Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Športové podujatia na Orave sú bohatšie o bežecké preteky

V Hruštíne mohli súťažiť aj takí, ktorí behať nemôžu. Súťažili v kondičnej chôdzi.

Sestry Remeňové dobehli do cieľa spoločne. Sestry Remeňové dobehli do cieľa spoločne. (Zdroj: Archív podujatia)

HRUŠTÍN. Na bežeckú mapu Oravy sa dostalo ďalšie skvelé podujatie Beh na Zábavu, ktoré malo aj benefičný charakter. Výťažok zo štartovného sa použil pre potreby starých a chorých ľudí v obci.

Účastníci nultého ročníka si mohli vybrať z troch variantov. Prvá trasa merala 5 km, druhá 12 km a záverečná bola určená pre milovníkov kondičnej chôdze a chôdze s paličkami. Štart a cieľ bol pri Agrohoteli Tri brezy. Účastníci sa otáčali v rekreačnej oblasti Zábava, ktorú obklopuje Príslop, Lehotská, Kubínska, Vasiľovská, Bzinská a Hruštínska hoľa. Nachádza sa 7 km od Hruštína.

Prečítajte si tiež: Oravský bežec bol najrýchlejší na Liptove Čítajte

Na najdlhšej trati predviedol najrýchlejší výkon 51-ročný Ladislav Sventek z klubu Goral Maratoho, ktorý už absolvoval vo svojej kariére viacero majstrovstiev Európy či sveta v maratónoch. Výborne mu sekundoval Mário Košút z Vavrečky. V cieli mal iba 29-sekundovú stratu. Tretí dobehol ďalší pretekár z Vavrečky, Slavomír Praj. Medzi ženami boli najrýchlejšie sestry Remeňové z Hruštína zhodným časom 1:00:49 h.

Na 5-kilometrovej trati zvíťazil Michal Strežo z BK Dolný Kubín. Druhý finišoval Šimon Kľuska zo Senca pred Michaelou Zboroňovou. Kategóriu kondičnej chôdze vyhral Tomáš Vlžák zo Žiliny. „Podujatie považujeme za úspešné,“ povedal organizátor Ľubomír Záhora. „Vzhľadom na dátumovú kolíziu s ďalšími pretekmi je účasť 27 pretekárov výborná. Milo som prekvapený aj dobrými časmi víťazov v behu na 5 a 12 km. Účastníkom sa páčila predovšetkým horná, vyasfaltovaná časť trate a atmosféra.“

Celkové poradie

Beh na 12 km

1. Ladislav Sventek (Goral Marathon) 48:32 min, 2. Mário Košút (TJ Slovan Vavrečka) 49:03 min, 3. Slavomír Praj (Vavrečka) 53:17 min, 4. Peter Škrabák (Dolný Kubín) 56:11 min, 5. Štefan Verníček (Zákamenné) 57:58 min, 6. Ján Kazimier (Hruštín) 58:25 min, 7. Rastislav Vajduľák (Runco Tvrdošín) 58:41 min, 8. Mária Remeňová (Hruštín) 1:00:49 h, 9. Zuzana Remeňová (Hruštín) 1:00:49 h, 10. Miroslava Bednárová (Plevník-Drieňové) 1:01:47 h

Beh na 5 km

1. Michal Strežo (BK Dolný Kubín) 20:28 min, 2. Šimon Kľuska (Senec) 25:29 min, 3. Michaela Zboroňová 26:55 min, 4. Margita Krivačková (Hruštín) 28:02 min, 5. Milada Mišaniková (Hruštín) 32:48 min