Oravská Jasenica zdolala lídra súťaže rozdielom triedy

Oravská Poruba znova nadeľovala v piatej lige. Tentokrát na Liptove.

Oravská Jasenica (v bielych dresoch) sa predviedla proti Bešeňovej výborným výkonom. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Blatnica – Chlebnice 2:0 (1:0)

Hostia z Chlebníc nastúpili do zápasu aktívne, bojovne a s veľkou chuťou útočiť. Hostia si aj vypracovali niekoľko dobrých šancí, žiaľ, využiť sa ich nepodarilo. Platilo staré známe: Nedáš, dostaneš! V závere polčasu sa domáci dostali do rýchleho protiútoku, z ktorého sa im podarilo otvoriť skóre – 1:0. Takzvaný gól do šatne, ktorý Chlebničanov mrzel, keďže súper prvý polčas väčšinou bránil.

Chlebnice nastúpili na druhý polčas s vervou a odhodlaním nepriaznivý výsledok zvrátiť. Opäť zlyhávali na kompaktnej obrane domáceho celku. Výborná obrana a rýchle protiútoky boli hlavnou zbraňou Blatnice. Bol to spôsob hry, ktorý domácim nakoniec priniesol plný bodový zisk. Päť minút pred koncom sa hostia vyfaulovali na súperovi, čo rozhodca posúdil ako nedovolený zákrok. Nariadenú penaltu Blatnica premenila na konečných 2:0.

Zostava: Papiak – J. Suľa, P. Bakoš, M. Bakoš, I. Oršuliak, M. Oršuliak, L. Bakoš, Zrnčík, Štrbavý, Kuhajda, Gerát

ŽK: Suľa, P. Bakoš, I. Oršuliak, L. Bakoš, Kuhajda

RICHARD BAJO

Černová – Nižná 0:1 (0:1)

Gól: Pikna

Nižná sa ujala vedenia už v 4. min, kedy Pňaček vysunul Piknu a ten v rýchlosti nezaváhal. O polhodinu sa do hrozivej šance dostali aj domáci. Peknú strelu z dvadsiatich metrov však Brčák končekmi prstov vyrazil na roh. V nasledujúcich minútach sa v sľubnej šanci ocitol Zboroň, no jeho strela skončila v brankárovej náruči.

Do druhého dejstva nastúpili obe mužstvá s odhodlaním pridať ďalší gól. Nižnej sa to takmer podarilo, keď sa k odrazenej lopte po rohovom kope dostal Zboroň. Jeho prízemná strela však tesne minula ľavú tyč. Od tohto momentu prebrali iniciatívu domáci a Nižná sa len bránila. Najväčšiu šancu si vypracovali v 69. min, kedy ich hlavička letela len tesne vedľa. Nižná si šance vypracovala len sporadicky, a to z rýchlych brejkov. Do jedného takého sa v závere zápasu dostal Zboroň,. Loptu si pekne priťukol k šestnástke, no v koncovke jeho strela znovu našla len brankárovu náruč. Černová sa aj naďalej snažila dorovnať, ale dobre organizovaná obrana na čele s Brčákom jej to nedovolila a Nižná si tak odnáša cenné tri body.

Zostava: Brčák, Pňaček, Vajdečka, Zaťko, Zboja, Zboroň, Daňa, Bútora, Rošťák (76. Jagelka), Pikna, Šeling (33. Kulošťák, 63. Bažík), ŽK: Brčák

ĽUBOŠ ŠELING

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Tvrdošín pretrhol šnúru bez výhry v tom najvhodnejšom čase (+foto)

L. Sliače – Or. Poruba 0:5 (0:2)

Góly: Šípka 2, M. Dudáš 2, Jašica

Úvod zápasu patril domácim. Vypracovali si dve šance, ale bez výsledku. Hostia hneď odpovedali. Už v 7. min otvorili skóre, keď strieľaný center Tomáša Jašicu skončil v domácej sieti. Domáci sa snažili vyrovnať, ale stroskotali na dobre chytajúcom Patrikovi Osadskom. Súperovi chytili dve gólové príležitosti. Keď sa zdalo, že polčas skončí najtesnejším výsledkom, úradovali opäť hostia. Milan Dudáš si v šestnástke fantasticky prebral loptu, zasekol hosťujúceho obrancu a rutinérsky upravil na polčasových 2:0.

