Hokejisti Dolného Kubína mali nakročené za víťazstvom

MŠK Hviezda podáva za výkon hlavného rozhodcu v Piešťanoch sťažnosť.

Juraj Dzuroška svoj tím v Piešťanoch podržal skvelými zákrokmi. (Zdroj: Ladislav Pagáčik)

ŠHK 37 Piešťany – MŠK Hviezda Dolný Kubín 5:4 pp (2:3,0:1,2:0 – 1:0)

Góly: D. Záň, R. Budaj (J. Michalica), A. Zámečník (I. Hricko), I. Hricko

Na ľade mužstva, ktoré ešte minulú sezónu hralo najvyššiu slovenskú súťaž, začali hostia vynikajúco. Už v 1. min sa presadil Dominik Záň, o štyri minúty zvyšoval na 2:0 Róbert Budaj a keď v 15. min dal tretí gól Hviezdy Adam Zámečník, zdalo sa, že zápas bude jasnou záležitosťou. Potom však hostia poľavili a ešte do prvej prestávky inkasovali dva góly. Prostredná časť bola vyrovnaná. Hostia zahodili zopár skvelých šancí, ale aj skvelými zákrokmi ich podržal brankár Juraj Dzuroška. V 26. min pri vlastnom oslabení unikol Ivan Hricko a nechytateľnou strelou z hranice kruhov dal štvrtý gól Kubínčanov.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Hokejistov Hviezdy čakajú silnejší a kvalitnejší súperi

V poslednej tretine začal úradovať hlavný rozhodca Dominik Lesay. Hviezda hrala viac v oslabení ako v plnom počte. Piešťany mali aj vďaka tomu hernú i streleckú prevahu. Hostia za stavu 2:4 zahodili niekoľko tutoviek, za ktoré pykali. V 47. min domáci znížili a potom v nechutnom závere ovplyvnenom hlavným rozhodcom aj vyrovnali v čase 59:12. Hviezda mala pri inkasovanom góle dvoch hráčov na trestnej lavici. V chaotickom predĺžení strelili víťazný gól domáci hokejisti. Vedenie MšK HVIEZDA sa rozhodlo podať sťažnosť na hlavného rozhodcu a bude apelovať na SZĽH, aby sa vykonávali kontroly a vyhodnotenie výkonov rozhodcov.

ŠTEFAN BELVONČÍK

Zostava: Dzuroška – Budaj, Bukna, Divok, Had, Halaj, Hanušniak, Hricko, Kmeť, Lupták, Michalica, Okoličáni, Oško, Polerecký, Šeliga, Sluka, Smolka, Zámečník, Záň

strely: 45:39, trestné minúty: 18:103, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1

1. HC Bratislava          3          3          0          0          0          30:9     9

2. ŠHK Piešťany         3          1          1          1          0          16:14   6

3. ŠHK Púchov           3          2          0          0          1          14:13   6

4. HK Levice              3          2          0          0          1          13:14   6

5. Dolný Kubín            3          1          0          1          1          19:18   4

6. HK Partizánske       3          1          0          1          1          19:21   4

7. MHK Dubnica         3          1          0          0          2          16:17   3

8. HC Prievidza           3          1          0          0          2          12:15   3

9. HK 91 Senica          3          1          0          0          2          10:15   2

10. Dyn. Nitra              3          0          1          0          2          9:22     2

Ostatné výsledky: HC Bratislava – Iskra Partizánske 9:6, Levice – Dynamax Nitra 6:0, Prievidza – Dubnica nad Váhom 6:4, Púchov – Senica odložené

1. Jadrové vŕtanie je zárukou rýchlosti, presnosti a bezprašnosti
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  2. Tepelné hospodárstvo Moldava plánuje preinvestovať 600 tisíc eur
  3. Do you need to unwind after a stressful week at work?

Seniori by mohli nahradiť vandalov v schátranej budove

Mesto kupuje schátraný hotel pod Hálečkovou. V budúcnosti by malo byť na jeho mieste zariadenie pre dôchodcov.

Mesto má viac ako dvesto žiadostí o byt. Čo urobí?

Niekdajšia budova škôlky, ktorú dnes využívajú skauti, je v havarijnom stave. Mesto ju chce prerobiť na byty. Pôvodný zámer urobiť v nej domov pre seniorov stroskotal na priestore.