Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Tretie kolo výrazne ovplyvnilo nepriaznivé počasie

Prvé tri body v novom ročníku siedmej ligy získal nováčik z Kraľovian.

Marek Križan (pri lopte) sa zaskvel v tomto kole hetrikom. Marek Križan (pri lopte) sa zaskvel v tomto kole hetrikom. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Kraľovany – Hruštín 2:0 (1:0)

Góly: Jesenský, Pavol Lovás

Kraľovany chceli v prvom domácom zápase bodovať naplno. Od úvodu boli diváci svedkami dobrého futbalu. Obe mužstvá hrali ofenzívne a skvelé výkony predvádzali brankári Peter Kubinda a Peter Lihan. Prvý gólový moment sa zrodil v 12. min, keď Peter Jesenský skóroval hlavou a poslal domácich do vedenia. Hruštín bol nebezpečný hlavne z rýchlych brejkov, ktoré však nedotiahol do gólovej koncovky.

Po zmene strán pokračoval pohľadný futbal. Takisto padol len jeden gól. Na radosť domácich fanúšikov ho strelili opäť Kraľovany. V 69. min dal konečnú podobu výsledku Pavol Lovás, ktorý neobsadený nedal strelou po zemi brankárovi žiadnu šancu.

Zostava domácich: Kubinda – Huntata, Pavol Lovás (83. Kmeť), M. Had, Žihlavník (89. Vojčák), Peter Lovás, Janota, Ondrejka, Lepeta, Jesenský (88. Kolek), Bella

Zostava hostí: Lihan – Kampoš (78. M. Hojo), Mazaček, Kľuska (59. Kupčo), Plančo, Kupčulák, Dirga, V. Hojo, S. Škapec, Š. Škapec, Vigoda (46. Snovák)

ŽK: Žihlavník, Jesenský, Bella – Vigoda

ČK: S. Škapec (po 2 ŽK)

JURAJ FERANC

Vasiľov – Lokca 6:1 (2:1)

Góly: Križan 3, Gemeľa 2, Voška – Ondrek (z 11 m)

Vo Vasiľove prebiehal v nedeľu Športový deň. Aj preto si cestu na štadión našli viac ako dve stovky divákov, ktorí si zakričali gól už v 12. minúte. Jeho autorom bol Marek Križan. Odpoveď hostí prišla o sedem minút. V šestnástke zastavili domáci nedovolene ich hráča a nasledoval pokutový kop. S prehľadom ho premenil Marián Ondrek. V 34. min sa zrodila najkrajšia akcia zápasu na jeden dotyk s gólovou hlavičkou kapitána Juraja Vošku.

Po zmene strán začala aktívne Lokca, ktorá chcela vyrovnať. Vytúženého gólu sa však nedočkala a práve naopak, inkasovala ďalšie. V 61. min dal tretí presný zásah Vasiľova Patrik Gemeľa, ktorý definitívne zlomil odpor hostí. V poslednej pätnásťminútovke ešte dostali tri góly. Hetrik spečatil Marek Križna. Výsledok je vzhľadom na priebeh pre hostí veľmi krutý.

Zostava domácich: Bombiak – Voška, Jadroň, Š. Baraniak, Gustiňák, F. Baraniak (74. M. Baraniak), Sadžakov, Križan, Košút, Gemeľa, Dopater (80. Feja)

Zostava hostí: Kuchťák – T. Verníček, Michalčík, Farský, Ľ. Verníček, Bombjak, Balák (80. Kormaňák), Kastali (84. P. Graňák), M. Graňák, Ondrek, Lech (46. Kupčulík)

ŽK: Gustiňák, F. Baraniak (všetci Vasiľov)

FRANTIŠEK BARANIAK ML.

Prečítajte si tiež: Bez straty bodu sú už iba futbalisti Zubrohlavy (+foto) Čítajte

Babín – Rabča 1:2 nedohrané

Góly: Hojo – Galis, Sivka

Oba futbalové tímy sa viac potrápili s počasím ako so súperom. Stály dážď sťažoval hráčom situáciu. Už v 7. min sa podarilo hosťom zaútočiť. Hráč Rabče Jozef Galis otvoril skóre zápasu. O pár minút opäť skórovali hostia. Na 0:2 zvýšil Tomáš Sivka. Hostia využili dve brejkové situácie a viedli. V 20. min sa presadili domáci Marek Hojo. Babín sa ďalej snažil zápas korigovať, no nedarilo sa mu vyrovnať.

Hra sa prvým polčasom skončila. Pokračovanie zápasu sa bude odohrávať v náhradnom termíne.

Zostava domácich: Ľuba, Paľo, V. Adamica, D. Adamica, Hojo, Kurtulík, Jaššo, Lipničan, Kunocha, Vraňák, Ľ. Adamica

Zostava hostí: M. Adamica, Jadroň, Kvasňák, Galis, Sivka, Krivanka, Joščák, Havlíček, Rypák, Bajčičák, Jagelka

FRANTIŠEK SLAMENÍK

Krivá – Leštiny 0:0 nedohrané

Rozhodca v 15. min pre nepriaznivosť terénu zápas ukončil.

Zostava domácich: Chmelár, Tokár, Leštinský, Polčic, Habovštiak, Kostolný, Oláh, Hirner, Leginus, Pavčo, Maruniak

Zostava hostí: Michna, Murin, Mačuha, Pangrác, Lupták, Tomaň, Bukna, Krkoška, Radena, Slamka, Sitek

FLORIÁN CHMELÁR

Sihelné – Istebné odložené

Zápas je odložený na 15. septembra kvôli nespôsobilému terénu.⋌JURAJ BEDNÁR

Podbiel – Or. Lesná 2:3 (2:1)

Góly: J. Kanderka 2 – Tisoň, Laššák, D. Olbert

Zápas sa začal rýchlym tempom, keď už v 1. min otvorili skóre hostia. Domáci potom súpera zatlačili a vypracovali si vyložené šance. Jednu z nich premenil v 10. min Kanderka, ktorý bol na správnom mieste aj v 29. min. Polčas skončil 2:1. Do druhého dejstva domáci nastúpili odhodlane, ale útoky sa striedali na oboch stranách. Po rohovom kope v 57. min vyrovnali hostia na 2:2. Súperovi sa podarilo streliť v 67. min tretí gól. Keďže domáci nevyužili svoje šance, body putujú do Lesnej.

Zostava domácich: Pavelek – Konfala, Dreveniak (85. Marciszak), Pavol Huraj (76. Latka), Trstenský, Gočal, Repka, Betuštiak (46. Ľ. Kanderka), J. Kanderka, Peter Huraj, Pavčo

Zostava hostí: A. Olbert – Kojda, T. Murín, D. Vrábeľ, Katrenčík, Tisoň (72. J. Murín), Kostolňák, Laššák, D. Olbert, Nádašsky (87. Dulovec), M. Vrábeľ

12. Lokca        3          0          0          3          5:12     0

Najlepší strelci: 5 – Filip Jagelka (Sihelné), 4 – Marek Križan (Vasiľov), Dávid Olbert (Or. Lesná), Jakub Kanderka (Podbiel)

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji