Bez straty bodu sú už iba futbalisti Zubrohlavy (+foto)

Tretie kolo šiestej ligy ovládli domáce celky. Gólovou kanonádou sa predviedli futbalisti Liesku.

Futbalisti Zubrohlavy ako jediní ešte nestratili ani bod. Futbalisti Zubrohlavy ako jediní ešte nestratili ani bod. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Liesek – Novoť 8:0 (3:0)

Góly: M. Vrabec 2, Palider, Kubás, Hrkeľ, Kubolek (z 11 m), Macák, Baňák

Po smolnej prehre v Žaškove sa chceli domáci futbalisti vrátiť na víťaznú vlnu. Už v 2. min sa ujali vedenia, keď sa nechytateľne pod brvno trafil z priameho kopu Anton Palider. Hostia odpovedali tlakom. Mali dve výborné šance na vyrovnanie, ale v koncovke boli zbrklí a nedôslední. V 19. min predviedol úžasné sólo z polovice ihriska Matúš Hrkeľ, ale gólovú strelu mu zblokoval obranca. Potom sa delovkou prezentoval Richard Prídavok, ale brankár Milan Brodec zázračne vyrazil na roh. Druhý gól Liesku visel vo vzduchu. V 39. min bol k nemu blízko Martin Kubás, ale brankár jeho lob prečítal. Dočkal sa však o dve minúty. Nezištnú prihrávku mu adresoval Anton Palider. Tesne pred prestávkou prišiel ešte tretí úder domácich. Peknú akciu zakončil Matúš Hrkeľ.

Po obrátke pokračoval domáci tlak a bolo len otázkou, kedy prídu ďalšie góly. V 55. min využil jedenástku Ján Kubolek a o ďalších päť minút ukázal hlavný rozhodca opäť na biely bod. Loptu si postavil tentoraz brankár Martin Vavrek, ale jedenástku nevyužil. Liesečania boli i napriek tomu ďalej pri chuti. Tlak korunovali ešte štyrmi presnými zásahmi. Postupne sa presadili Marián Vrabec, striedajúci Matúš Macák, Richard Baňák a druhým gólom uzavrel gólostroj Marián Vrabec. Výborný výkon svojich chlapcov odmenili diváci veľkým potleskom.

Zostava domácich: Vavrek – Baňák, Hrkeľ, Prídavok, Kubás, Palider, Vavrek, Chovančák, Dreveňák, Vrabec, Kubolek (58. Macák)

Zostava hostí: Brodec – Pilšák, P. Jašica, M. Kocúr, Briestenský, Serdeľ, Kondela (72. Ťapaják), Kyrcz, D. Kocúr, Bjaloň, Zavoďančík

ŽK: Pilšák, Bjaloň

JAROSLAV GARBIAR

Zubrohlava – Žaškov 3:0 (2:0)

Góly: Babinský, Tomaštík, Václav

Stretli sa dva tímy, ktoré v novej sezóne vyhrali zatiaľ oba zápasy. Lepšie začali domáci futbalisti, ktorí hneď v úvode opečiatkovali brvno. V 15. min sa dostali aj do vedenia, keď center Dávida Bušku poslal hlavou do siete Dávid Babinský. O ďalších 20 minút sa blysol nožničkami Jakub Václav, ale lopta išla nad bránu. Hostia mali najväčšiu šancu na vyrovnanie tesne pred prestávkou. Skvelý zákrok však vytiahol domáci brankár, ktorý špičkou kopačky vyrazil loptu. Posledné slovo v prvom dejstve však mali Zubrohlavčania. V záverečných sekundách dali druhý gól, keď peknou technickou strelou skóroval Matej Tomaštík.

Po zmene strán mali prevahu futbalisti Žaškova, ale ich tlak bol platonický. Nepriniesol žiadne gólové ovocie a ešte dostali tretí. V 86. min sa nádherne pod šibenicu trafil Jakub Václav, ktorému nahrával Ľuboš Rentka. I keď výsledok hovorí jasnou rečou, na ihrisku tomu tak nebolo. Zápas mal vyrovnaný priebeh.

Zostava domácich: A. Jendrol – Buška, Majchrák, P. Jendrol, L. Gluštík, Prozbík, Pienčák, Tomaštík (69. I. Gluštík), Rentka, Václav, Babinský

Zostava hostí: Ertel – Zelina, Zvara, Bohmer (45. Pavlovčík), Bakoš, Dudáš, Koedam, Farko, Snovák (74. Chovan), Drigeľ (67. Lomáz), Mikuš

ŽK: Babinský – Koedam

JOZEF ZEMANČÍK

Zákamenné – Or. Polhora 2:0 (1:0)

Góly: Juriga, Florek

Zápas sa aj v Zákamennom odohrával za nepriaznivého počasia a na ťažkom teréne. Domáci sa ujali vedenia už v 9. min. Skóre otvorili gólom Tomáša Jurigu. Hostia sa snažili vyrovnať, ale nedarilo sa im. Diváci sledovali vyrovnaný zápas. Domáci však boli dôraznejší. Potvrdili to v 68. min, keď na 2:0 zvýšil Marek Florek. Výhra tak ostala zaslúžene doma.

