Derby v Oravskej Jasenici prinieslo gólové hody

Oravská Poruba stále stúpa tabuľkou piatej ligy. Už je tretia.

Tomáš Hollý (vľavo) strelil proti Chlebniciam hetrik.Tomáš Hollý (vľavo) strelil proti Chlebniciam hetrik. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Žabokreky – Nižná 3:1 (2:1)

Góly: Kalnický 2, Maruniak – Bútora

Stretnutie v Žabokrekoch prinieslo Nižnej ďalšiu prehru. Skóre otvoril v 14. min peknou hlavičkou po centri z pravej strany Kalnický a o dve minúty rovnakou akciou pridal aj druhý gól. Nepriaznivý stav sa podarilo Nižnej skorigovať o desať minút, kedy center Daňu našiel Bútoru, ten si spracoval na hruď a z prvej preloboval domáceho gólmana. Vzápätí si Nižná vypracovala ďalšiu peknú akciu, po ktorej mohol byť stav nerozhodný. Lopta letela po osi Mores – Pikna – Zboroň, kde ju posledný menovaný poslal krížnou strelou k bráne a domáci brankár vyrazil. Aj nasledujúce minúty patrili Nižnej. Po rohovom kope Šelinga pätou strieľal Pikna, no loptu z bránkovej čiary obetavo vytlačil jeden z domácich hráčov. Snaha hostí vyrovnať neustupovala. V 40. min obstrelil domácu obranu Daňa, ale ani jemu sa nepodarilo loptu umiestniť medzi tri žrde. Nižná následne vrhla všetky sily do útoku, čo však prinieslo len tretí gól do jej brány. Na konto si ho pripísal Maruniak a uzavrel tak na konečných 3:1.

Zostava: Brčák, Zboja, Vajdečka, Pňaček, Zboroň, Daňa, Pikna, Šeling (79. Kulošťák), Zaťko, Bútora, Mores (77. Dulka)

ŽK: Daňa, Pňaček

TOMÁŠ ZBOROŇ

Kláštor pod Znievom – Or. Poruba 0:2 (0:2)

Góly: M. Dudáš, Šípka

Prvých dvadsať minút patrilo domácemu celku. Kláštorčania v tejto fáze hry mali loptu pod kontrolou, vypracovali si aj šance, ale gólom neskončila ani jedna. Oravská Poruba mala dve dobré príležitosti, ale Milan Dudáš a Tomáš Šípka ich zahodili. Po polhodine sa hostia ujali vedenia, keď Milan Dudáš brilantne spracoval loptu, blafákovým spôsobom oklamal brankára a bezproblémovo zakončil. Hostia naďalej kontrolujú zápas. Už o päť minút pridávajú druhý gól. Lopty sa zmocnil Greguška, poslal nadýchaný pas na Tomáša Šípku, ktorý si loptu prebral a bezpečne ju poslal do brány – 0:2. Hostia z Oravskej Poruby museli už v prvom polčase nútene striedať. Čerstvý hráč na ihrisku Pavlík mal na kopačke tretí gól, ale opečiatkoval len tyčku súperovej brány. V závere polčasu stúpala nervozita, k čomu prispel rozhodca.

Druhé dejstvo patrilo oravskému mužstvu, svojho súpera nepustilo do vážnejšej šance. Hostia si vypracovali ešte niekoľko gólových príležitostí, ale žiadna z nich sa neujala. Oravská Poruba po výbornom výkone naplno boduje.

Zostava: Osadský – Sojka (66. Kostroš), Sopúch (36. Pavlík ), Jašica, Šípka, Trnovec, Greguška, M. Dudáš (84. Hucko ), P. Dudáš, Mikuš, Dauda

ŽK: Jašica, Šípka, M. Dudáš, Dauda

VLADIMÍR SOPÚCH

Prečítajte si tiež: Trstená má ako jediná v súťaži v kolónke prehier stále nulu Čítajte

Or. Jasenica – Chlebnice 4:4 (2:1)

