V dvoch zápasoch rozhodovali samostatné nájazdy

Bez straty bodu sú v Altis Oravskej hokejovej lige už iba hokejisti Slanice.

Hokejisti Slanice vedú so šiestimi bodmi tabuľku. (Zdroj: Archív súťaže)

HK Rabča – HK Slanica 1:6 (0:2,1:4,0:0)

Góly: Kubasák Miroslav (Labuda Milan) – Halimovič Peter (Graňák Peter), Huľo Roman (Matis Dávid), Huľo Roman (Kozák Štefan), Jančo Marek, Jančo Marek (Matis Dávid), Graňák Peter (Huľo Roman)

V 7. min využila Slanica presilovku, keď sa presadil Peter Halimovič. Rovnakú šancu mali aj domáci, ale gól nedali. V závere prvej časti pridali hostia ešte druhý presný zásah z hokejky Romana Huľa. V prostrednej časti padlo až päť gólov. Štyri do siete Rabče. Najprv zakončil sólo v oslabení Roman Huľo, potom skóroval Marek Jančo a ten istý hráč dal za chvíľu aj svoj druhý gól. Až za stavu 0:5 sa presadila aj Rabča. Skóroval Miroslav Kubasák. Posledný gól v druhej tretine dali hostia. Na 6:1 dal Peter Graňák, ktorý zároveň spečatil konečný výsledok. V poslednej časti hostia hru kontrolovali a doviedli zápas do víťazného konca.

vylúčenia: 3:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1

HK MTS Námestovo – HK Liesek 2:1 sn (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)

Góly: Jancek František (Grígeľ Tibor), rozhodujúci nájazd Podhájsky Branislav – Miklušek Dávid (Miklušek Lukáš)

Od začiatku Námestovo hralo vyčkávaciu taktiku a hrozilo nebezpečnými protiútokmi. Liesek prelomil ich obranu až 36 sekúnd pred prvým klaksónom. Skóroval Dávid Miklušek. Prostredná časť bola vyrovnaná. Šance mali obe družstvá, no brankári puk za svoj chrbát nepustili. V poslednej časti sa podarilo Námestovu vyrovnať. V presilovej hre sa presadil František Jancek a poslal zápas do samostatných nájazdov. V nich vyhrali domáci, keď rozhodujúci dal Branislav Podhájsky.

vylúčenia: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Prečítajte si tiež: Roman Huľo strelil za Slanicu počas jednej tretiny štyri góly

HK Or. Polhora – HK Slovan Trstená 3:2 (1:0,1:2,1:0)

Góly: Holubjak Jozef (Kapičák Patrik), Kapičák Patrik (Kapičák Dominik), Kapičák Dominik (Holubjak Jozef) – Šuhaj Filip (Betušťák Adrián), Kováč Peter

Trstená hrala od začiatku rýchly korčuliarsky hokej. Doplatila však na vylučovania. V 9. min počas oslabenia inkasovala od Jozefa Holubjaka. Do konca prvej tretiny sa už nič mimoriadneho nestalo. Hneď po obrátke využili domáci hokejisti aj druhú presilovku. Úspešný bol Patrik Kapičák. Až potom sa strelecky presadila aj Trstená. Do prestávky vyrovnala po góloch Filipa Šuhaja a Petra Kováča. Hostia mali v poslednej tretine prevahu, ale Oravská Polhora odolávala a 33 sekúnd pred koncom dokonca strelila víťazný gól z hokejky Dominika Kapičáka.

vylúčenia: 4:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

HK Vavrečka – HK Klin 3:2 sn (0:1,1:0, 1:1-1:0)

Góly: Hoľma Jaroslav (Ferletjak Miloš), Hrkeľ Miroslav (Madleňák Vladimír), rozhodujúci nájazd Hoľma Jaroslav – Bolibruch Peter (Šatan Tadeáš), Ďubašák Peter (Bugaj Jakub)

Zápas bol od začiatku vyrovnaný. Skóre otvoril v závere prvej tretiny Peter Bolibruch. Klin viedol 1:0 a aj v druhej tretine potvrdzoval, že nie je iba do počtu. Neustále sa snažil o navýšenie vedenia, čo sa mu vypomstilo, keď v 25. min dostal vyrovnávajúci gól z hokejky Jaroslava Hoľmu. V poslednej časti hrali na prekvapenie oba tímy ofenzívne, no v koncovke nemierili presne. V 34. min išli hostia opäť do vedenia, ale o 6 minút v presilovke Vavrečka vyrovnala. Tento stav už vydržal do konca a o víťazovi rozhodli samostatné nájazdy. V nich vyhrala Vavrečka. Rozhodol Jaroslav Hoľma.

vylúčenia: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Dobrú vodu z podzemia odčerpávajú akvaparky

Vody v najmenších prírodných prameňoch ubúda, no riešenie, ako tomu zamedziť, stále neexistuje.

Martin Réway bude hrať za Dolný Kubín

Slovenský hokejista figuroval toto leto ešte v kádri Hradca Králové.

O primátorské kreslo zabojuje sedemnásť kandidátov

V Dolnom Kubíne dôjde k zmene primátora určite, Roman Matejov nekandiduje. Najviac súperov bude mať najdlhšie slúžiaci primátor v Tvrdošíne.