Krkoška, Beran, Púplava, Michna, striedali: Halák, Kampoš, Budkaj

Divákov: 235

Domáci predčili hostí v štarte na loptu aj v hernom úsilí rozhodnúť zápas počas oboch polčasov. Dôkazom je aj prvý gól Sivka, ktorý padol do brány Leštín už v 5. min. Hostia hrali zo zabezpečenej obrany na rýchle protiútoky. V prvom polčase mali Leštiny iba dve šance, naproti tomu ich brankár Škrabák musel riešiť množstvo zložitých situácií. Všetky vysoké lopty z kopačiek rabčianskych útočníkov sa mu však podarilo pozbierať. Škrabákove dlhé výkopy zas komplikovali život domácej obrane. Diváci po zápase odmenili domáce mužstvo za plný bodový zisk potleskom. Niektorí diváci by si však mali vylepšiť správanie voči rozhodcom. J. Havlíček

Žaškov – Oravské Veselé

V 80. minúte za stavu 2:0 pre domácich hostia opustili ihrisko. Reagovali tak na strkanie a inzultáciu domáceho hráča hosťujúcim obrancom.

Lokca – Zuberec 4:1
(0:1)

Góly: M. Oščadnický, D. Valčičák 2, Ľ. Simulčík – Maruniak

Bez kariet

Zostava domácich: Kršák, Bombiak, Kramarčík, Michalčík, I. Vajdiar, Kadavý, Rabčan, Jucha, Sitárik, Jucha, Sitárik, Kormaňák, Oščadnický, striedali: Valčičák, Simulčík, J. Vajdiar

Zostava hostí: Kovalčík, J. Šiška, Hucík, Jantačka, E. Šiška, Tetiš, Filek, Sojčák, Chovančák, Maruniak, T. Šiška, striedal: Bažík
Obe mužstvá začali útočne. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Prvá šanca zápasu prichádza v 18. min. Do úniku sa dostal Kormaňák. Jeho strelu však v poslednej chvíli odkopol hosťujúci obranca. O 2 min nato mohli domáci zahrávať pokutový kop, píšťalka rozhodcu však po neférových zákrokoch hosťujúcich obrancov na útočníka nezaznela. V 22. min po rohu sa dostal do šance Sitárik. Jeho strela ale letela vysoko nad bránu. O pár minút nato však už domáci mali dôvod na radosť. Po rohovom kope sa v skrumáži najlepšie zorientoval Oščadnický a otvára skóre stretnutia. V závere mohol pridať druhý úspech Jucha. Jeho strela však letela mimo bránu. Druhý polčas začali lepšie hostia. Vytvorili si tlak, šance ale neprichádzali. Jedna však nakoniec predsa prišla. Po neodpískanom ofsajde sa k lopte dostal Maruniak a vyrovnáva na 1:1. Lokca odpovedala už o 2 min nato. Po osi Kadavý, Sitárik a Šimulčík sa k lopte nakoniec dostal Valčičák a posúva Lokcu do vedenia. Po góle sa hra prelievala na obe strany. V 76. min Lokca zvyšuje svoj náskok už o 2 góly. Opäť sa zopakovala akcia spred niekoľkých minút, keď Simulčík vysunul Valčičáka a ten dáva gól. V 81. min dáva nakoniec aj štvrtý gól, keď si výkop Kršáka spracoval Simulčík a z dvadsiatich metrov napína sieť. Tri body teda zostali doma. Diváci videli kvalitný útočný futbal v podaní oboch mužstiev.

Dušan Vajdiar, ml.

Trstená – Oravský
Podzámok 1:0 (0:0)

Góly: Baruta

ŽK: Krasuľa – Horňák, Maslo

Zostava domácich: Dzurek, Krasuľa, Gregorec, Repka, Baruta, Machajda, Jašica, Bednár Marcel, Maniak Jozef, Bednár Miroslav, Hvoľka, striedali: Stašiniak, Maniak František

Zostava hostí: Selder, Holubčík, Maslo, Horňák, Holubčík Tomáš, Chomistek, Jurovčík, Brienik, Jančo, Martinusík, Klušťa, striedali: Pažár, Harezník

Mužstvá predviedli kvalitou aj bojovnosťou dva úplne rozdielne polčasy. Trstenčania vážne ohrozili bránu súpera až v 31. min, keď Hvoľka z priameho kopu prinútil zasiahnuť hosťujúceho brankára. V 35. min po peknom úniku Krasuľu a po jeho prihrávke strieľa na bránu Miro Bednár, no opäť neúspešne. Hosťujúci brankár spoľahlivo kryl v 44. min aj strelu Marcela Bednára z priameho kopu. Po výmene strán v 51. min po vyrazenej lopte z rohu, pekne z prvej spoza 16-ky strieľa Vlado Baruta a lopta končí v pravom dolnom rohu hostí. Hneď nato strieľa aj Hvoľka, no brankár chytá. V 65. min pohrozili z protiútoku hostia, ale strela končí nad. O dve minúty zachraňuje Trstenú Dzurek, keď zneškodňuje únik Janča. O ďalšie dve minúty strieľa z hranice 16-ky Miroslav Bednár, brankár vyráža na roh. V 70. min sa opäť vyznamenáva brankár Podzámku zásahom proti strele Jašicu. O tri minúty prihráva Marcel Bednár Gregorcovi na čistú šancu, aj tú brankár O. Podzámku vyráža na roh. V poslednej minúte zápasu Dzurek zachraňuje tesné víťazstvo domácich hneď dvakrát zo súperovho rohu.
Peter Medvecký