Zostava domácich: Klimčík, Kakus, Belicaj, Michalica, Florek, P. Večerek, Backa, Juriga, Buckulčík, Ľ. Večerek, Vrábeľ

Zostava hostí: M. Vanek, T. Vanek, Valko, Žofčík, Skurčák, Plevjak, F. Berdys, J. Berdys, Piták, Vargončík, Košút

JOZEF PEČARKA

Klin – Or. Podzámok 4:1 (2:1)

Góly: A. Medvecký, Habľák 2, Košút – Kňazúr

Hneď v úvode zápasu sa chopili lopty hostia, ktorí si to namierili rovno ku šestnástke domácich. V 26. min sa im podarilo, po chybe v domácej obrane, loptu vsietiť do brány. Podzámok tak otvoril skóre. Domáci vyrovnali v 32. min, keď sa blysol Anton Medvecký. O sedem minút sa domáci opäť radovali z úspešne premenenej šance Michala Habľáka. Klinu však chýbala finálna prihrávka. Druhý polčas sa domáci vzchopili, čo potvrdili aj gólom v 63. minúte. Do konca zápasu mali domáci hru pod kontrolou. Ich víťazstvo na záver potvrdil Košút, keď strelil gól hlavičkou.

Zostava domácich: Pajta – Majcher, Lacek, M. Úradník, Medvecký, Mišek, Habľák, Kosmeľ, Fenik, Galčík, A. Úradník (37. Jendroľ)

Zostava hostí: Martin Bukna – Matúš Bukna, Martin Medvecký, Cengel, Maslo, F. Harezník, M. Harezník, Horňák, Bajo (56. Biel), Holubčík, Kňazúr

JOZEF BOLIBRUCH

Zázrivá – Zuberec odložené

Zápas sa nehral pre nespôsobilý terén. Mužstvá sa dohodli na náhradnom termíne 23. septembra.

Prečítajte si tiež: Štvrtú ligu vedú oravské tímy (+foto) Čítajte

Dlhá – Pribiš 3:2 (1:1)

Góly: D. Válek, I. Jendrišek, M. Capuliak – Meľo, Brienik

Pred zápasom sa rozpršalo a trávnik bol úplne premočený. Zlý terén sťažoval obom tímom situáciu. Zápas sa hral v priemernom tempe, vedenia sa však v 24. min ujali hostia, keď Jozef Meľo strieľa pekný gól. Domáci vyrovnali v 37. min gólom Váleka. Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním získať tri body. Hra však prebiehala medzi šestnástkami a vyložené šance sa striedali na oboch stranách. V 77. min sa podarilo presadiť domácim. Na 2:1 zvýšil Ivan Jendríšek. Hostia však s odpoveďou dlho nečakali a vyrovnali v 81. min. Víťazný gól strelil v 87. min Marek Capuliak. Hostia aj domáci si vypracovali veľa šancí, ktoré ostali nepremenené.

Zostava domácich: Janota – Mores, Jendrišek, D. Capuliak, Michal Janota, Válek, Polák, Šeliga (71. J. Jendrišek), Kordiak (46. M. Capuliak), Gonos, Kukla

Zostava hostí: Suroviak – Vraniak (50. Dančo), Kostroš, Juriga, Vlček, Hurák, Meľo, Valúch, Jablonský, Bobáň (78. Gvora), Brienik

ŽK: D. Capuliak – Kostroš

LUKÁŠ JENDRIŠEK

Breza – Vavrečka 4:1 (1:0)

Góly: M. Juriga (11 m) Michal Kormaňák, Volček, Greňo – Korman

Na mokrom teréne sa začalo hrať medzi šestnástkami. V 17. min bol zrazený domáci Michal Kormaňák a Milan Juriga z nariadenej penalty dal na 1:0. Hostia sa snažili vyrovnať, no mokrý terén im sťažoval kombinácie. V 32. min strela Masničáka tesne minula cieľ. Prvý polčas tak skončil 1:0.

Počasie vyčíňalo aj naďalej. V 55. min strela domáceho hráča z priameho kopu skončila len na múre Vavrečky. V 68. min prišla šanca domáceho Michala Kormaňáka a z následného protiútoku Michal Korman vyrovnal na 1:1. No hneď o minútu práve Michal Kormaňák dáva na 2:1 pre domácich. V 80. min po osi Trabalík – Volček druhý menovaný zvyšuje už na 3:1. V závere ešte akcia striedajúcich Greňa a Maťovčíka priniesla gól Mateja Greňa na konečných 4:1 pre Brezu.

Zostava domácich: S. Kormaňák, Miloš Kormaňák, Michal Kormaňák (78. Greňo), M. Juriga, A. Juriga, S. Juriga, Volček, Sitárik, Hládek (87. Maťovčík), Trabalík, Janík

Zostava hostí: J. Holub, Stolárik, D. Brčák, Holmík, L. Holub, Lukáš Brišák (46. Čiernik), Ľubomír Brišák, Korman (73. Meliš), Masničák, K. Brčák, Hrubjak

ŽK: A. Juriga – Brčák, Masničák, Hrubjak

ĽUDOVÍT SITARÍK

1. Zubrohlava               3          3          0          0          7:1       9

2. Breza                       3          2          1          0          9:4       7

3. Liesek                      3          2          0          1          13:3     6

4. Klin                          3          2          0          1          7:3       6

5. Vavrečka                 3          2          0          1          6:4       6

6. Zuberec                   2          2          0          0          6:4       6

7. Žaškov                    3          2          0          1          5:5       6

8. Dlhá                         3          1          1          1          4:5       4

9. Zázrivá                     2          1          0          1          3:2       3

10. Zákamenné            3          1          0          2          3:5       3

11. Or. Polhora           3          0          1          2          3:6       1

12. Novoť       3          0          1          2          3:13     1

13. Or. Podzámok       3          0          0          3          1:9       0

14. Pribiš                     3          0          0          3          2:8       0

Najlepší strelci: 3 – Marek Šiška (Zuberec), František Masničák (Vavrečka), Marián Vrabec (Liesek), Michal Habľák (Klin), Anton Medvecký (Klin), Michal Kormaňák (Breza)