Prvé jarné víťazstvo už zaznamenal aj Oravský Podzámok

Ďalšie zaujímavé kolo má za sebou najvyššia oravská súťaž. Vedúce tímy tabuľky hrali na ihriskách súperov, odkiaľ si priviezli po jednom bode.

Prvé víťazstvo si pripísal Oravský Podzámok, ktorý porazil Rabču. Z hosťujúcich mužstiev zabojovala len Trstená, ktorá vyhrala v Oravskom Veselom. Radovali sa aj Párničania, po víťazstve v tabuľke poskočili na deviate miesto. Polepšili si aj Leštiny, ktoré porazili Lokcu. Jeden bod si pripísala predposledná Oravská Poruba a znova sa trochu vzdialila Bzinám.

Dívákov: 200
Zostava domácich: Serdel – Holubčík T., Jurovčík L. (Harezník), Maslo, Horňák, Chomistek (Ondrek – Červeň A.), Chromek, Brienik, Jurovčík S., Červeň T., Kluska
Zostava hostí: Košut – Tropek M., Brišiak, Harbut, Gúžik, Šivka, Tropek J., Brandis (Holubkovič), Kovalíček, Skutka, Slovík
Domáci nastúpili vo veľkom štýle. Už v 3. minúte vysunul Brienik Tibora Červeňa a ten na dvakrát dorazil do brány. O desať minút neskôr zahrávali domáci priamy kop a Chromek trafil presne – 2:0. Oravský Podzámok svojho súpera do vyloženej šance nepúšťal a celý prvý polčas mal jasnú prevahu. Hostia hrali nervózne a v 35. minúte, došlo k potýčke medzi Chromekom a Skutkom a rozhodca ich posiela predčasne pod sprchy. V 45. minúte pridávajú domáci ďalší gól, keď Maslo s 30 metrov preloboval brankára. V druhom polčase domáci pokračovali v tlaku, ale gólovo sa už presadiť nedokázali. Za zmienku stoja akcie Tibora Červeňa a Brienika. V 78. minúte trafil Brienik z priameho kopu iba spojnicu bránky. V Oravskom Podzánku sa hral dobrý futbal, k čomu prispel aj výkon rozhodcovskej trojice.
(jh)

Zuberec – Kraľovany 1:1 (1:0)
Góly: Maruniak – Kováč
ŽK: Sojčák
ČK: M. Šiška
Zostava domácich: Kovalčík, Jantačka, Hucík, M. Šiška, E. Šiška, V. Filek, T. Šiška, Sojčák, Chovančák, Maruniak, Bažík, striedali: Šišila, Tetík Zostava hostí: Kubinda, Šimo, B. Kraľovanský, Š. Had, J. Kiša, Marcinek, M. Had, P. Kiša, Batuna, Drengubiak, Kováč, striedali: R. Kraľovanský, Trstenský
Futbalisti Zuberca vyvinuli v 1. polčase na bránu súpera veľký tlak a takmer počas celých prvých 45 min sa hralo na polovici hostí. Prvú šancu už v 3. min mal Jantačka, ale loptu na päťke netrafil. V 5. min Bažík vo výhodnej pozícii mieril vedľa brány. Kraľovany sa len sporadicky dostávali do šestnástky domácich, ale gólovú príležitosť si nevypracovali. V 31. min si diváci konečne zakričali „gól!“. Po krátko rozohranom rohu Filekom loptu nacentroval Milan Šiška, hlavou ju ďalej posunul T. Šiška a zblízka sa Maruniak už nemýlil. Po zmene strán sa obraz hry zmenil. Záložníci Zuberca nepochopiteľne kazili prihrávky, strácali lopty a domáca obrana bola preťažená. V 70. min zákonite prišiel trest, keď center do šestnástky útočník posunul a nekrytý Kováč vyrovnal. Po góle domáci kŕčovito dobývali bránu súpera, ale na zmenu skóre im už chýbali sily a nezostal im na to ani čas.
Milan Šiška

