Vavrečka dokázala v Dlhej vyhrať stratený zápas (+foto)

Susedské derby Pribiša a Oravského Podzámku rozhodol jediný gólový moment na začiatku druhého dejstva.

Dlhá (v žltých dresoch) mala zápas výborne rozohratý.Dlhá (v žltých dresoch) mala zápas výborne rozohratý.

Žaškov – Novoť 1:0 (1:0)

Gól: Farko

Na rozmočenom teréne sa obe mužstva snažili o kombinačnú hru, ktorá sa viac darila domácim. Z hernej prevahy si Žaškovčania vypracovali tri dobré príležitosti, ale na gól si museli ešte počkať. Hostia hrozili prevažne z brejkových situácií. Pred koncom prvého polčasu domáci Tomáš Farko z priameho kopu prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, čím otvoril skóre. Druhý polčas ovplyvnilo zranenie brankára Žaškova, ktorý musel odstúpiť z hry. Na jeho miesto sa postavil hráč Ján Dudáš, ktorý za chrbát nepustil žiadnu strelu z kopačiek Novoťanov. Domácim sa z mnohých sľubných šancí už nepodarilo pridať poistku, a tak získali tri body po najtesnejšom víťazstve.

SkryťVypnúť reklamu

Zostava domácich: Ertel (55. Snovák) – Zelina, Dudáš, Farko, Lacko, Lomáz (80. Chovan), Svitko, Drigeľ, Hanko, Koedam, Zvara

Zostava hostí: Ťapaják – Pilšák, Michlík, Rončák, Žatkuľák (46. Bjaloň), Serdeľ (76. J. Kocúr), M. Kocúr, Jašica (46. Kyrcz), Mydlár, Briestenský, Ganobčík

ŽK: Zelina – Serdel

PETER FARKO

Breza – Or. Polhora 3:0 (1:0)

Góly: Greňo 2, Miloš Kormaňák

Domáci začali veľmi aktívne a už po piatich minútach mali dobrú šancu, ale hlavičku Miloša Kormaňáka brankár kryl. Hostia z Oravskej Polhory hrali hlavne zo zabezpečenej obrany, ich hlavná zbraň boli rýchle protiútoky. Jeden taký mali v 13. min, ale slabú strelu z hranice šestnástky brankár kryl. Po štvrťhodine sa zrodila prvá gólová situácia, na konci ktorej bol Miloš Kormaňák. Oba tímy si vypracovali do konca prvého polčasu niekoľko šancí, ale bez gólu.

Breza nastúpila na druhý polčas aktívne, lenže chýbala lepšia efektivita. Po góle volali šance Michala Kormaňáka, Milana Jurigu a Greňa. V 56. min odskočili domáci na rozdiel dvoch gólov, keď prihrávku Volčeka zužitkoval Greňo. O slovo sa prihlásili aj hostia, ale Plevjak príležitosť nevyužil. Domáci spečatili víťazstvo na konečných 3:0, keď Matovčík hodil dlhý aut a Greňo, svojím druhým gólom v zápase, dopravil loptu do siete. Na konci mohol Andrej Juriga skóre, ale strelu vyrazil Maroš Vanek, ktorý napriek trom inkasovaným gólom svoje mužstvo v zápase viackrát podržal.

Zostava domácich: Ľ. Juriga (80. Ďurčák ) – Miloš Kormaňák (62. Maťovčík), Michal Kormaňák, M. Juriga, A. Juriga, S. Juriga, Hládek, Greňo (75. Trabalík ), Volček, Sitárik, Florek

Zostava hostí: M. Vanek – T. Vanek, Žofčík, Plevjak, F. Berdys (46. I. Žitňák), J. Berdys, Piták, Lacek, Skurčák, Vonšák, Žitňák

ŽK: Florek – T. Vanek, J. Berdys, Piták, Lacek

ĽUDOVÍT SITÁRIK

Prečítajte si tiež: Derby v Oravskej Jasenici prinieslo gólové hody Čítajte

Liesek – Zákamenné 2:2 (0:0)

