Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Tvrdošín ukončil negatívnu sériu proti Trstenej (+foto)

Novým lídrom 4. ligy skupiny Sever sú futbalisti Oravského Veselého.

Marek Lejko (vpravo) takto napriahol ku druhému gólu Tvrdošína. Marek Lejko (vpravo) takto napriahol ku druhému gólu Tvrdošína. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Tvrdošín – Trstená 3:0 (1:0)

Góly: Lejko 2, Gálik

Oravské derby sa nieslo zo začiatku v poznávacom tempe. Na domácich bolo vidieť, že viac túžia po víťazstve. Avšak ako prví mohli skórovať hostia. V 24. min hlavičkoval v gólovej príležitosti vedľa brány Juraj Gelčinský. Od tohto momentu prevzali taktovku hry Tvrdošínčania a v 30. min sa dočkali prvého gólu. Na center Milana Sirotu si výborne nabehol Kristián Gálik a otvoril skóre.

Druhý polčas vyšiel domácim ako z rozprávky. Hneď v 46. min nekompromisne skóroval Marek Lejko po prihrávke Matúša Bartoša. O päť minút mal skvelú možnosť na zvýšenie skóre Milan Sirota, ale z 5 m napálil iba do brankára. V 63. min si už Tvrdošín pripísal tretí gól. Na priamy kop Šikyňu si v šestnástke vyskočil Marek Lejko a Smieška bol bezmocný. Definitívu zápasu mohol dať v 70. min Róbert Jendrišek, ale sám proti brankárovi nepochodil. Smieška vytiahol hádzanársky rozštep. Domáci v druhom polčase jasne dominovali a len vďaka brankárovi Trstená neprehrala viac. Tvrdošín nevyhral nad Trstenou štyri zápasy a konečne tak pretrhol negatívnu šnúru. Domáci chlapci si zaslúžia pochvalu za prístup na tréningoch a takisto aj v zápase.

Zostava domácich: Michalka – Gálik, Šikyňa, Hajduk, Bartoš (82. Grman), Lejko, Jendrišek, Dutka (78. Repka), Dutka (88. Janol), Jendrol, Hradský, Sirota

Zostava hostí: Smieška – Bulla, Kováč, Jaroš, Buška, Machajda, Šurina, Štober, Železňák, Gelčinský, Kubek (46. Tomčík)

ŽK: Jendrol – Gelčinský, Šurina

ĽUBOMÍR GREGOREC

Or. Veselé – Bytča 3:1 (2:1)

Góly: Burzík 2, vlastný Kostelný

Domáci futbalisti nastúpili proti poslednému tímu súťaže. Predviedli slabý výkon, hrali celý čas kŕčovito. Ťažko sa presadzovali v strede poľa, ale na súpera to stačilo. V 15. min otvoril skóre Roman Burzík. Bytča vyrovnala o 6 minút z kopačky Malíka. Do šatne odchádzali s jednogólovým náskok hráči Oravského Veselého. V 37. min im k tomu pomohol vlastencom Lukáš Kostelný.

V druhom polčase spečatil domáce víťazstvo druhým gólom Roman Burzík. Zostava oravského mužstva bola značne premiešaná. Vďaka trom bodom sa Veselé dostalo na čelo tabuľky a to treba oceniť.

Zostava: Trabalík – Kumor, Šupej, Čiernik, Pisarčík, Burzík (82. Smondek), Pňaček (57. Hojo), Struhár, Ociepka, Kurtulík (72. Žilák), Stašák

ŽK: Trabalík

DUŠAN REJDUGA

Prečítajte si tiež: Námestovo prekvapilo na pôde druhého tímu súťaže Čítajte

Dolný Kubín – Turč. Štiavnička 6:0 (3:0)

Góly: Žákovič 3, Bugan, Š. Válek, J. Válek

Domáci v dôležitom zápase od úvodu hrali veľmi koncentrovane. Prvý gól strelil v 14. min Marek Žákovič. Po polhodine hry zvýšil na 2:0 z priameho kopu Eduard Bugan. a polčasový výsledok 3:0 v 35. min uzavrel svojím druhým gólom v zápase Marek Žákovič. Úvod druhého polčasu domácim vyšiel na výbornú, vďaka gólu Štefana Váleka zo 46. min. Neskôr na 5:0 pridal Jozef Válek. V 78. min na konečných 6:0 pre Dolný Kubín uzavrel muž zápasu Marek Žákovič, ktorý týmto gólom zaznamenal hetrik. Domáci tak vďaka gólovej produktivite rozstrieľali súpera tenisovým výsledkom 6:0.

Zostava: Pažitka, Čučka, Baričák, J. Beňuš, J. Válek, P. Beňuš (62. Badár), Š. Válek,D. Válek (82. Sučák), Otruba (74. Lach), Žákovič, Bugan

PAVOL BAČA

Tabuľka 4. ligy skupiny Sever

1. Or. Veselé               9          6          2          1          17:7     20

2. Stráňavy                  9          6          1          2          18:9     19

3. Staškov                   10        6          1          3          26:18   19

4. Tvrdošín                  10        5          1          4          24:12   16

5. Z. Poruba                10        5          1          4          19:18   16

6. Trstená                    9          4          3          2          21:15   15

7. Belá-Dulice              10        4          2          4          23:15   14

8. Bánová                    10        3          4          3          26:22   13

9. Diviaky                    10        4          1          5          17:23   13

10. D. Kubín                10        3          2          5          18:17   11

11. Rosina                   10        3          2          5          16:26   11

12. K. N. Mesto          10        2          4          4          12:17   10

13. T. Štiavnička          9          3          0          6          13:32   9

14. Bytča                     10        1          3          6          15:33   6

Ostatné výsledky: K. N. Mesto – Stráňavy 0:0, Diviaky – Rosina 3:0, Staškov – Bánová 4:2, Z. Poruba – Belá-Dulice 0:0

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.