Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Roman Huľo strelil za Slanicu počas jednej tretiny štyri góly

Prvými zápasmi začal druhý ročník Altis Oravskej hokejovej ligy.

Prvým kolom začal nový ročník Altis Oravskej hokejovej ligy. Prvým kolom začal nový ročník Altis Oravskej hokejovej ligy. (Zdroj: Archív súťaže)

HK Klin – HK MTS Námestovo 1:3 (0:0,1:1,0:2)

Góly: Pekarčík Jakub (Demko Jakub) – Podhájsky Branislav (Zaťko Marcel), Slovík Martin (Podhájsky Branislav), Slovík Martin (Olbert Igor)

V prvej tretine prevládala obranná hra. Ani jedno mužstvo nechcelo dostať gól. Hneď v úvode druhej časti hralo Námestovo presilovú hru, ktorú však nedokázalo využiť. Až v 25. min využilo druhú presilovku. Presadil sa Branislav Podhájsky. Z vedenia sa hostia tešili iba 15 sekúnd. Za Klin vyrovnal Peter Bolibruch. Tento stav vydržal až do poslednej tretine. V 33. min sa uvoľnil Martin Slovík a hosťom opäť zabezpečil vedenie. V samom závere pridal Martin Slovík druhý gól, keď skóroval z brejku.

vylúčenia: 4:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

HK Slovan Trstená – HK Rabča 4:3 (2:0,0:2,2:1)

Góly: Betušťák Adrián (Pekarčík Martin, Šuhaj Filip), Pekarčík Martin (Šuhaj Filip), Pekarčík Martin (Furdek Miloš), Pekarčík Miroslav (Zembjak Filip) – Kudjak Martin (Bugeľ Michal), Oselský Marián (Kudjak Ivan), Koľada Tomáš

Od začiatku sa hral vyrovnaný rýchly hokej. V 5. min otvorila Trstená skóre po presnom zásahu Adriána Betušťáka. Potom dostali hostia možnosť hrať presilovku, no namiesto vyrovnania inkasovali druhý gól. V prostrednej časti doplatili domáci na vylúčenia hráčov. Rabča dokázala dvoma gólmi stav vyrovnať. Posledná tretia priniesla opäť rýchly korčuliarsky hokej. Hráči Trstenej sa dostali v 42. min opäť do vedenia a o ďalšiu minútu už viedli 4:2. Hostia v závere dokázali ešte výsledok skorigovať na konečných 4:3.

vylúčenia: 8:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0

Prečítajte si tiež: Orava bude mať svojho hokejového majstra Čítajte

HK Slanica – HK Vavrečka 5:2 (1:1,4:0,0:1)

Góly: Kordiak Adam, Huľo Roman (Matis Dávid), Huľo Roman (Bakaľa Marek), Huľo Roman, Huľo Roman (Matis Dávid, Kozák Štefan) – Ferleťjak Dominik (Madleňák Vladimír), Kováč Anton (Ferleťjak Miloš)

Na úvod zápasu sa blysol prienikom Dominik Ferleťjak z Vavrečky, ktorý aj gólovo zakončil. Do konca tretiny Adam Kordiak strelou od modrej vyrovnal. V druhej časti bol ústrednou postavou Roman Huľo. Vsietil štyri góly a Slanica zrazu viedla 5:1. V tretej tretine stavila Vavrečka na útok, ktorý jej priniesol iba jediný úspech. V 38. min znížil Anton Kováč.

vylúčenia: 7:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 3:0

HK Liesek – HK Oravská Polhora 5:1 (1:0,1:0,3:1)

Góly: Miklušek Dávid (Baňák Dalibor, Lieskovský Marek), Miklušek Dávid (Baňák Dalibor), Baňák Richard (Miklušek Dávid, Lieskovský Marek), Javorek Tomáš, Babinský Peter (Baňák Dalibor, Lieskovský Marek) – Kapičák Dominik

V tomto zápase na prekvapenie od začiatku Oravská Polhora konkurovala Liesku. Hra mala spád na oboch stranách. V 11. min Dávid Miklušek strelil úvodný gól Liesku. V druhej tretine domáci hokejisti kontrolovali hru a vytvorili si ďalšie šance. Opäť sa presadil iba Dávid Miklušek. V poslednej časti domáci ešte vedenie navýšili. Vyhrali 5:1.

vylúčenia: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

1. Liesek 1 1 0 0 0 5:1 3

2. Slanica 1 1 0 0 0 5:2 3

3. Námestovo 1 1 0 0 0 3:1 3

4. Trstená 1 1 0 0 0 4:3 3

5. Rabča 1 0 0 0 1 3:4 0

6. Klin 1 0 0 0 1 1:3 0

7. Vavrečka 1 0 0 0 1 2:5 0