Góly: Dreveňák, vlastný Belicaj – P. Večerek (z 11 m), T. Juriga

Zápas sa hral za stáleho dažďa. Lopta v niektorých miestach stála v mlákach. Už v 7. min na to doplatil Jakub Šprlák, ktorý mohol dať gól v dobrej šanci. V poslednej chvíli mu však lopta zastala v mláke. Tomáš Koleják obišiel troch hráčov, no bránu tesne minul. Po prestávke sa tlak domáci stupňoval. V 49. min si diváci konečne zakričali gól. Prudkú centrovanú loptu Jozefa Chovančáka si do brány nešťastne tečovali hostia. O šesť minút bolo už 2:0. Maroš Dreveňák sa trafil nádherne z voleja. Hostia sa nevzdali a odmenou bol kontaktný gól. V 57. min sa na šmykľavom teréne zrazili brankár s hosťujúcim hráčom v šestnástke a rozhodca odpískal prísnu jedenástku. Peter Večerek sa nemýlil. Zákamenné vycítilo šancu. V 63. min bol blízko k vyrovnávajúcemu gólu Ján Godiš. Pri jeho strele sa výborným zákrokom prezentoval Tomáš Varga. V 78. min už diváci videli loptu v sieti hostí. Strelecký biliard však súper so šťastím ustál. Potom platilo známe nedáš-dostaneš. O štyri minúty dlhý oslobodzujúci odkop našiel Tomáša Juriga, ktorý vyrovnal. Liesek mohol ešte v úplnom závere dať víťazný gól, ale Jakub Šprlák zo 6 m trafil iba nohy brankára. Obe mužstvá predviedli bojovný výkon, ktorý sa divákom páčil. Domáci stratili ďalšie dva body pred vlastnými fanúšikmi. Celkovo ich je už päť. Hostia sa naopak tešili z cenného bodu.

Zostava domácich: Varga – M. Vavrek, Baňák, Palider, M. Chovančák, Prídavok, V. Vavrek, Dreveňák, J. Chovančák, Koleják, Šprlák

Zostava hostí: Florek – P. Večerek, T. Juriga, Vrábeľ, Michalica, Kakus, Belicaj, T. Buckulčík, Š. Verníček (53. M. Buckulčík), Ľ. Večerek, Godiš (73. I. Buckulčík)

ŽK: Dreveňák, Koleják – P. Večerek, Š. Verníček, Godiš⋌

JAROSLAV GARBIAR

Zubrohlava – Zuberec 3:2 (3:2)

Góly: Babinský 2, J. Václav – Dedinský, D. Chovančák

Všetkých päť gólov padlo v prvom polčase. Zuberec sa dvakrát dostal do vedenia. Najprv v 8. min otvoril skóre Maroš Dedinský. Zubrohlava vyrovnala z kopačky Jakuba Václava. V 28. min posadil hostí opäť na koňa po rohu Dominik Chovančák. Domáci dokázali stav otočiť ešte do prestávky. V priebehu dvoch minút sa dvoma gólmi prezentoval Dávid Babinský. Tento výsledok nakoniec vydržal až do záverečného hvizdu. Domáci hráči však mohli vyhrať omnoho vyšším skóre. Po zmene strán dokázali zahodiť aj nemožné a tak držali divákov v napätí až do záverečného hvizdu. Treba pochváliť aj hostí, ktorí sa takisto prezentovali v útočným futbalom.

Zostava domácich: Hellebrandt – Buška, L. Gluštík, Majchrák, T. Václav (57. Miroslav Tomaštík), Pienčák, Pindjak, I. Gluštík (76. Jendrol), Matej Tomaštík (51. Mušák), J. Václav, Babinský

Zostava hostí: M. Filek – Dedinský, D. Chovančák (66. Belko), Lajčin, Mikulaj, Marek Šiška, M. Chovančák, Jurčo, Matej Šiška, T. Šiška, ŽK: T. Václav, Pindjak – Jurčo, T. Šiška

JOZEF ZEMANČÍK

Klin – Zázrivá 1:0 (0:0)

Gól: Medvecký

V Kline sa hral od úvodu stretnutia svižný futbal. Domáci boli lepším tímom, no najväčšiu šancu si vypracovali hostia, keď po hlavičke Juraja Zaťka trafili žrď. Hostia naďalej hrozili a v 35. min zazvonilo aj brvno domácej brány. Klin mal najväčšiu šancu prvého polčasu v 40. min, no Ľuboš Stahoň triafa vysoko nad. Do druhého polčasu nastúpili o čosi lepšie domáci futbalisti. V 66. min šanca Antona Medveckého ešte gólom neskončila. O ďalších sedem minút však ten istý hráč otvára krížnou strelou skóre zápasu. V 80. min Klin mohol zveľadiť svoje vedenie, jeho šanca však skončila na žrdi brány Zázrivej. V závere už viac gólov nepadlo a domáci získavajú všetky tri body po víťazstve 1:0.

