Utorok, 19. september, 2017 | Meniny má Konštantín

Bobrov dokázal v oravskom derby otočiť nepriaznivý stav (+foto)

Oravská Jasenica bola v piatej lige znova pri chuti. Odniesli si to Vrútky.

Bobrov (v bielom) síce prehrával, ale nakoniec sa tešil z troch bodov.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Žabokreky – Or. Poruba 5:0 (2:0)

Oravská Poruba vyrukovala na svojho súpera profesorským futbalom, ale nie všetko jej vychádzalo, ako si predstavovala. Už v úvode hostia z Oravy chybovali v obrane, čo domáci využili a otvárajú skóre zápasu. Hostia sa nepoučili, hrali pomaly, všade boli o krok pozadu, z čoho pramenil aj druhý gól v ich sieti.

Kto si myslel, že Oravskoporubčania v druhom polčase zvýšia obrátky, mýlil sa. Domáci zvyšujú na 3:0. Záver hráči Oravskej Poruby vôbec nezvládli, ich naivná hra dovolila súperovi pridať v posledných 10 minútach ďalšia dva góly. Oravská Poruba odohrala doposiaľ najhorší zápas v piatej lige. Hráči sa musia zamyslieť nad svojím výkonom a vrátiť sa k hre, ktorá ich zdobila v minulých zápasoch.

Zostava: Osadský – Sojka, Sopúch, Jašica, Šípka, Greguška, M. Dudáš (75. Pavlík), P. Dudáš, Mikuš, Halák, Dauda

ŽK: Sopúch, Greguška, M. Dudáš

VLADIMÍR SOPÚCH

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Oravské Veselé bodovalo znova naplno a drží si vedúcu priečku

Bobrov – Chlebnice 2:1 (1:1)

Góly: Marián Kasan 2 – Michal Bakoš

V nepriaznivom počasí podali mužstvá v oravskom derby výborné výkony a držali divákov v napätí až do konca. Domáci začali tlakom, avšak v 20. min skórovali hostia po priamom kope Lukáša Bakoša. Domáci brankár Machunka vyrazil loptu pred seba a Michal Bakoš ju z dorážky poslal do siete. Domáci trpezlivo útočili a v 35. min vyrovnali, keď priamy kop Gabriela Kurtulíka poslal hlavou do siete Marián Kasan. V druhom polčase domáci pokračovali v tlaku, hostia sa zas spoliehali na protiútoky. V 73. min rozhodol o výsledku zápasu Marián Kasan, keď krížnou strelou zo šestnástky prekonal brankára hostí. V závere domáci mohli ešte pridať jeden gól, no strelu Daniela Kurtulíka brankár hostí nohou vyrazil. Derby zápas sa hral v dobrom tempe a slušnej atmosfére, v hľadisku aj na ihrisku.

Zostava domácich: Machunka, M. Bodorík, J. Bodorík, Mušák, Kramarčík, G. Kurtulík, D. Kurtulík, Stašák, (71. Kružel), Kasan, Korman, Gužiňák

Zostava hostí: Papiak, Suľa, Marek Bakoš, I. Oršuliak, M. Oršuliak, Bakoš, Gerát, Michal Bakoš, T. Mudroň, M. Mudroň, Červeň

ŽK: Machunka, Mušák, Korman, Gužiňák – Gerát

ANTON GROBARČÍK

Or. Jasenica – Vrútky 6:0 (2:0)

Góly: Vráb 2, Hollý 2, S. Polák 2

Oravská Jasenica hneď od úvodu zatlačila súpera pred vlastnú bránu. Prvú šancu mal domáci Kaprálik, no nevyužil ju. V 9. min sa však už domáci mohli radovať z prvého gólu. Po chybe domácej obrany využil samostatný nájazd na brankára Michal Vráb. Ďalší gól pridali domáci v 29. min, keď po prihrávke Michala Vrába sa presadil Tomáš Hollý. Výsledkom 2:0 skončil prvý polčas. Na začiatku druhého dal Stanislav Polák po peknej akcii gól na 3:0. O ďalšie dve minúty šikovným priamym kopom prekvapil brankára hostí Michal Vráb, 4:0. Po hodine hry už bolo 5:0, keď druhý gól v zápase zaznamenal Tomáš Hollý. Záverečný presný zásah strelil v 78. min Stanislav Polák po hrubej chybe brankára hostí, ktorého prekvapil centrovanou loptou. Oravská Jasenica tak zaslúžene zvíťazila a nadelila súperovi na cestu tenisového kanára.

Zostava: Florek, M. Polák, I. Farský (59. M. Madleňák), Kosmeľ, V. Madleňák, (66. K. Farský), Prielomek, Vráb, S. Polák, Kaprálik (72. Graňák), Hollý, Zanovit

JURAJ FERANEC

Nižná – Palúdzka 0:3 (0:0)

Góly: Filipovič, Korytko, Trnovský

V prvom polčase sa hralo do 38. min medzi šestnástkami. Vtedy prišla veľká šanca domácich. Piknovu strelu na bránku však gólman výborným zákrokom zneškodnil. O päť minút neskôr si domáci opäť vytvorili priestor, no výborný center do šestnástky nikto netriafa. Loptu dobieha Šeling, centruje a Zboroň zakončuje vedľa. Druhé dejstvo nezačalo pre domácich hráčov práve najlepšie. Už v 49. min strieľa hosťujúci Filipovič prvý gól zápasu. Hneď nato mohla Nižná vyrovnať, ale Šeling z dobrej pozície mieri príliš vysoko. O desať minút zvyšuje Palúdzka umiestnenou strelou ku tyči na 2:0 a v nasledujúcej šesťdesiatsekundovke pridáva aj tretí gól. Domáci hráči sa do záveru snažili výsledok aspoň skorigovať. V príležitosti s veľkými očami sa v záverečných minútach ocitol Zboja, keď sa po rohovom kope Zboroňa zavesil hlavičkou. Jeho úmysly však brankár prečítal a loptu bravúrne vychytal. Z víťazstva sa tak teší Palúdzka.

Zostava: Brčák, Pňaček, Vajdečka, Zaťko, Zboja, Zboroň, Daňa, Reguly, Píši (65. Bútora), Pikna, Šeling (65. Mores)

ŽK: Zboja, Pňaček

ĽUBOŠ ŠELING

Tabuľka 5. ligy skupina B

1. Martin B                  11        7          3          1          26:14   24

2. Žabokreky               11        7          1          3          18:10   22

3. Or. Poruba              11        6          3          2          35:21   21

4. Bešeňová                 11        7          0          4          23:17   21

5. Bobrov                    11        6          1          4          20:13   19

6. Palúdzka                  11        6          0          5          27:19   18

7. Or. Jasenica             11        5          2          4          32:20   17

8. Blatnica                    11        5          2          4          23:17   17

9. Chlebnice                 11        5          2          4          22:17   17

10. L. Sliače                11        4          4          3          22:18   16

11. Nižná                     11        4          2          5          13:16   14

12. Černová                 11        2          1          8          10:27   7

13. Vrútky                   11        1          1          9          7:36     4

14. Kláštor p. Znievom            11        1          0          10        6:39     3

Ostatné výsledky: L. Sliače – Kláštor p. Znievom 5:0, Blatnica – Bešeňová 3:0, Černová – Martin B 1:1