Florbalisti Nižnej mali na úvod šťastie i smolu

Prvými dvoma zápasmi odštartovala uplynulý týždeň najvyššia slovenská súťaž.

Kapitán Nižnej Tomáš Reguly rozhodol zápas v Žiline. (Zdroj: Archív hráča)

Grasshoppers Žilina – Nižná 5:6 sn (0:2,1:1,4:2-0:0-0:1)

Góly: Hujo, Laštík (Hujo), Drozd (Laštík), Reguly, Latka, rozhodujúci nájazd Reguly

Florbalisti Nižnej vstupovali do zápasu s cieľom potrápiť favorita, ktorý vlani skončil na treťom mieste, a uchmatnúť mu nejaký bod. Podľa očakávania sa snažila Žilina hrať svoju hru, ale pozorná defenzíva hostí a pristupovanie k súperovým hráčom nedovolili ohroziť brankára Staroňa. Čakali na rýchle brejky a tie im vychádzali. V 10. min viedli chlapci spod Ostražice po góloch Huja a Laštíka už 2:0. Tak skončila aj prvá tretina.

V prostrednej časti chceli hostia udržať vedenie, no už v 24. min inkasovali kontaktný gól po tečovanej strele. Potom však Nižnej vyšla najkrajšia akcia zápasu. Začala už v obrane a útočný záprah Dedinský, Laštík a Drozd ju doviedol do gólovej koncovky posledne menovaného. Súper sa snažil o skorigovanie ešte do prestávky, ale hostia výborne plnili taktiku a držali ho na dištanc. V tretej tretine sa im to však až tak nedarilo. Hneď v úvode inkasovali druhý gól, no vzápätí odpovedali z hokejky Regulyho. O tri minúty dali Žilinčania tretí gól a odvtedy akoby sa hosťom zviazali ruky. Súper otočil skóre. Nižná sa nevzdávala a zaslúženého vyrovnania sa dočkala 24 sekúnd pred koncom. Predĺženie jej zabezpečil Latka. V ňom gól nepadol a tak na rad prišli samostatné nájazdy. V nich zohral hlavnú úlohu Reguly a zabezpečil oravskému družstvu dva body. Je to prvé víťazstvo Nižnej nad týmto súperom.

Zostava: Staroň – Šroba, T. Dedinský, Mačňák, Laštík, Drozd, Bulla, Kuráň, Belko, Zemančík, Latka, Matlák, Reguly, Suľa, Hujo

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Nový tréner chce dostať florbalistov Nižnej konečne do play off

Záhorská Bystrica – Nižná 8:6 (4:1,1:4,3:1)

Góly: Dedinský (Medžo), Latka (Reguly), Zemančík (Latka), Reguly (Šroba), Reguly (Zemančík), Reguly, Zemančík (Reguly)

Nižná po dvoch získaných bodoch zo Žiliny cestovala do hlavného mesta, kde chcela tiež uchmatnúť nejaký bod a potvrdiť dobrý vstup do sezóny. To sa jej spočiatku darilo. Medžo prihrávkou našiel Dedinského, ktorý poslal hostí do vedenia. O minútu nato však nepokryli Steinhubela a bolo 1:1. Od 5. min Nižná úplne vypla a dostala 3 góly za sebou, čím sa plány na dobrý výsledok rúcali. Úvodná tretina skončila 4:1.

Do prostrednej časti nastúpili florbalisti spod Ostražice so zmenenou taktikou a pokropení živou vodou. Za 14 sekúnd Latka a Zemančík prekonali gólmana súpera a razom bolo 4:3. A keď v. 6 min Reguly obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, bolo vyrovnané. To nebolo všetko. Zemančík našiel Regulyho, ktorý prehodil brankára a Nižná opäť viedla 4:5. To však netrvalo dlho. Dvadsať sekúnd pred koncom druhej tretiny inkasujú hostia gól do šatne a do poslednej časti išli tímy za nerozhodného stavu 5:5.

Tretia tretina sa niesla v opatrnom duchu, až v 14. min Záhorská Bystrica strelila gól, na ktorý dokázal odpovedať svojím tretím gólom v zápase Zemančík. Keď sa už zdalo, že súboj pôjde do predĺženia a Nižná získa cenný bod, prišla rana v podobe smolného tečovaného gólu 49 sekúnd pred koncom. V závere sa snažili hostia niečo s výsledkom urobiť, no súper umne bránil a ešte vsietil gól do prázdnej brány 8:6. Najbližší víkend sa Nižná predstaví doma s AS Trenčín o 17.00 h v športovej hale Tvrdošín.

Zostava: Staroň – Šroba, T. Dedinský, Mačňák, Kozáčik, Drozd, Belko, Zemančík, Latka, Medžo, Reguly, Hujo

Tabuľka extraligy mužov

1. Záh. Bystrica           2          2          0          0          0          17:12   6

2. Florko Košice         2          2          0          0          0          17:13   6

3. AS Trenčín              2          0          2          0          0          12:10   4

4. ATU Košice            2          1          0          1          0          13:8     4

5. Lido                         2          1          0          1          0          9:9       4

6. Mikuláš                    2          1          0          0          1          15:13   3

7. Lafranconi UK         2          1          0          0          1          12:13   3

8. Nižná                       2          0          1          0          1          12:13   2

9. Skalica                     2          0          1          0          1          8:9       2

10. FBC Trenčín          2          0          0          1          1          10:12   1

11. Grasshoppers        2          0          0          1          1          11:15   1

12. Žltý sneh                2          0          0          0          2          7:16     0