Oravská Poruba mala fantastický začiatok druhého polčasu. Jedná minúta stačila Milanovi Dudášovi, aby svojím druhým gólom zvýšil na 3:0. Tento okamih sa ukázal v zápase ako kľúčový. Hostia prebrali kontrolu nad stredom poľa. Dostávali sa do mnohých šancí, z ktorých sa ujali dve. Štvrtý a piaty gól v sieti domáceho celku mal jedného strelca – Tomáša Šípku. Oravská Poruba demonštrovala svoju útočnú silu. Súpera nešetrila a päť kúskov v jeho sieti je jasným dôkazom dominancie oravského celku. Oravská Poruba si zaslúžene odváža z Liptova tri body.

Zostava: Osadský – Sojka, Sopúch, Jašica, Šípka, Trnovec (77. Dauda), Greguška, M. Dudáš (74. Pavlík), P. Dudáš, Mikuš, Halák

ŽK: P. Dudáš, Halák, ČK: Kováč (na lavičke)

VLADIMÍR SOPÚCH

Bobrov – Palúdzka 2:0 (1:0)

Góly: Korman, Gužiňák

V Bobrove videli diváci zaujímavý futbal. Skóre mohli otvoriť Bobrovčania, úniky Bodoríka a Gabriela Kurtulíka zostali nevyužité. Prvý gól strelil v 36. min. domáci Lukáš Korman, keď sa najlepšie zorientoval v skrumáži. V úvode druhého polčasu domáci zdvojnásobili vedenie zásluhou Mateja Gužiňáka, ktorý zoči-voči brankárovi hostí nezaváhal. Po tomto góle sa hra vyrovnala a oba tímy aj napriek niekoľkým výborným šanciam už gól streliť nedokázali, najmä vďaka skvelo fungujúcim obranám na jednej či druhej strane.

Zostava: Machunka, Melek (23. Vnučák), Mušák, Bodorík, Švába (88. Kružel), Marián Kasan, Gužíňák, G. Kurtulík, D. Kurtulík, Michal Kasan, Korman (77. Stašák)

ANTON GROBARČÍK

Or. Jasenica – Bešeňová 4:0 (2:0)

Góly: Binek, Vráb (z 11m), Hollý, S. Polák

Oravská Jasenica sa stretla v zápase s prvým tímom tabuľky, no výkon mužstiev tomu nezodpovedal. Domáci držali opraty zápasu pevne v rukách hneď od začiatku. V 16. min sa po centri z priameho kopu presadil hlavou Peter Binek. Po prvom góle hostia hrali agresívne, výsledkom čoho boli tri žlté karty na ich strane. Domácemu mužstvu sa podarilo v 45. min streliť gól do šatne, keď z nariadenej penalty sa presadil Michal Vráb. V 52. min domáci viedli už 3:0, keď sa presadil Tomáš Hollý. Po tomto góle sa domáci hráči upokojili a zmiernili tlak. V 89. min padol posledný gól, zásluhou Stanislava Poláka, ktorý strelil stanovil skóre na konečných 4:0.

Zostava: Florek, Prielomek, S. Polák (89. Matúš Madleňák), Binek, M. Polák, Kosmeľ, Kaprálik (72. Mário Madleňák), Zanovit, Vráb, V. Madleňák, Hollý (87. Graňák)

ŽK: Kosmeľ, Hollý

JURAJ FERANEC

Tabuľka 5. ligy skupina B

1. Bešeňová                 9          7          0          2          23:13   21

2. Or. Poruba              9          6          2          1          33:14   20

3. Martin B                  9          6          2          1          23:12   20

4. Žabokreky               9          6          1          2          12:8     19

5. Bobrov                    9          5          1          3          17:10   16

6. Chlebnice                 9          4          2          3          19:14   14

7. Blatnica                    9          4          1          4          18:15   13

8. Nižná                       9          4          1          4          13:13   13

9. Palúdzka                  9          4          0          5          21:19   12

10. Or. Jasenica           9          3          2          4          19:19   11

11. L. Sliače                9          2          4          3          16:18   10

12. Černová                 9          2          0          7          9:23     6

13. Kláštor p. Zn.        9          1          0          8          5:27     3

14. Vrútky                   9          1          0          8          7:30     3

Ostatné výsledky: Kláštor p. Znievom – Vrútky 1:2, Žabokreky – Martin B 0:2