Susedské derby zvládli lepšie futbalisti Hruštína

Nevídaný obrat v deviatom kole predviedli Kraľovany. Ešte v 68. min prehrávali dvojgólovým rozdielom.

Štefan Škapec (pri lopte) rozhodol susedské derby s Babínom.Štefan Škapec (pri lopte) rozhodol susedské derby s Babínom. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Kraľovany – Podbiel 5:2 (0:1)

Góly: Bella 2, J. Kmeť, Lepeta, Jesenský – Kocoň, Kanderka (z 11 m)

Domáci futbalisti mali od úvodu zápasu jasnú prevahu. V koncovke sa však trápili. V prvom polčase zahodili asi šesť vyložených šancí. Podbielu vyšiel ojedinelý brejk, z ktorého sa presadil v 37. min Marek Kocoň. Aj po zmene strán pokračovali Kraľovany v nátlakovej hre, ale gól nie a nie prísť. Hostia sa dokonca ujali vedenia 2:0, keď sa z jedenástky presadil Jakub Kanderka. Až v 69. min sa domácim podarilo dať prvý gól. Jeho autorom bol Jozef Kmeť, ktorý odštartoval nevídaný obrat. Domáce mužstvo dalo ešte štyri góly a zaslúžene zvíťazilo.

Zostava domácich: Tabačák – Huntata, Lovás (60. Okál/86. Grof), Lepeta, Jesenský, Žihlavník (89. Ondrejka), Grznár, Bella, J. Kmeť, Janota, Chyla

Zostava hostí: J. Pavčo – Repka, Dreveniak, Žuffa, Pavol Huraj, Vysloužil, Marciszak, Gočal, Kanderka, Kocoň, Dolník

ŽK: Lovás, Okál – Pavol Huraj, Kanderka

JURAJ FERANC

Vasiľov – Rabča 3:2 (3:1)

Góly: Križan 2, Lipničan – Briliak, Kvasňák (z 11 m)

V nervózne hranom prvom polčase boli lepší Vasiľovčania. V 22. min sa ujali vedenia z kopačky Mateja Lipničana, no Rabča o päť minút odpovedala Erikom Briliakom. V 29. min putoval po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Štefan Revaj. Početnú výhodu domáci zužitkovali ešte do prestávky. Dvoma zásahmi sa zaskvel najlepší strelec Marek Križan.

Po zmene strán sa Vasiľov zameral na obranu a hostia boli nebezpeční. Už v 50. min kopala Rabča jedenástku. Patrik Kvasňák ju premenil. Domáci mali potom dosť šancí na zvýšenie, ale ďalší gól nepridali.

Zostava domácich: Poništiak – Voška, Sadžakov, Š. Baraniak (88. F. Baraniak), Gustiňák, Križan, Košút, Dopater, Jadroň, Bombiak (85. Svetlošák), Lipničan (60. Štorcel)

Zostava hostí: Bugaj – Jadroň, Kvasňák, Briliak, Rypák, Sivka (70. Havlíček), Revaj, Galis, Adamčík, Jagelka, Joščák

ŽK: Poništiak – Briliak

ČK: Revaj (Rabča)

JOZEF BOMBIAK

Prečítajte si tiež: Oravský Podzámok čakal na prvý bod do deviateho kola Čítajte

Sihelné – Krivá 1:1 (1:1)

Góly: Kozák – Habovštiak

Derby tímov z čela tabuľky prinieslo veľmi pekný technický futbal. Úvodných dvadsať minút bola hra vyrovnaná. Potom zobrali velenie pod patronát domáci. Aj napriek tomu, že boli lepší, prvý gól padol do ich brány. Na konto si ho v 30. min pripísal Habovštiak, hráč s číslom jedenásť. Vedúci stav však na tabuli nesvietil dlho. Už o dve minúty dorovnal domáci Kozák. V nasledujúcich minútach si domáci vytvorili ďalšie šance, z toho štyri tutovky. Šťastie im však neprialo a gól do záverečného hvizdu nepridali. Aj napriek lepšej hre Sihelného tak zápas skončil remízou.

Zostava domácich: Genšiniak, Randiak, Fernéza, Skurčák (1. Tarčak, 78. Vonšák), Juritiak, Kolčák, Pindjak, Blažeňák, Kozák, Gluch

Zostava hostí: Chmelár, Leštinský, Tokár, Vidiečan, Oláh (78. M. Kubala), Habovštiak, Kubašek, J. Kubala, Kostolný, Leginus, Pazúrik, ŽK: Leštinský, Tokár

EMIL BIELÁK

Hruštín – Babín 2:1 (1:1)

Góly: M. Dirga, Š. Škapec – P. Jaššo

V derby zápase vyhrával Hruštín už od 4. min, kedy si nabehol na center Jána Kupčuláka Marek Dirga a s prehľadom hlavou skóroval. Hostia vyrovnali v 21. min, keď sa z priameho kopu presadil Peter Jaššo. Po zmene strán sa hral medzišestnástkový futbal s minimom šancí na obidvoch stranách. O osude stretnutia a troch bodoch rozhodol Štefan Škapec, keď v 70. min presnou hlavičkou uzavrel na konečných 2:1.