Dlhá – Vavrečka 1:2
(0:1)

Góly: Móres – Seč, Šalata

ŽK: P. Capuliak – Šalata, Košťál, Stolárik

Zostava domácich: Kuloštiak, Spišiak, P. Capuliak, Maslo, Murín, Žilinec, Kukla, Haviar, Móres, A. Capuliak, Chladný

Striedali: Bočkaj, Kurčinka

Zostava hostí: Pientek, F. Brčák, P. Brčák, Verníček, Košťál, Kasan, Holmík, Seč, Šalata, M. Brčák, Žuffa

Striedali: Stolárik, Čajka

V I. polčase bola hra v réžii domácich. Boli to však hostia, ktorí podnikali rýchle protiútoky. V 31. min po chybe obrany Dlhej a centri hostí zaznamenal z voleja Seč prvý gól zápasu. V 33. min mohli domáci vyrovnať, no Murínovu strelu brankár hostí zneškodnil a vyškriabal na rohový kop. Domáci mali viac z hry, no začiatok II. polčasu lepšie vyšiel Vavrečke. V šestnástke nafilmoval pád útočník hostí, no už obchádzal brankára domácich a mohol možno aj skórovať. Od tohto momentu sa začal festival zahodených šancí Dlhej. Vavrečka sa bránila s desiatimi hráčmi. Šance Bočkaja, Capuliaka, Masla, či Chladného zostali nevyužité. Potvrdilo sa tak staré známe nedáš - dostaneš. V 67. min vyrazili hostia do rýchleho protiútoku a zvýšili na 2:0. V 68. min Móres strelil z 12 metrov vedľa bránky. V 70. min mala šancu Vavrečka, no nevyužila ju. Z následného protiútoku sa zrodila príležitosť domácich, no Žilinec namiesto toho, aby v plnom behu zasunul loptu do siete, si ju zrazil hruďou, čím brankár stihol jeho pokus zneškodniť. V 75. min sa konečne ujala šanca Dlhej, keď Móres trafil z 12 metrov – 1:2. Od tohto momentu tlak domácich silnel, no nepremenili ani jednu z troch šancí. Hostia si tak odviezli tri body.

(kuv)

Bziny – Oravská Poruba
1:1 (1:0)

Góly: Opatera – Molnár

Zostava domácich: J. Beňuš, Sroka, Kecera, T. Záhora, Opatera, P. Beňuš, Žúbor, J. Záhora, Blahút, Sporka, Oršuliak

Striedali: Kvasničák, Urban

Zostava hostí: Tabačák, Lábik, Paprčka, Hucko, Hrúzik, Serdel, P. Dudáš, Miroslav Dudáš, Milan Dudáš, Turňa, Mikušiak

Striedali: Strapec, Bajdich, Molnár

Na bzinskom štadióne sa predstavili najviac zostupom ohrozené mužstvá. Diváci nemali možnosť vidieť pekný futbal a jeho krásu na ihrisku, ale viac bojovnosti a súbojov. Domáci kopali v 10. min rohový kop Petrom Beňušom a Opatera hlavou prekonal hosťujúceho brankára. Hostia si po rozohraní v strede ihriska hneď nato vypracovali dobrú šancu, ale Milan Dudáš prestrelil. Ďalej sa už hralo len medzi šestnástkami. Ani domáci, a ani hostia brankárov veľmi neohrozovali. Do II. polčasu išli domáci s tým, že udržia jednogólový náskok a pokúsia sa ho ešte zvýrazniť. To sa im však nepodarilo. Tak ako v I. polčase i v druhom sa viac bojovalo, ako hral pekný futbal. Hostia vyrovnali v 92. min po rohu Milana Dudáša. Molnár stanovil na konečných 1:1. Domáci zavŕšili ďalší zápas veľkou smolou a zdá sa, že im nie je súdené vyhrať.

(jb)

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
  3. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  5. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  6. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  7. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!

V Mútnom na Orave chcú školu otvoriť v pondelok

V dedine pod Pilskom dnes testujú žiakov druhého stupňa, ich rodičov a zamestnancov školy. Chcú splniť premiérovu podmienku na ich návrat do školy

Testovanie žiakov a rodičov v Mútnom.

Orava je v boji s koronavírusom teraz vzorom

Imunita na COVID-19 po vyliečení vydrží len tri mesiace, narastajú obavy z tretej vlny.

Testovanie pomáha odhaliť šíriteľov vírusu.

Evanjelici požičali svoju budovu katolíkom

StarostaJán Hančiak: Kresťania v Párnici držia spolu.

Vynovené priestory domu smútku

Stolnotenisti Nižnej sa posilnili o slovenských reprezentantov

Náš jediný zástupca v najvyššej stolnotenisovej súťaži na Slovensku verí, že sa sezóna obnoví v januári.

Nižná stihla doma odohrať dva domáce duely.