Oravské Veselé – Trstená 2:3 (1:0)
Góly: Michal Madleňák 2 – Stašiniak 2, Ľ. Hvoľka
ŽK: F. Majdiak, P. Švába – J. Maniak, T. Polhorský, M. Krasuľa
Zostava domácich: M. Beňadikt, P. Švába, M. Feranec, D. Madleňák, J. Žofaj, M. Kriš, Michal Madleňák, J. Kocúr, F. Majdiak, Maroš Madleňák, J. Vjatrák,
striedal: A. Chromka
Zostava hostí: T. Dzurek, T. Polhorský, S. Gregorec, J. Repka, M. Krasuľa, A. Machajda, M. Jašica, M. Bednár, J. Maniak, Miroslav Bednár, Ľ. Hvoľka,
striedali: Ľ. Tropek, E. Stašiniak
Domáci, už keď čítali v spravodaji, kto bude zápas pískať (rozhodca zo Žaškova, za ktorým sa pohybujú v tabuľke), vedeli, že to bude ťažký zápas. Domáci začali nervózne. Hostia sa prispôsobili ich hre a futbal sa hral iba medzi šestnástkami. V 5. min stretnutia faulovali hostia domáceho hráča a z nariadeného priameho kopu otvára skóre Michal Madleňák. Celý prvý polčas sa na zápas nedalo pozerať. Jednu chybu za druhou robili nielen domáci a hosťujúci hráči, ale aj arbitri stretnutia. Polčas teda skončil s jednogólovým vedením pre domácich. Do 70. min sa obraz hry nezmenil. V 71. min upravujú domáci výsledok na 2:0. Už o minútu nato však kontrujú hostia. Po ojedinelom útoku domáci obrancovia nedovolene zastavili hosťujúceho útočníka v šestnástke a z nariadeného pokutového kopu sa Hvoľka nemýlil. Od tejto minúty prebrali hostia hru na svoje kopačky a s prispením rozhodcu dávajú aj ďalšie dva góly. Domáci diváci odchádzali zo zápasu maximálne nespokojní.

Dušan Rejduga
Leštiny – Lokca 3:0 (2:0)
Góly: Murina, Púplava, Michna
ŽK: Murina, Belo – Vajdiar D.
Zostava domácich: Škrabák (Kožalník) – janotík, belo, Kovaľ, Krakovský (Halák), Murina (Kampoš), Krkoška, Melicherčík, Beran, Púplava, Michna
Zostava hostí: Kuchták – Bombiak, Vajdiar J., Jadroň, Vajdiar I., Kadavý, Rabčan, Balák, Vajdiar D., Cavec, Kramarčík
Domáci začali veľmi dobre. Už v 2. minúte vnikol do šestnástky Púplava, našiel voľného Murinu a ten nikým nekrytý pekne zakončil. Tento rýchly gól súpera znervóznil a po ňom hral veľmi zakríknuto. Domáci nemali žiadne problémy a útoky hostí bez problémov marili. Za zmienku snáď stojí priamy kop hostí v 11. minúte, ale Škrabák bol na mieste. V 21. minúte bol v šestnástke nedovolene zastavený Belo a Púplava bezpečne pokutový kop premenil. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, aj keď domácim robil problémy Jozef Vajdiar, ktorý neraz preveril domácich obrancov, aj brankára Škrabáka. V 55. minúte sa predral do šestnástky Púplava, našiel voľného Michnu a ten uzatvára na konečných 3:0. Potom sa stretnutie iba dohrávalo. V 83. minúte však zaujal prienik Jozefa Vajdiara do šestnástky, kde bol faulovaný, ale Cavec pokutový kop nepremenil.
(jp)

