Utorok, 31. január, 2023 | Meniny má Emil

Liesek vrátil Oravskému Bielemu Potoku body a dostal ho tak už na 3. miesto

V ďalšom kole uplynulú nedeľu v II. triede skupiny B narazili na seba dvaja veľkí konkurenti.

Klin cestoval do Krivej. Hráči lídra nezaváhali a zdolali Krivú 2:0. Víťazstvo si do tabuľky zapísali aj hlavní prenasledovatelia vedúceho Klina, Zubrohlavčania. Tí presvedčivo vyhrali nad Brezovicou. Ďalšou domácou výhrou sa skončil aj zápas v Rabčiciach, domáci nenechali nič na náhodu a zvíťazili nad Sihelným. Zmierlivo po bode sa podelili Oravská Polhora a Vitanová. O zmene poradia v tabuľke sa postarali najmä hráči Oravského Bieleho Potoka. Uplynulý rok vyhral Liesek 3:2. Tentoraz sa futbalové karty zamiešali inak. Tri body si z Liesku uchmatli hráči O. B. Potoka.

Divákov: 300
Veľmi kvalitných 45 minút odohrali obe mužstvá v Krivej. Hralo sa na osobnú obranu, takže vážnejších šancí pred brankármi bolo ako šafránu. V druhej časti sa hra otvorila, hráči oboch celkov sa púšťali do rýchlych brejkov, tie však bezpečne zachytávali obe obrany. V 88. min sa to po pravej strane predsa len podarilo hosťujúcemu Pisarčíkovi, ktorému do šestnástky nabehol Úradník a otvára skóre stretnutia na 0:1. Niečo podobné sa podarilo hráčom Klina aj v 90. minúte - po krídle ušiel krídelný útočník Miloš Lipiak a dvojgólový úspech hosťujúceho mužstva už len píšťalkou spečatil hlavný rozhodca, odpískajúc koniec veľmi slušne hraného stretnutia, vyznačujúceho sa kvalitnou hrou oboch celkov a výborným výkonom rozhodcovskej dvojice.
(pg)

Zubrohlava – Brezovica 3:0 (0:0)
Góly: Palider, Václav, Mordel
ČK: Kaník – hostia
Zubrohlava začala tlakom, z ktorého sa zrodili veľké šance Palidera a Herdela. Naopak, Brezovici sa hra nedarila – za celý prvý polčas sa nedostala k bránke súpera. Druhých 45 minút začali tlakom opäť domáci. Oplatilo sa – už päť minút nato po krásnej akcii Rentku a Banasa zakončuje strelou spoza šestnástky Palider. Zubrohlava opäť útočila a zdalo sa, že gólový efekt je na spadnutie. Hradský však vo vyloženej pozícii prekopol bránku. V 70. min na 2:0 zvyšuje Václav a v 85. min krásnou strelou z 25 metrov uzatvára Mordel. Sieť brány Brezovice rozvlnil ešte v 90. min kanonier Hradský po krásnej akcii Palidera, rozhodca však tento gól Zubrohlavy neuznal.
(jl)

Liesek – Oravský Biely Potok 2:3 (2:1)
Góly: Lukáš Motýľ 2x – Pavčo,Peter Tekeľ
Domáci hráči nastúpili s odhodlaním zvíťaziť. Darilo sa im. Už v 15. min po trestnom kope z 22 m Lukáš Motýľ krásnou tvrdou strelou otvára skóre, 1:0. Hostia si umnou a bojovnou hrou v 22. min vybojovali loptu a po centri Petra Tekeľa z hranice šestnástky prudkou strelou vyrovnávajú na 1:1. Na rade boli opäť domáci, po vhodení dlhého autového hodu z polovice ihriska do šestnástky, čo dokáže iba Roman Vrabček, prudkou hlavičkou ohrozuje Miloš Stas gólmana hostí. Ten s námahou, ale predsa vyráža na roh. Autové hody štvrtoligového volejbalistu Tvrdošína, bývalého guliara Romana Vrabčeka, ktorý je pre Liesek výbornou posilou, sú vskutku unikátne. V 40. min za faul na aktívneho Lukáša Motýľa v trestnom území bol nariadený pokutový kop. Na značku sa postavil sám Lukáš Motýľ, Brankár Hajduk však jeho strelu vyrazil. K vyrazenej lopte sa dostal hráč hostí, vystrelil a strela skončila v rukách brankára, z čoho nasledoval nepriamy kop v hranici šestnástky. Loptu si opäť postavil Lukáš Motýľ, prudkou strelou prekonáva postavený múr aj brankára a upravuje polčasový výsledok na 2:1. Do druhého polčasu nastúpil Liesek s odhodlaním zvýšiť stav alebo ho udržať. Hostia však obetavou hrou a príkladným štartom na loptu krížili plány domácich. Už v 51. min po rohovom kope urobil domáci brankár Garek chybu, lopta mu vypadla z rúk a hosťujúci Peter Tekeľ ju dotlačil do bránky, 2:2. Ďalší priebeh zápasu sa vyznačoval veľkou bojovnosťou oboch mužstiev, v 28. min po trestnom kope hostí Pavol Pavčo dostáva hostí do vedenia na 2:3. Silným tlakom chceli domáci výsledok zvrátiť, aspoň vyrovnať, ale futbalisti O. B. Potoka boli proti. Liesek teda vracia 3 body, ktoré si v jesennej časti z O. B. Potoka doviezol.
(jg)

Rabčice – Sihelné 4:0 (2:0)
Góly: Martin Grobarčík 2x, František Grobarčík, Kolčák
ŽK: Hadár – domáci
Napriek snahe hostí úspechy v podobe gólov žali iba domáci, ktorí ich strieľali jeden po druhom z rýchlych protiútokov. Vôbec to nevyzeralo, že na trávnik vybehli mužstvá zo stredu tabuľky. Domáci mali výrazne navrch.
(bd)

Oravská Polhora – Vitanová 1:1 (1:1)
Góly: Katrak – Ondrík
ŽK: Košút – Ondrík
Divákov: 80
Oravská Polhora sa pre tri body ešte neprebrala zo zimného spánku. Začala slabo, a iba s desiatimi hráčmi. Posila jej prišla na ihrisko až v 20. min, no to už od 10. min Polhorčania prehrávali. Obranca domácich, odkopávajúc loptu, prihral v šestnástke priamo na kopačku Ondríka a ten sa nemýlil. Domácim nezostávalo nič iné, len začať bojovať. Polhora ožila, dokonca v početnej menšine mala šancu, útočiaci Katrak však nastrelil rovno do brankára. V 40. min to však Polhorčanom vyšlo. Po peknej prihrávke krížnou strelou strieľa Katrak do šibenice a vyrovnáva stav stretnutia na 1:1. Druhý polčas už mali hráči Oravskej Polhory jasne navrch, tlak na súpera a veľa šancí však zostali bez gólového efektu. Vitanovčanov treba pochváliť za bojovnosť a slušne hraný zápas. Bod, ktorý si v nedeľňajšom stretnutí odviezli do Vitanovej, si hráči zaslúžili.