Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Dolný Kubín vyhral druhý zápas za sebou

Futbalisti Tvrdošína zahodili v Staškove šancí aj na dva zápasy.

Futbalisti Dolného Kubína prvé štyri zápasy sezóny prehrali. Posledné dva však vyhrali.Futbalisti Dolného Kubína prvé štyri zápasy sezóny prehrali. Posledné dva však vyhrali. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Staškov – Tvrdošín 2:0 (1:0)

Góly: Červenec 2

Oravské mužstvo odohralo veľmi smolný zápas. Na ihrisku dominovalo, ovládalo priestor, no v koncovke sa nepochopiteľne trápilo. V 10. min mohol Tvrdošín už vyhrávať 3:0. Najprv zahodil tutovku Milan Sirota, potom Andrej Grman a v koncovke zlyhal aj Marek Lejko. Ako sa premieňajú šance ukázal domáci kanonier Červenec. Z 25 m sa oprel do strely a lopta aj so šťastím skončila v sieti. Tvrdošínčania mali naďalej kontrolu nad loptou, no bezúspešne. V 22. min opečiatkovala delovka Milana Sirota ľavú tyč, o minútu ani z 3 m nedokázal loptu dopraviť do siete Andrej Grman. Tesne pred prestávkou sa predsa len hostia dočkali, ale pre ofsajd gól Andreja Grmana neplatil.

Po zmene strán zvýšili domáci v 67. min na 2:0. Oravskí futbalisti urobili chybu v obrane a Červenec sa opäť nemýlil. Najväčšiu šancu hostí v 2. polčase spálil striedajúci Filip Mravec. Z 5 m trafil iba brankára.

Zostava: Michalka – Gálik, Šikyňa, Hradský, Hajduk, Sirota, Bartoš (70. Mravec), Lejko, Jendrišek, Dutka (78. Repka), Grman

ŽK: Jendrišek

JOZEF VAVREČAN

Prečítajte si tiež: Námestovo držalo fanúšikov v napätí až do konca Čítajte

Dolný Kubín – Bytča 3:1 (2:1)

Góly: Žákovič, Benuš, Bugan

Domáci vstúpili do zápasu veľmi dobre. Súperovi uštedrili tvrdý úder už v 2. min zápasu. Žákovič zakončil s chladnou hlavou popri bezmocnom brankárovi, ktorý sa iba neveriacky pozeral, ako v zápase prvýkrát kapituluje. Dolnokubínčania hrali naďalej aktívne. Kontrolovali stred poľa, z čoho pramenili ďalšie šance, ale, žiaľ, pre domácich nevyužité. Na rozdiel dvoch gólov odskočili domáci zásluhou Patrika Benuša, ktorý rozvlnil sieť po tvrdej strele z vnútra šestnástky. Hostia do konca prvého polčasu ešte znížili na 2:1. Potvrdili mimoriadnu efektivitu, lebo to bola ich prvá šanca v zápase. Polčasový výsledok 2:1 bol pre domácich krutý, lebo prevýšili súpera vo všetkých aspektoch hry.

Dolnokubínčania nastúpili s cieľom odskočiť opäť o dva góly, čo sa im podarilo v 63. min, keď sa po štandardnej situácii presadil Bugan – 3:1. Výsledok zápasu sa už nemenil. Domácich potešili víťazstvo. Za bojovnosť si zaslúžia pochvalu, ale do ďalšieho kola musia domáci zverenci popracovať na streleckej produktivite.

Zostava: Pažitka – Baričák, J. Benuš, Meľo (89. Lach), Bugan, Válek, P. Benuš, Š. Válek (65. Zanovit ), D. Válek, Žákovič, Nemček

ŽK: Bugan, P. Benuš, Otruba (mimo hracej plochy)

PAVOL BAČA

Or. Veselé – Trstená odložené na 6. novembra

Tabuľka 4. ligy Sever

1. Staškov                   6          4          1          1          16:8     13

2. Or. Veselé               5          4          1          0          10:2     13

3. Stráňavy                  5          4          0          1          11:4     12

4. Tvrdošín                  6          3          1          2          16:5     10

5. Belá-Dulice              6          3          1          2          17:8     10

6. Trstená                    5          2          3          0          14:8     9

7. Bánová                    6          2          3          1          12:11   9

8. Z. Poruba                6          3          0          3          12:11   9

9. Rosina                     6          2          1          3          9:16     7

10. T. Štiavnička          5          2          0          3          5:7       6

11. D. Kubín                6          2          0          4          9:13     6

12. K. N. Mesto          6          1          2          3          10:14   5

13. Bytča                     6          0          2          4          6:25     2

14. Diviaky                  6          0          1          5          6:21     1

Ostatné výsledky: Rosina – Bánová 2:0, T. Štiavnička – Belá-Dulice 2:1, Diviaky – Stráňavy 1:2, Z. Poruba – K. N. Mesto 4:1

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Fotku na internete zverejnil neznámy autor.

Tipnite si, koľko je v meste detských a športových ihrísk

Z úspor vynovili deťom ihriská. V opravách budú pokračovať aj naďalej.

Nové hracie plochy.

Jeden zápas a sezóna je uzavretá

Stolnotenisový ročník 2020/2021 poriadne nezačal a už sa ani nezačne.

Oravský stolnotenisový zväz chce aspoň usporiadať majstrovstvá Oravy.

Zuzana Remeňová napodobnila sestry Fialkové

Tak tomu sa povie husársky kúsok. Prvý štart medzi dospelými a hneď na bodovom mieste.

Juniorka Zuzana Remeňová absolvovala úspešný debut medzi dospelými.