Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Tri tisícky divákov videli v Oravskom Veselom sedem gólov

Na Oravu pricestoval Slovan Bratislava, ktorý je najúspešnejším slovenským futbalovým klubom.

Slovan Bratislava bol pre fanúšikov na Orave veľkým lákadlom. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

V rámci tretieho kola Slovenského pohára vo futbale privítalo Oravské Veselé na svojom štadióne Slovan Bratislava, držiteľa 24 slovenských titulov. Veľký futbalový sviatok si prišli pozrieť až tri tisícky divákov.

Oravské Veselé – Slovan Bratislava 1:6 (0:2)

Góly: Hojo – Soumah 2, Oršula 2, De Sa 2

Dlho očakávaný zápas priniesol prvý gólový moment už v 9. min, kedy si Slovanisti výborne narazili a strela hráča De Sa skončil v pravom hornom rohu. Ivan Trabalík bol bezmocný. Už o minútu mohlo byť 0:2, ale lopta tesne minula tyč. V ostatných minútach prvého dejstva mali prevahu hostia. Väčšiu šancu si však nevypracovali. Oravské Veselé hrozilo najmä po dlhých autoch alebo rohových kopoch. Tesne pred prestávkou najprv domáci gólman vytiahol skvelý zákrok, no o ďalšiu minútu už inkasoval z kopačky Soumaha.

Nástup do druhého polčasu oravskému družstvu nevyšiel. Hneď v úvode inkasovali tretí úder. Presadil sa Filip Oršula, ktorý v 67. min dal svoj druhý gól. Najkrajší moment zápasu prišiel v 74. min, kedy gólovej akcii Slovana zatlieskali všetci diváci. Na pravej strane si hráč hostí výborne spracoval ťažkú loptu a milimetrovo našiel nabiehajúco De Sa. Domáce mužstvo sa predsa len za svoju bojovnosť dočkalo gólu v 88. min, keď sa umiestnenou strelou presadil striedajúci Andrej Hojo. Hneď vzápätí však Bratislavčania ešte pridali šiesty gól. Domáci bojovali, snažili sa, ale ukázala sa veľká skúsenosť hráčov z hlavného mesta.

Zostava Or. Veselého: Trabalík – Burzík (80. Stašák), Feranec, Struhár, Ociepka, Kumor, Čiernik (49. Pňaček), Šupej (66. Hojo), Pisarčík, Kurtulík, Škuta

Zostava Slovana: Krnáč – Sekulić, Burnet, De Kamps (72. Antálek), Soumah, Oršula (67. Kubík), Rigo, Ligeon, Nascimento, Dumas De Sa (82. Šefčík)

1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať