Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Krivá senzačne doma prehrala. Prišla aj o vedúcu priečku

Veľkú radosť mali v uplynulom kole v Hruštíne. Futbalisti sa tešili z prvého víťazstva v sezóne.

Pavol Pavčo síce pridal ďalšie dva góly za Krivú, ale jeho mužstvu to nepomohlo.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Hruštín – Leštiny 2:0 (1:0)

Góly: V. Hojo, J. Kupčulák

Domáci sa z gólu radovali už v 1. min, kedy sa z 30 m nechytateľne pod brvno trafil Vendelín Hojo. V ďalšom priebehu stretnutia sa hral obojstranne útočný futbal, v ktorom dominovali gólmani, domáci Žofaj aj hosťujúci Michna. Len vďaka ich zákrokom sa stav stretnutia dlho nemenil. Leštiny mali najväčšiu šancu na vyrovnanie v 80. min, ale ďalekonosná strela Slavomíra Krkošku skončila na brvne brány Hruštína a s následnou dorážkou si bravúrne poradil Lukáš Žofaj. O osude stretnutia rozhodli domáci v 89. min, keď unikol po krídle Štefan Ľubek a na päťke osamotený Ján Kupčulák zvýšil na konečných 2:0.

Zostava domácich: Žofaj – Palider, Plančo, Mazáček, Kľuska (65. M. Hojo) – Kampoš, Dirga, V. Hojo, J. Vogoda – Kupčulák, Snovák (85. Ľubek)

Zostava hostí: Michna – Murín, Pangrác, Melicherčík, Beľo – Tomáň, Drgáň, Veselský, Radena – Krkoška, Kočalka

ŽK: Tomáň, Radena (Leštiny), ČK: Veselský (Leštiny)

FRANTIŠEK MARTVOŇ

Kraľovany – Or. Lesná 2:1 (1:1)

Góly: Jesenský, Grznár – J. Tisoň

I napriek stálemu dažďu bol v Kraľovanoch veľmi dobrý terén. Už v 5. min rozveselil hŕstku domácich fanúšikov kanonier Peter Jesenský, ktorý hlavou pridal už svoj deviaty gól v sezóne.

Odpoveď hostí prišla o 10 minút, no stála za to. Ján Tisoň získal v strede ihriska loptu a z 25 m nachytal brankára Tabačáka na hruškách. Lopta skončila v sieti od brvna. Do prestávky mohli domáci vyhrávať, ale šance Petra Jesenského a Pavla Lovása už v bráne neskončili.

Po zmene strán mali mierne navrch hráči Kraľovian a po zásluhe dali aj víťazný gól. V 59. min z hranice šestnástky sa prízemnou strelou k tyči presadil Tomáš Grznár. Treba však uznať aj kvality súpera. Výborne im zachytal brankár. Na konci už nemali síl na vyrovnanie.

Zostava domácich: Tabačák – Huntata, Lovás, Lepeta, Jesenský, Žihlavník, Grznár (89. S. Kmeť), Had, Bella (22. Janota), Janky, J. Kmeť

Zostava hostí: Olbert – Kojda, Murín, Fajčák (46. Olbert), D. Vrábeľ, J. Tisoň (61. Nádašský), Kostolňák, Katrenčík, Laššák, A. Vrábeľ, Kolenčík

ŽK: Grznár, Bella –. Vrábeľ, Kostolňák, Nádašský

JURAJ FERANC

Prečítajte si tiež: Vavrečka dokázala v Dlhej vyhrať stratený zápas (+foto)

Vasiľov – Podbiel 3:0 (1:0)

Góly: Križan 2, Lipničan

Na dobre pripravenej hracej ploche obidve mužstvá predviedli pekný kombinačný futbal. Navrch mali v prvom polčase domáci, ktorí okrem gólu Mareka Križana strelou zo šestnástky nastrelili ešte dvakrát žrď hostí.

Aj v druhej polovici hry sa hráči oboch tímov snažili udržať tempo hry. Vasiľovčanom sa však darilo lepšie. Gólom Mateja Lipničana zvýšili náskok po peknej prihrávke od spoluhráča. Po tomto momente hostia rezignovali. V 66. min sa ešte raz strelecky presadil Marek Križan, ktorý uzavrel výsledok zápasu na 3:0.

Zostava domácich: Poništiak, Voška, Sadžakov, Š. Baraniak (77. Kušnierik), Gustiňák, F. Baraniak, Križan, Jadroň (28. Lipničan), Kubačka (67. M. Baraniak), Košút, Hnojčík

Zostava hostí: L. Kanderka, Konfala, Dreveniak, Pavol Huraj, M. Pavčo, Repka, Peter Huraj, Gočal, J. Kanderka, Pavelek (55. Marciszak), Vysloužil (77. J. Pavčo)

ŽK: Hnojčík – J. Konfala, J. Kanderka

JOZEF BOMBIAK

Istebné – Lokca 1:2 (1:1)

