Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Tvrdošín pretrhol šnúru bez výhry v tom najvhodnejšom čase (+foto)

Tri body pre futbalistov Trstenej zariadil hetrikom Juraj Gelčinský, ktorý dal už v prvom polčase.

Marek Lejko (vpravo) dal dva góly za Tvrdošín. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Bánová – Or. Veselé 0:0

Na Považí sa hral priemerný futbal. Domáci futbalisti boli v strede poľa živší, no i napriek tomu si hostia vypracovali niekoľko šancí. Najväčšiu spálil v 39. min Vladimír Škuta, ktorý zahodil jedenástku.

Po zmene strán mali Bánovčania dve šance na otvorenie skóre, ale Ivan Trabalík nepustil loptu za svoj chrbát. Gól mohol dať aj Škuta, ale zlý odkop brankára nepotrestal. Preloboval aj bránu. V 85. min malo domáce mužstvo šťastie. Struhár napálil loptu do brvna.

Zostava: Trabalík – Kumor, Šupej, Feranec (46. Stašák), Žilák, Čiernik, Pisarčík, Hojo (69. Pňaček), Škuta (86. Miškovčík), Burzík, Struhár, ŽK: Hojo, Stašák, Feranec

DUŠAN REJDUGA

Prečítajte si tiež: O výsledku Námestova rozhodol gól z úvodu zápasu

Tvrdošín – Dolný Kubín 2:1 (2:0)

Góly: Lejko 2 – Žákovič

Domáci futbalisti začali derby proti Dolnému Kubínu lacno, i keď v šatni mali odhodlanie veľké. Na ihrisku to tak nevypadalo. Nakopávali dlhé lopty, s ktorými si obrana súpera na čele so stopérom Martinom Čučkom bez problémov poradila. Hostia dvakrát nebezpečne pohrozili, ale bez gólového efektu. Domáci hráči sa nadýchli k tlaku v posledných minútach prvého dejstva. Najprv v 37. min si výborne pokryl loptu Marek Lejko a z otočky skóroval. Kanonier Tvrdošína sa presadil aj o 5 minút, keď zakončil peknú akciu svojho tímu.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s cieľom výsledok udržať. Vedeli však, že súper bude nebezpečný až do poslednej minúty. To sa aj potvrdilo. V 81. min znížil Marek Žákovič a Tvrdošín musel o víťazstvo urputne bojovať až do poslednej sekundy. Podarilo sa a tak domáci konečne pretrhli štvorzápasovú šnúru bez víťazstva, ktorá stála miesto trénera Jozefa Vavrečana. Výbor futbalového klubu mu ďakuje za odvedenú prácu. Zároveň pozýva všetkých fanúšikov na veľké derby proti Trstenej. Výkop je v nedeľu o 14.30 h na ihrisku v Tvrdošíne.

Zostava domácich: Michalka – Gálik, Šikyňa, Hajduk (74. Grman), Bartoš (88. Gerát), Lejko, Jendrišek, Dutka (90. Janol), Jendrol, Hradský, Sirota

Zostava hostí: Pažitka – Čučka, Baričák, J. Beňuš, Meľo (46. Lach), J. Válek (78. Glut), P. Beňuš, Š. Válek (46. Badár), D. Válek, Žákovič, Bugan

ĽUBOMÍR GREGOREC

Trstená – Kysucké Nové Mesto 3:0 (3:0)

Góly: Gelčinský 3 (dva z 11 m)

Domáci nastúpili do zápasu s veľkým odhodlaním, čo sa premietlo i na výsledku. Aktívny futbal s vysokým napádaním robil súperovi obrovský problém. Z veľkého tlaku Trstenčanov vyplynuli dve jedenástky, ktoré s prehľadom premenil Gelčinský. Hostia hrali neuveriteľne surovo, ba až tvrdo, za čo aj pykali. Už od 25. min hrali iba desiati, keďže Mário Minárik vyfasoval červenú kartu. Ofenzívne eso Gelčinský bol pri chuti. Z jeho strany to nebolo všetko, ešte do polčasu pridal svoj tretí gól v zápase – 3:0.

Aj druhý polčas patril Trstenčanom. Oslabení hostia mohli byť radi, že to pre nich skončilo výsledkom 3:0. Domáci kontrolovali loptu, vypracovali si ďalšie šance, ale domácich divákov už nepotešili žiadnym gólom. Trstená prevýšila svojho súpera herne i takticky a tri body ostávajú zaslúžene doma.

Zostava: Smieška – Bulla, Kováč, Buška, Tomčík, Machajda (75. Butkovič), Šurína, Štober, Železňák, Gelčinský (80. Vittek), Kubek

ŽK: Štober

VOJTECH FUKAS

Tabuľka 4. ligy Sever

1. Stráňavy                  8          6          0          2          18:9     18

2. Or. Veselé               8          5          2          1          14:6     17

3. Staškov                   9          5          1          3          22:16   16

4. Trstená                    8          4          3          1          21:12   15

5. Z. Poruba                9          5          0          4          19:18   15

6. Tvrdošín                  9          4          1          4          21:12   13

7. Belá-Dulice              9          4          1          4          23:15   13

8. Bánová                    9          3          4          2          24:18   13

9. Rosina                     9          3          2          4          16:23   11

10. Diviaky                  9          3          1          5          14:23   10

11. K. N. Mesto          9          2          3          4          12:17   9

12. T. Štiavnička          8          3          0          5          13:26   9

13. D. Kubín                9          2          2          5          12:17   8

14. Bytča                     9          1          3          5          14:30   6

Ostatné výsledky: Stráňavy – Z. Poruba 3:1, Bytča – Diviaky 0:1, Belá-Dulice – Staškov 3:1, Rosina – T. Štiavnička 2:3

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  9. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  10. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  1. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  5. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

„Last minute“ termín u zubára pred dovolenkou sa oplatí

Nehovoríme o zvýhodnenej ponuke na stomatologické zákroky pred cestou za letným relaxom, ale o čase, ktorý by sme mali venovať kontrole našich zubov.

Za boj s plameňmi v lese sa urbár odvďačil

Rozsiahly lesný požiar preskúšal hornooravských hasičov a ukázal, čo im pri takýchto zásahoch najviac chýba – dostupnosť techniky, ale i pitnej vody.

Veď vlastne všetko máme doma. Neveríte? Uveríte

Pozrite si ako bolo na letných podujatiach a na čo by ste si ešte mohli nájsť čas. A vôbec, na tieto ste si našli čas?

Nové cyklotrasy chcú v zime aj zasnežovať

Aktívna turistika – kľúč k rozvoju pohraničia. Tak znie názov projektu, s ktorým Mesto Tvrdošín a hlavný garant poľská gmina Kościelisko uspeli v cezhraničnej výzve.

Doudieraný Dolnokubínčan takmer vyhral Oravaman

Všetci, ktorí došli do cieľa, sú hrdinovia. Také výkony si zaslúžia obdiv každého človeka.