Zostava domácich: Pajta, M. Úradník, Habľák, Kosmeľ, Fenik, Ganobčík, Lacek, Majcher (87. A. Úradník), Stahoň (59. Košút), Jendroľ (14. Medvecký), Mišek

Zostava hostí: L. Kitaš, Láštic, P. Kralčák, Lacko, Mahút, T. Kitaš, Mäsiar, J. Kralčák (87. Karcol), Osadský, D. Zaťko (63. Otruba), J. Zaťko (73. Mikolajčík)

ŽK: Kosmeľ, Mišek

KAROL VOLF

Dlhá n. Oravou – Vavrečka 2:5 (2:0)

Góly: Válek, M. Capuliak – Masničák 3, K. Brčák 2

Hostia nastúpili na stretnutie v Dlhej s jednoznačným cieľom bodovať. Po nervóznom úvode, kedy v priebehu desiatich minút inkasovali dva góly, prišlo k zmene rozostavenia hráčov, čo prinieslo ovocie. Na domácich tlačili, no aj napriek veľkej snahe sa im do polčasového hvizdu výsledok skorigovať nepodarilo. Do druhého dejstva nastúpila Vavrečka omnoho aktívnejšie a aj naďalej nepúšťala domácich do žiadnej akcie. Po faule na Plevu znížil zo štandardky Masničák a vzápätí po rohovom kope a nacvičenom signále vyrovnal na 2:2 Karol Brčák. Nasledujúce minúty sa odohrávali v réžii hostí a do záveru pridali ešte tri ďalšie góly. Na konto si ich pripísali už strieľajúci Karol Brčák a František Masničák, ktorý gólom v 86. min uzavrel svoj hetrik a rovnako tak aj konečný výsledok 2:5. Za predvedený výkon patrí hráčom Vavrečky veľká pochvala, rovnako ako aj veľkej diváckej kulise, ktorá ich prišla povzbudiť.

Zostava domácich: Martin Janota, Mores, D. Capuliak, Michal Janota, Válek, Polák (58. Korman), M. Capuliak (46. Šeliga), Maslo, Petričiak, Jendrišek, Kordiak (64. Kukla)

Zostava hostí: Holub, D. Brčák, Tomaštík, Čiernik, Pleva, Ľ. Brišák, L. Brišák, K. Brčák, Korman (86. Brňák), Hrubjak, Masničák

ŽK: Maslo, Kordiak – Brišák

JÁN CHOMISTEK

Pribiš - Or. Podzámok 1:0 (0:0)

Gól: Juraj Juriga

Zápas začal v svižnom tempe. Hneď v úvode mali obidva tímy veľké šance, kedy ohrozili súperovu bránu spoza šestnástky. Ani z jednej však gól nepadol. V nasledujúcich minútach sa hralo medzi šestnástkami bez nebezpečnejších striel na bránu. V závere prvého dejstva si viac šancí dokázal vypracovať Podzámok, no do hvizdu sa mu stav zmeniť nepodarilo. A tak na tabuli aj naďalej svietil bezgólový stav. Úvod druhého polčasu patril jednoznačne domácim. Hostí zatlačili na ich polovicu, z čoho plynul aj vedúci gól. Loptu na polovici ihriska spracoval Brienik, poslal ju pomedzi dvoch obrancov Podzámku na Juraja Jurigu a ten krásnou strelou k tyči obstrelil brankára, ktorý nemal šancu. Tí istí hráči sa ocitli aj v ďalšej gólovo voňajúcej akcii, no Juriga netrafil loptu. Od tohto momentu vrhli Podzámčania všetko do útoku. Domácich zatlačili a podarilo sa im aj vsietiť gól, ktorý však pre faul na brankára nebol uznaný. Hostia aj naďalej tlačili, no domáci sa ubránili a tešia sa tak z cenných troch bodov.

Zostava domácich: Suroviak, Juraj Juriga, Vraniak, Vlček (67. Hurák), Meľo, Jablonský (90. Fecko), Bača (86. Goga), Valúch, Brienik, Klocháň, Jozef Juriga

Zostava hostí: Martin Bukna, Matúš Bukna, T. Maslo, F. Harezník, M. Harezník, Martin Medvecký, Holubčík, J. Maslo (81. Michal Medvecký), Chromek (57. Biel), Cengel, Horňák , ŽK: Brienik – Horňák

ONDREJ MARTVOŇ

Tabuľka 6. ligy

1. Zubrohlava               7          6          0          1          17:7     18

2. Klin                          7          6          0          1          15:6     18

3. Žaškov                    7          5          1          1          14:8     16

4. Vavrečka                 7          5          0          2          19:10   15

5. Liesek                      7          4          1          2          24:10   13

6. Zázrivá                     7          4          0          3          14:9     12

7. Dlhá                         7          3          2          2          16:13   11

8. Breza                       7          3          2          2          16:13   11

9. Zuberec                   7          3          0          4          15:19   9

10. Zákamenné            7          2          2          3          7:9       8

11. Pribiš                     7          2          0          5          7:12     6

12. Novoť                   7          1          1          5          9:26     4

13. Or. Polhora           7          0          1          6          5:18     1

14. Or. Podzámok       7          0          0          7          1:19     0

Najlepší strelci: 11 – František Masničák (Vavrečka), 8 – Tomáš Farko (Žaškov)