Vavrečka – Oravská
Poruba 1:1 (0:1)
Góly: Seč – Milan Dudáš
ŽK: Hurák, Bigoš – Hucko
ČK: Hurák
Zostava domácich: Pjentek, Holub, Hrkeľ, Bigoš, Verníček, Hoľma, Hurák, Brčák, Holmík, Šalata, Žuffa, striedal: Seč
Zostava hostí: Tabačák, Šimon, Paprčka, Hucko, Hrúzik, Serdel, P. Dudáš, Miroslav Dudáš, Macák, Milan Dudáš, Mikušiak, striedali: Molnár, Turňa
Vyrovnané stretnutie vo Vavrečke prinieslo nerozhodný výsledok. Hralo sa zväčša v strede ihriska a šancí bolo na oboch stranách veľmi málo. Skóre otvorila Oravská Poruba už v 11. min, kedy domáceho gólmana krížnou strelou z rohu šestnástky prekvapil Milan Dudáš. Zaskočení domáci sa potom snažili, ale do prestávky nevyrovnali. Podarilo sa im to až v 61. min z trestného kopu. Loptu si postavil Tomáš Seč a nádhernou strelou do horného rohu nedal brankárovi Oravskej Poruby žiadnu šancu. Vavrečka sa potom snažila ešte vsietiť víťazný gól, ale jej tlak bol neplodný. Lopty do šestnástky iba nakopávali, tam ich však všetky zbieral vysoký Hucko.
(jv)

Párnica – Bziny 2:0 (1:0)
Góly: Kalina, Urban (vlastný)
ŽK: Tomáň, Duraj
Zostava domácich: Smoleň, Lach, Vanko, Šiška, J. Kubačka, V. Paška, M. Kubačka, Jurámik, Karcol, Kalina, Otruba
Striedali: Ligas, Trnovský, Tittel
Zostava hostí: J. Beňuš, Sroka, Kecera, Urban, Tomáň, P. Beňuš, Žúbor, Záhora, E. Bugan, Duraj, Oršuliak
Striedali: Rozin, Blahút
Domáci nastúpili na zápas s vedomím konečne v jarnej časti súťaže naplno zabodovať a streliť nejaké góly. Už v 3. min nevyužili prvú príležitosť po rohu. V 8. min Otruba našiel J. Kubačku, no ten Beňuša neprekonal. V ďalšom priebehu mali šancu aj hostia, no pozorná obrana domácich pokus Bzín zneškodnila. V 15. min mohli hostia z rýchleho protiútoku skórovať, ale Smoleň bol proti. V 31. min mali domáci možnosť trestného kopu z hranice šestnástky, no strelu M. Kubačku J. Beňuš kryl. Do tohto momentu bolo zrejmé, že sa na ihrisku stretli dve mužstvá s najslabšími útokmi v súťaži. V 33. min však prišiel vytúžený gól domácich. J. Kubačka vysunul Kalinu a ten z hranice šestnástky strelil prvý jarný gól Párnice. Do konca prvého polčasu sa už nič vážnejšie nestalo. V II. polčase začali lepšie hostia, ktorí chceli zrovnať nepriaznivý stav. V 55. min to však boli domáci, ktorí sa po prihrávke Kalinu na Otrubu dostali do šance, no Beňuš jeho pokus kryl. Vzápätí prišiel na ihrisko Ligas, no po pár sekundách ho hneď aj opustil. Oršuliak Ligasa fauloval tak nešťastne, že ho museli previezť do nemocnice s podozrením na otras mozgu. Po tejto udalosti tempo hry upadlo a hralo sa len medzi šestnástkami. V závere zápasu usilovali hostia o jeden bod, no dopúšťali sa hrubých chýb v obrane. A to ešte jednu z nich nevyužil v 88. min Trnovský, keď obišiel aj brankára hostí, ale jeho strelu hosťujúci Urban vykopol z prázdnej bránky. Po ďalšej chybe a strate lopty domáci založili rýchly protiútok a po zmätkoch si dal Urban vlastný gól.
(ha)

