Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Prvá prehra Trstenej prišla až v siedmom stretnutí

Z oravských mužstiev bodovali naplno iba futbalisti Oravského Veselého. Na tri body sa poriadne natrápili.

Futbalisti Trstenej (v tmavomodrých dresoch) odohrali v Závažnej Porube dobrý zápas, ale bez bodu.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Or. Veselé – Belá-Dulice 3:2 (1:0)

Góly: Burzík 2, Pňaček

Zápas mal dva rozličné polčasy. V prvom dominovali domáci futbalisti, ktorí zahodili aj nemožné. V 33. min sa predsa len presadil Lukáš Pňaček. Po zmene strán hostia pridali a hrozili nebezpečne z pravej strany, kde poľahky zakladali útoky. Hneď v 49. min vyrovnal Kucej. Domácich znova poslal do vedenia Roman Burzík, no Belá-Dulice aj druhýkrát vyrovnali. Po rýchlej kontre sa presadil Vajagič. Hostia mohli aj prvý raz v zápase vyhrávať, ale šancu zahodili. Oravské Veselé pridalo v 71. min tretí gól, keď sa presadil znova Roman Burzík. Bol to zároveň aj víťazný gól.

Zostava: Trabalík – Kumor, Šupej, Feranec, Ociepka (87. Žilák), Čiernik, Pňaček (73. Stašák), Pisarčík, Hojo, Škuta, Burzík

ŽK: Pisarčík, Škuta

DUŠAN REJDUGA

K. N. Mesto – Tvrdošín 2:0 (1:0)

Góly: Kubala, Beliančin (z 11 m)

Oravské mužstvo sa už ako tradične prezentovalo kombinačnou hrou, ktorá však výborne fungovala iba po šestnástku. V prechodovej alebo finálnej fáze to v posledných zápasoch Tvrdošínčanom škrípe. V prvom dejstve si poriadnu gólovú šancu ani nevypracovali. Domáci hráči sa k lopte dostali len zriedka. Ku bráne Michalku sa dostali len dvakrát a v jednom prípade aj skórovali. V 12. min dlhý výkop brankára našiel Miloša Kubalu, ktorý popri brankárovi poslal loptu do siete. Tento stav vydržal až do druhého polčasu. V 59. min mal skvelú možnosť na vyrovnanie Filip Hajduk, ale ani z 5 m sa nepresadil. V 68. min videl hlavný rozhodca v šestnástke hostí ruku Filipa Hajduka a ukázal na biely bod. Ján Beliančin sa nemýlil a bolo 2:0. Hostia chceli ešte s nepriaznivým stavom niečo urobiť, ale nedarilo sa im. Posledné duely ich zastihli v kŕči. Chýba im agresivita v zakončení a dominancia v súbojoch.

Zostava: Michalka – Gálik, Šikyňa, Hajduk, Bartoš, Lejko, Jendrišek, Dutka, Grman, Jendrol, Repka

JOZEF VAVREČAN

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Námestovskí futbalisti prekvapili na ihrisku Fiľakova

Z. Poruba – Trstená 2:1 (1:1)

Gól: Kubek

Oravské mužstvo chcelo na horúcej pôde bodovať, čo sa mu v prvom polčase aj darilo. Na vlastný gól Milana Jaroša odpovedal v 26. min Juraj Kubek, ktorého našiel Dávid Štober. Po zmene strán bola Trstená aktívnejšia, no päť sľubných útokov nedotiahla do úspešnej koncovky. Trest prišiel v 84. min, kedy domáci z ojedinelého protiútoku dali víťazný gól. Hostia si za aktivitu a herný prejav určite zaslúžili aspoň bod.

Zostava: Smieška – Bulla, Jaroš, Andrej Kováč, Tomčík, Buška, Šurina, Štober, Železňák, Gelčinský, Kubek

ŽK: Jaroš, Kováč, Železňák

VOJTECH FUKAS

Dolný Kubín – Rosina 2:2 (2:0)

Góly: P. Beňuš, J. Beňuš (z 11 m)

Zo strany Dolného Kubína to bol zápas dvoch odlišných polčasov. Prevaha domáceho mužstva sa prejavila už po necelej štvrťhodine, v pokutovom území sa najlepšie zorientoval Patrik Beňuš, ktorý otvoril skóre. V týchto fázach zápasu domáci súpera prakticky ku ničomu nepustili. V 20. min Dolnokubínčania odskočili na rozdiel dvoch gólov. V šestnástke sa hostia vyfaulovali na Hládekovi. Nariadenú jedenástku chladnokrvne premenil Ján Beňuš. Domáci išli do šatní po veľmi dobrom polčase. Začiatok druhého nezvládli. Slabá koncentrácia, nedôslednosť a chyby v obrannej fáze si vybrali daň. V rozmedzí piatich minút inkasovali dva góly. Výsledková tabuľa na štadió-ne ukazovala frustrujúci stav: 2:2! A to domáci mohli výsledok strhnúť na svoju stranu. V závere sa v dobrej šanci ocitol Jozef Válek, ale, žiaľ, trafil iba bočnú sieť brány súpera. V Dolnom Kubíne sa nakoniec body delili, čo domácich mrzelo.

Zostava: Pažítka – Čučka, Baričák (71. Lach), J. Beňuš, Meľo, P. Válek, P. Beňuš, Š. Válek, D. Valek, Žákovič, Otruba (46. Zanovit)

ŽK: Čučka, Baričák, P. Beňuš

PAVOL BAČA

Tabuľka 4. ligy Sever

1. Staškov                   8          5          1          2          21:13   16

2. Or. Veselé               7          5          1          1          14:6     16

3. Stráňavy                  7          5          0          2          15:8     15

4. Z. Poruba                8          5          0          3          18:15   15

5. Bánová                    8          3          3          2          24:18   12

6. Trstená                    7          3          3          1          18:12   12

7. Rosina                     8          3          2          3          14:20   11

8. Tvrdošín                  8          3          1          4          19:11   10

9. Belá-Dulice              8          3          1          4          20:14   10

10. K. N. Mesto          8          2          3          3          12:14   9

11. D. Kubín                8          2          2          4          11:15   8

12. Diviaky                  8          2          1          5          13:23   7

13. T. Štiavnička          7          2          0          5          10:24   6

14. Bytča                     8          1          3          4          14:29   6

Ostatné výsledky: T. Štiavnička – Bytča 2:6, Diviaky – Bánová 4:1, Staškov – Stráňavy 3:2