Góly: Hollý 3, I. Farský – L. Bakoš 2, M. Bakoš, Mudroň

V Oravskej Jasenici sa hralo od úvodu derby ako remeň. Hostia sa dostali do vedenia už v 2. min po rohovom kope a zakončení Mareka Bakoša. Domáci sa však nevzdávali a v 7. min vyrovnali zásluhou Tomáša Hollého. V 23. min ten istý hráč otočil skóre na 2:1 pre domácich. Po góle sa hra vyrovnala. Ďalší priebeh prvého polčasu sa hral prevažne medzi šestnástkami a tak viac gólov už nepadlo. Do druhého polčasu nastúpili lepšie Chlebnice, keď im vyšiel rýchly protiútok a v 52. min krásnou strelou do šibenice vyrovnal Tibor Mudroň. V 61. min Jasenici vyšiel rohový kop a Tomáš Hollý zavŕšil hetrik. O deväť minút opäť po rohovom kope zvýšil Ivan Farský už na 4:2. V závere však domáci poľavili a hostia zásluhou krásnej strely Lukáša Bakoša z priameho kopu znížili na 4:3. V 78. min opäť Lukáš Bakoš vyskúšal z diaľky pozornosť domáceho brankára, tomu lopta prepadla cez ruky a skončila v sieti. V úplnom závere sa ešte zbytočne nechal vylúčiť domáci Peter Binek. Oravské derby V. ligy tak po výbornom výkone oboch mužstiev skončilo remízou 4:4.

Zostava domácich: Florek, Kosmeľ, Binek, M. Polák, Zanovit, I. Farský, Madleňák, S. Polák, Vráb, K. Farský (65. Laštík), Hollý

Zostava hostí: Papiak, P. Bakoš, M. Bakoš, Mudroň, Gerát, I. Oršuliak (65. Kuhajda), Bugan, M. Oršuliak, L. Bakoš, Zrnčík, Hajdúch (49. Štrbavý)

ŽK: Kosmeľ, Binek, M. Polák, Zanovit – I. Oršuliak, Bugan

ČK: Binek (po 2 ŽK)

JURAJ FERANEC

Bobrov – Černová 4:1 (1:1)

Góly: Korman 2, Kramarčík, Michal Kasan

Domáci začali veľkým tlakom. Rozhodcovia im hneď v úvode neuznali 2 góly a hostia sa v 22. min ujali vedenia zásluhou Jakuba Grieša. Domáci hrali kŕčovito a nevedeli využiť šance, ktoré si vypracovali. Z tohto kŕča ich vykúpil až v 37. min Michal Kasan, keď po rohu vyrovnal. V druhom polčase domáci pokračovali v nápore a ich kombinácie boli lepšie, rýchlejšie, presnejšie. V 50. min po ďalšom rohu otáča skóre Adam Kramarčík na 2:1. Následne domáci zlepšili hru a po hodine Lukáš Korman zvýšil na 3:1 strelou spoza šestnástky. V 80. min ten istý hráč po skrumáži v šestnástke uzavrel skóre na konečných 4:1 pre Bobrov. Diváci po zápase domácich futbalistov odmenili zaslúženým potleskom.

Zostava: Machunka, Melek, Mušák, J. Bodorík, Vnučák, Michal Kasan (81. M. Bodorík), Marián Kasan, D. Kurtulík (75. Kružel), G. Kurtulík, Kramarčík, Korman

ANTON GROBARČÍK

Tabuľka 5. ligy skupina B

1. Bešeňová                 7          6          0          1          19:9     18

2. Žabokreky               7          5          1          1          10:5     16

3. Or. Poruba              7          4          2          1          22:14   14

4. Martin B                  7          4          2          1          18:10   14

5. Bobrov                    7          4          1          2          15:9     13

6. Palúdzka                  7          4          0          3          20:15   12

7. Chlebnice                 7          3          2          2          17:11   11

8. L. Sliače                  7          2          4          1          15:11   10

9. Blatnica                    7          3          1          3          14:12   10

10. Or. Jasenica           7          2          2          3          15:13   8

11. Nižná                     7          2          1          4          11:13   7

12. Černová                 7          1          0          6          7:21     3

13. Kláštor p. Zn.        7          1          0          6          4:21     3

14. Vrútky                   7          0          0          7          4:27     0

Ostatné výsledky: Blatnica – Palúdzka 2:1, L. Sliače – Martin B 3:3, Bešeňová – Vrútky 3:0