Góly: Katreniak – Kastali, Jadroň

V predchádzajúcom trojzápasovom tripe Istebné veľa vody nenamútilo. Po prehre v Sihelnom, a remízach s Hruštínom a Rabčou na ich ihriskách, získalo len dva body, čo je chabý výsledok. Preto futbalová matematika velí bodovať naplno najmä na domácej pôde. Ani súper nemôže vyskakovať, rozdiel jedného bodu naznačoval, že je na tom lepšie, preto sa očakával vyrovnaný duel. Prvých desať minút to vyzeralo, že prevaha bude na strane domácich. V ich priebehu mal šancu Katreniak, ale bez konečného efektu. Potom sa hra vyrovnala, Lokca sa prezentovala behavým, dôrazným futbalom. Získať vedenie sa jej podarilo po peknej krídelnej akcii a nasledujúcej dorážke. Neradovala sa dlho, keď Katreniak vyrovnal po centri Zaťku, ktorý ho jemne „posadil“ na hlavu úspešného strelca. Krátko po otvorení hry druhého dejstva získali hostia opäť vedenie kurióznym gólom, strela sa odrazila od ľavej žrdi Sokolovej brány, putovala popred bránkovú čiaru, až ju hostia dotlačili na vedúci gól. Bolo to stretnutie s vyrovnaným priebehom, nikto nemal výraznejšiu prevahu. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Časté pokusy, no nepresné na streľbu, nemali zo strany domácich v záverečných minútach želateľný účinok.

Zostava domácich: Sokol – Molnár, Huba, Šúth, Kapusta, I. Požgay (75. Lehotský), Furinda (55. Kuriš), Serdel (65. Škuta), Kostroš, Katreniak, Zaťko

Zostava hostí: Kupčulík – Holub, Michalčík, Jadroň, Farský, Maslaňák (15. Feja) (85. P. Graňák), Balák, Kastali, M. Graňák, Maťuga, Verníček

ŽK: Šúth, Zaťko – M. Graňák, Maťuga

JÁN ČERNICKÝ

Sihelné – Babín 5:0 (2:0)

Góly: Kolčák 3, Fernéza, Sunega

Domáci do zápasu nastupovali s odhodlaním vyhrať. Vedenia sa ujali v 28. min gólom Martina Fernézu. Do konca prvého polčasu ešte skóroval aj Dávid Kolčák a zvýšil tak na 2:0. Sihelné nepoľavilo ani v druhej polovici a v 70. min gólovo zakončil Andrej Sunega. Následne skóroval opäť Dávid Kolčák, ktorý svoj hetrik uzavrel v 75. min. Po minulej prehre doma s Leštinami chcelo Sihelné napraviť chuť vlastným fanúšikom, a preto Babínčanov nepustilo do žiadnych väčších akcií a doprialo súperovi päťgólovú prehru.

Zostava domácich: Genšiniak, Randiak, Fernéza, Bieľak (66. Sunega), Skurčák, Juritiak, Kolčák, P. Pindják (77. Matúš Pindjak), Martin Pindjak, Kozák, Trabalík (73. Vonšák)

Zostava hostí: Slameník (46. Frančák), Paľo, Brandýs, Kšenzulák, Babinský, Kurtulík, Jaššo, Adamica, Kunocha, Vraňák, Líška

ŽK: Vonšák – Paľo, Babinský, Líška

EMIL BIELÁK

Krivá – Rabča 2:3 (1:2)

Góly: Pavčo 2 – Joščák 2, Plaku

Od začiatku zápasu sa hral vyrovnaný futbal. Ako prví udreli domáci, a to z bezpečne vyzerajúcej pološance, ktorá na prekvapenie všetkých otvorila skóre. V nasledujúcich minútach sa k slovu dostali hostia. Po dvoch domácich hrúbkach v obrane sa im podarilo do polčasu vsietiť dva góly. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu priaznivého pre Rabču. V  druhej polovici hrali ráznejšie hostia. Vytvorili si viditeľnú prevahu a v 70. min pridali tretí gól z kopačky Joščáka. Krivá sa aj napriek dvojgólovému odskoku snažila dorovnať, no do záverečného hvizdu sa jej podarilo vsietiť len raz. Z Krivej si tak zaslúžené víťazstvo odnášajú hráči Rabče.

Zostava domácich: Chmelár, Kostolný, Toár, Leštinský, Vidiečan, Oláh, Habovštiak, Kubala, Polčic, Pavčo, Hirner

Zostava hostí: Bugaj, Jadroň, Brezoňák, Briliak, Rypák, Sivka, Jagelka, Plaku, Havlíček, Krivanka, Joščák, ŽK: Habovštiak – Briliak

12. Hruštín       7          1          1          5          5:15     4

Najlepší strelci: 10 – Marek Križan (Vasiľov), Pavol Pavčo (Krivá), 9 – Peter Jesenský (Kraľovany), 7 – Filip Jagelka (Rabča)

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Doudieraný Dolnokubínčan takmer vyhral Oravaman

Všetci, ktorí došli do cieľa, sú hrdinovia. Také výkony si zaslúžia obdiv každého človeka.

Skvelé, čo predviedla bežkyňa z Oravy na majstrovstvách

Šesť mesiacov podriadila Lucia iba jednému cieľu. Chcela slovenský titul.

Bencova desiatka patrila českým bežcom

Juraj Laštík: Keby bola trať dlhšia, možno ich dobehnem.

Zaujal hlavne Chorvát Modrič

Oravcov sme pýtali, ktorý hráč podal na majstrovstvách sveta vo futbale najvýraznejší individuálny výkon.