Zostava domácich: L. Žofaj – Palider, Mazáček, V. Hojo, Balcerčík (25. M. Hojo) – J. Vigoda, Dirga, Tomaga, Zajac (60. I. Vigoda) – Kupčulák, Plančo (35. Š. Škapec)

Zostava hostí: M. Žofaj – Babinský, Kubek, Kšenzulák, Orčík – Ľ. Adamica, V. Adamica, Jaššo, Brandýs (75. Frančák) – Kunocha, Vraňák

ŽK: Palider, J. Vigoda – Brandýs, Kunocha

FRANTIŠEK MARTVOŇ

Istebné – Or. Lesná 0:1 (0:0)

Gól: Kolenčík

Osem gólov sa tak často nezapisuje ani do análov druhej najvyššej oravskej futbalovej súťaže. Z tohto šesť padlo do siete Istebného. Udialo sa tak v predchádzajúcom kole. Nepomohol mu ani návrat obávaného strelca Jozefa Kostroša do materského klubu, ktorý sa nakoniec zranil a bude aj dlhšie chýbať. Pokiaľ Istebné vyfasovalo poltucet, hostia prekvapujúco získali doma iba bod s Hruštínom. Po niekoľkých úvodných minútach tlaku domácich mali prvú tutovku hostia. Hra sa postupne vyrovnala, i keď občasné protiútoky hostí viac hrozili. Boli kombinačne istejší, prihrávky nachádzali správneho adresáta. Ich obrana spoľahlivo pracovala, už v zárodku eliminovali všetky pokusy o ohrozenie ich bránky. Vysokí obrancovia spoľahlivo pracovali. V závere polčasu domáci odvrátili pohromu, keď Holub vyhlavičkoval z čiary istý gól.

Už lepšie nemohlo začať druhé dejstvo pre Oravskú Lesnú. Nariadený pokutový kop ale Sokol zneškodnil. Keď sme pri jeho mene, tomuto brankárovi môžu hráči Istebného bozkávať ruky-nohy, že gólový rozdiel nebol vyšší. Hral sa rozháraný futbal s množstvom osobných, tvrdých súbojov na hranicu únosnosti. Hosťujúci celok sa predsa len dočkal vytúžených troch bodov. Po rohovom kope nechytateľnou hlavičkou Kolenčík stanovil konečný rezultát. Nakoniec to bol spravodlivý výsledok. Čo uviesť na margo domácich? Naposledy bodovali v šiestom kole v Rabči (2:2). Odvtedy nezaknihovali ani ťuk. Takto pokračujú v slabých výkonoch naďalej ako na bežiacom páse. Žiadna formácia nehrá spoľahlivú hru. Občas je oporou brankársky post. Niečo treba rozhodne zmeniť. Ani angažované akvizície zatiaľ neprinášajú vytúžené úspechy.

Zostava domácich: Sokol – Kuriš, Katreniak, Huba, Šúth, I. Požgay, Farko, M. Požgay (46. Turňa), Holub, Lehotský, Kostroš

Zostava hostí: A. Olbert – Kojda, Murín, D. Vrábeľ, Katrenčík, J. Tisoň, Kostolňák (76. Briš), D. Olbert, Laššák (87. Dulovec), Kolenčík, A. Vrábeľ (63. M. Tisoň)

ŽK: Kuriš, Farko – D. Vrábeľ, J. Tisoň, M. Tisoň

JÁN ČERNICKÝ

Lokca – Leštiny 1:0 (0:0)

Gól: Maťuga

Hralo sa medzi šestnástkami. Hráč Lokce zachytil rukou na bráne a rozhodca nariadil pokutový kop. Hosťujúci brankár však tento pokus zneškodnil. Domáci sa snažili dobýjať Leštiny.

Lokci sa podarilo dostať sa na polovicu hostí a hráč Marek Maťuga po centri z ľavého rohu konečne skóroval. Lokca sa tak tešila z bodov, ktoré ostali na domácej pôde. Hostia si však za bojovnosť zaslúžili aspoň remízu.

Zostava domácich: Jadroň, Holub, Michalčík, T. Verníček, Ľ. Verníček, Bombjak, Balák, Kastali, Graňák, Maslaňák (46. Maťuga), Kupčulík (62. Jadroň)

Zostava hostí: Škrabák (51. Mačuha), Bobrík, Bukna, Melicherčík, Pangrác, Kubacka, Beľo, Slamka, Kapusta, Kočalka, Krkoška

12. Istebné       9          1          2          6          11:25   5

Najlepší strelci: 12 – Marek Križan (Vasiľov), 11 – Peter Jesenský (Kraľovany), 10 – Pavol Pavčo (Krivá)