Dlhá – Žaškov 0:0
ŽK: Kuloštiak – Mikuš, Hanko
Zostava domácich: Kuloštiak, Spišiak, Bleskáň, Maslo, Murín, Kurčinka, A. Capuliak, Haviar, Móres, Bočkaj, Chladný
Striedali: Kukla, Capuliak, Žilinec
Zostava hostí: Buzák, Lopeň, Bajči, A. Hanko, I. Hanko, Bakoš, Turčina, Kaplánek, Mikuš, Pavlovčík, Gallo
Striedali: Kubačka, Strapec, Bugaň
Lepšie začali domáci. V 4. min prešiel obranou Maslo, no jeho strelu odvrátila obrana hostí na roh. Od tohto momentu sa lopta pohybovala medzi šestnástkami. No dlhšie mali loptu na svojich kopačkách hostia zo Žaškova. V 30. min chybovala obrana domácich, no hosťujúci hráč zbrklo zakončil. Podobne to bolo aj v 39. min. V II. polčase začali opäť lepšie domáci. V 52. min mali šancu, no namiesto pokutového kopu odpískal hlavný rozhodca faul na brankára. V 70. min pohrozili hostia, strelu ich útočníka však domáci vyrážajú na roh. Od tohto momentu sa hra znova odvíjala medzi šestnástkami. Veľkú šancu však mal A. Capuliak. Z veľkého uhla podstrelil brankára, no ako prvý bol pri lopte hráč hostí, ktorý ju odkopol do bezpečia. V závere zápasu sa už nič mimoriadne neudialo. Poslednú šancu mali hostia, ktorí sa ocitli pred brankárom Dlhej, no ten gólu zabránil.
(ku)

III. liga – 20. kolo
Starší dorast
Dolný Kubín – Námestovo 1:1 (1:0)
Góly: Miloš Feranc – Rudolf Lach
Oravské derby začali lepšie hostia. Už v 10. min ohrozili bránku domácich, no lopta išla vedľa. V 17. min domáci Hutkom odpovedali, ale taktiež nepresne. Hostia pôsobili v tejto časti hry lepším dojmom. Viac sa pohybovali, boli dôraznejší a najmä pri štandardných situáciách veľmi nebezpeční. Domácim sa nedarila súvislá akcia. V 25. min urobil brankár Papiak chybu, ale hosťujúci hráč sa v gólovej pozícii pošmykol. V 32. min Papiak opäť chybil, ale hráč hostí túto situáciu nevyužil. Domácich poslal do vedenia po trestnom kope Miloš Feranc. V II. polčase bol už v 48. min vylúčený za kopnutie súpera domáci Lejko a hostia pritlačili ešte viac. Vyrovnanie prišlo v 56. min. Zo štandardnej situácie sa hlavou nemýlil Lach. Domáci sa snažili využiť brejkové situácie. V šanci sa ocitol Hutko, no z 10 metrov prestrelil. Na druhej strane musel po strele Námestovčanov zachraňovať Papiak. Tí postupom času zvoľnili, za čo mohli napokon aj pykať. V 85. min kopali domáci trestný kop, no signál im ani na trikrát nepomohol k dorazeniu lopty do bránky.

Mladší dorast
Dolný Kubín – Námestovo 1:2 (0:1)
Góly: Šiška – Štefan Révai 2
Lepšie začali domáci. Už v 3. min mohli vyhrávať 1:0, keď Páleš nastrelil pravú tyč. O minútu nato sa po chybe brankára domácich Ferančíka hostia ujali vedenia. Potom sa hra poväčšine odohrávala v strede ihriska. Hostia hrali disciplinovane a domácim nedovolili rozvíjať svoju hru. V 52. min však Dolnokubínčania vyrovnali. Pálešová strela sa odrazila od nabiehajúceho Šišku a skončila v sieti. Domáci sa snažili niečo vymyslieť, no na dobre organizovanú obrannú hru hostí nevymysleli nič. V snahe streliť druhý gól zabudli na obranu, čo hostia využili na rýchly protiútok a gól - 1:2. V 75. min sa ocitol sám pred brankárom Dauda, no nedal. O minútu nato zahrali hostia na bránkovej čiare rukou, no rozhodca pokutový kop neodpískal. Dolnokubínčania si za predvedenú hru v II. polčase zaslúžili minimálne remízu.

– skupina Sever – 18. kolo
Zuberec – Rajec 2:0 (1:0)
Góly: Richard Juráň, Martin Kovalčík
Zuberčania mali v zápase útočnú prevahu a na ihrisku boli jasne lepším mužstvom. Škoda, že strelili len dva góly. V závere mal obrovskú šancu Ondrej Jurčo a päť minút pred koncom zápasu išiel sám na brankára Tomáš Šimičák, no ani jeden gól nedal.

V. liga dorast – skupina B
Dohrávka 15. kola
Palúdzka – Nižná 1:0
18. kolo
Turčianske Teplice – Trstená 4:2 (1:1)
Góly hostí: Václavík, Šprlák
Prvý polčas bol vyrovnaný. V druhej časti domáci premenili svoje šance. Naopak, hostia mnohé zahodili.
Liptovské Revúce – Tvrdošín 1:1 (1:0)
Gól hostí: Maroš Lepáček

I. liga – skupina Stred – 18. kolo
Starší žiaci
Rimavská Sobota – Dolný Kubín 2:1 (1:0)
Gól hostí: Letko
Prvý polčas sa niesol v réžii domácich. Hostia sa na súperovu polovicu dostávali len sporadicky. Domáci strelili prvý gól po zle zahranej štandardnej situácii hostí a rýchlom protiútoku do otvorenej obrany Oravcov. V II. polčase vsietili aj druhý gól, no Dolnokubínčanom sa ešte podarilo stretnutie zdramatizovať.

Mladší žiaci
Rimavská Sobota – Dolný Kubín
1:4 (1:2)
Góly hostí: Otruba 2, Bartoš, Tunega
Hostia si od úvodných minút vytvorili niekoľko sľubných streleckých príležitostí. Ani Bartoš, či Tunega však domáceho brankára neprekvapili. Vtom prišiel trest z domácich kopačiek. Po peknej akcii sa futbalisti z južného Slovenska ujali vedenia 1:0. Hostia po množstve nevyužitých príležitostí a rohových kopov konečne vyrovnali. Otruba usmernil loptu do siete v páde. Druhý gól pridal Bartoš. Jeho strelu hráč domácich vyrazil rukou na bránkovej čiare. Pokutový kop bezpečne premenil sám poškodený. V II. polčase hostia pokračovali v nepremenených príležitostiach. Domáci však pohrozili a zachraňovať musel brankár Bariet. Dolnokubínčania predvádzali útočný futbal po krídlach s množstvom nepremenených šancí v prvom aj v druhom polčase. Tretí gól strelil Otruba potom, čo Hutko unikol po ľavej strane a presne mu loptu naservíroval. Posledný gól padol po rohu a predĺžení Hutka na Tunegu. V závere sa nepresadili Tunega, Bartoš ani Mikulaj.

II. liga – skupina Sever – 18. kolo
Trstená – Žilina B 0:0
Žilinčania boli technickejší, no domáci zase bojovnejší a tak sa zápas skončil zaslúženou remízou s minimom šancí na obidvoch stranách. Najväčšiu šancu hostí vyriešil domáci brankár Červeň.

Námestovo – Zborov 1:0 (1:0)
Gól: Jakub Kucek
Domáci hostí celý zápas tlačili, no veľa šancí si nevytvorili. Už v 10. min prišlo rozhodnutie o výsledku zápasu.

Dlhá – Kysucký Lieskovec 1:2 (1:1)
Gól domácich: Bakoš
Domáci si za svoj veľmi dobrý výkon prehru nezaslúžili.

Trstená – Žilina B 0:2 (0:0)
V Trstenej sa hral futbal bez šancí, medzi šestnástkami. V II. polčase strelili hostia dva šťastné góly. Druhý padol z brejkovej situácie a následného pokutového kopu.

Námestovo – Zborov 2:1 (1:1)
Góly domácich: Michal Čiernik, Matej Majchrák
Zápas druhého so štvrtým odohrali lepšie Námestovčania. Hostia však hrozili častými protiútokmi.

Dlhá – Kysucký Lieskovec 9:0 (5:0)
Góly: Ján Petričiak 2, Tomáš Gerát 2, Jozef Suľa 2, Ján Vyrva, Andrej Kožienka, Roman Spišiak
Domáci mladší žiaci odohrali veľmi dobré stretnutie s výbornou hrou v poli.

III. liga – skupina B – 18. kolo

Tvrdošín – Lisková 1:1 (0:1)
Gól: J. Huraj
V Tvrdošíne sa hralo vyrovnané stretnutie s minimom šancí na obidvoch stranách. Zápas sa tak skončil zaslúženou deľbou bodov.

Sučany – Rabča 2:2 (1:1)
Góly hostí: Kvasňák 2
Obojstranne vyrovnané a slušné stretnutie. Obidve mužstvá mohli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, no nepremenili šance.

Bziny – Turčianska Štiavnička 0:1 (0:1)

Fomat Martin – Oravské Veselé 4:0 (1:0)
V zápase rozhodla lepšia kondícia domácich. Ešte 10 min pred koncom bolo 1:0.

Liesek – Mutné 8:0 (4:0)
Góly: Tomáš Oles 3, Mário Poláček 2, Lukáš Koleják, Pallo, Filip Kabáč
Jednoznačný priebeh v prospech domácich. Počas celého stretnutia sa hralo len na jednu bránku. Množstvo šancí zostalo aj nevyužitých.

Tvrdošín – Lisková 3:0 (2:0)
Góly: Matúš Gregorec 2, Dávid Šurina
Na stretnutie nastúpili domáci s jednoznačným úmyslom zvíťaziť a potvrdiť jesennú výhru 5:3 nad týmto súperom. Od úvodu Tvrdošínčania súpera pritlačili na vlastnú polovici a hostia sa prakticky počas celého stretnutia do domácej šestnástky nedostali. Rovnako sa však do pokutového územia nedostávali ani tvrdošínski mladší žiaci. V druhom polčase sa hra domácich zlepšila, ale gólové situácie nepribúdali. Tretí gól vsietil Matúš Gregorec po peknom centri Filipa Jančeka po samostatnom nájazde. Po záverečnom hvizde bol domáci tréner Ľubomír Gregorec veľmi nespokojný. „Chlapci už druhý zápas hrali alibisticky. Súpera síce zatlačili, ale tlak a hra v pokutovom území boli slabé. Nespokojný som hlavne s hrou útočníkov,“ dodal tréner.

Sučany – Rabča 0:1 (0:0)
Gól: Patrik Briššák
Vyrovnané stretnutie, v ktorom mali viac šťastia hosťujúci hráči. Domáci mohli aj vyrovnať, no to by museli premeniť aspoň jednu zo svojich gólových príležitostí.

Fomat Martin – Oravské Veselé 6:0 (2:0)
Do polčasu obhajovali hostia vcelku prijateľný výsledok, no po polčase domáci rozhodli o svojom vysokom víťazstve.

Liesek – Mutné 9:0 (5:0)
Góly: Erik Ondrík 3, David Tieš 3, Patrik Kabač, Matúš Macák, Dominik Uzbeťák Domáci kolektív odohral veľmi dobré stretnutie, čoho výsledkom bolo deväť gólov v sieti súpera.

Autor: rg, jv