Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Derby Oravskej Poruby a Nižnej rozhodol jeden gól

Na domácich ihriskách zaznamenali tri body Chlebnice i Oravská Jasenica.

Patrik Osadský sa výrazne pričinil o víťazný vstup nováčika z Oravskej Poruby. Patrik Osadský sa výrazne pričinil o víťazný vstup nováčika z Oravskej Poruby. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Kláštor pod Znievom – Bobrov 3:2 (0:1)

Góly: Marián Kasan, Michal Kasan

Bobrovčania začali na súperovom ihrisku s kombinačným futbalom, pozorne bránili a domácich držali na dištanc. Jedinú prvopolčasovú šancu domácich v 34. min Machunka vytlačil na roh. Hostia nebezpečne útočili a snahu korunovali v 44. min, keď po centri Gužiňáka otvoril skóre Marián Kasan. V 54. min Michal Kasan strelou z 25 metrov zvýšil na 2:0 pre hostí. Bohužiaľ potom začali úradovať rozhodcovia, ktorí dostali domácich späť na koňa. V 60. min rozhodca odpískal pred šestnástkou faul, ktorý videl iba on a hostia znížili na 1:2. V 62. min domáci vyrovnali na 2:2 opäť po štandardnej situácií. V 76. min domáci rozhodli po ďalšom chybnom rozhodnutí rozhodcov, ktorí neodpískali ofsajd domáceho hráča a domáci zavŕšili obrat na 3:2. Zápas tak skončil nezaslúženou výhrou domáceho tímu.

Zostava: Machunka, Kurják, Bodorík, Švába, Vnučák, Michal Kasan, Marián Kasan, Stašá (79. Kružel), D. Kurtulík, Gužiňák, G. Kurtulík

ŽK: Švába, Marián Kasan, Michal Kasan

ANTON GROBARČÍK

Chlebnice – Palúdzka 2:1 (1:0)

Góly: Zrnčík, M. Bakoš

Zápas sa od úvodného hvizdu vyvíjal lepšie pre domácich. Hostí zatlačili na ich polovicu a okrem dvoch sporadických šancí, kedy prekabátili domácu obranu, no skvelého Papiaka nie, si nevypracovali žiadny priestor. Skóre sa podarilo otvoriť domácim až v 38. min strelou Patrika Zrnčíka.

Druhé dejstvo taktiež začalo domácim tlakom, ale hráči nepremenili gólovú príležitosť a z protiútoku inkasovali vyrovnávajúci gól. Po tomto momente sa na desať minút hra vyrovnala. V 74. min zobrali loptu pod patronát opäť Chlebnice, no šťastena im nepriala a zahodili niekoľko gólom zaváňajúcich šancí. Vedúci gól prišiel až osem minút pred koncom zápasu. Z pravej strany centrujúci Pavol Bakoš našiel Mareka Bakoša a ten nekompromisne zaklincoval loptu medzi tri žrde. Tri body úvodného kola tak ostávajú doma.

Zostava: Papiak, M. Oršuliak (79. I. Oršuliak), P. Bakoš, L. Bakoš, M. Bakoš, Zrnčík, Kuhajda, T. Mudroň (87. Štrbavý), M. Mudroň (74. Bugan), Gerát, Suľa

ŽK: M. Oršuliak

ZDENO NAKAČKA

Or. Jasenica – Žabokreky 2:0 (2:0)

Góly: S. Polák, Hollý

Úvod zápasu bol vyrovnaný z oboch strán. Jasenica gólovo udrela v 19. min, keď akciu stredom ihriska zakončil Stanislav Polák. O päť minút už bolo 2:0, keď po krásnej prihrávke strelca prvého gólu skóroval Tomáš Hollý. Po tomto góle Žabokreky zlepšili hru a zatlačili súpera na vlastnú polovicu. Do druhého polčasu oravské mužstvo nastúpilo so snahou udržať víťazstvo na svojej strane. Napriek šanciam na oboch stranách sa v druhom polčase skóre nemenilo a tak Or. Jasenica začala ligovú súťaž víťazstvom.

Zostava domácich: Florek, M. Madleňák (87. Graňák), M. Polák, S. Polák, Kosmeľ, Binek, Prielomek, Feranec, V. Madleňák, Hollý (90. Maslaňák), Kaprálik (84. Laštík)

ŽK: Hollý

JURAJ FERANEC

Or. Poruba – Nižná 1:0 (1:0)

Gól: Dauda

Úvodných 15 minút sa derby nieslo v oťukávaní. Súperi čakali, kto čo predvedie. Až po štvrťhodine hry prebrali iniciatívu domáci futbalisti a v 20. min otvorili skóre. Akciu Mareka Sojku zakončil gólovo Ivan Dauda. Nižná mohla do prestávky vyrovnať. Mala dve výborné šance, ale brankár Osadský podržal svoj tím.

Druhý polčas patril hosťom. Mali územnú prevahu, ale Oravská Poruba mala brankára Osadského. V 73. min opäť vytiahol skvelý zákrok. Posledných 10 minút domáci futbalisti zvládli výborne po taktickej stránke. Udržali najtesnejšie víťazstvo a tešia z prvých troch bodov ako nováčik súťaže.

Zostava domácich: Osadský – Sojka, P. Dudáš, R. Sopúch, T. Jašica, Dauda, Šípka, Trnovec, M. Dudáš, Kostroš (83. Pavlík), L. Mikuš (67. Hucko)

Zostava hostí: Brčák – Pňaček, Píši, Zaťko, Kliment, Zboroň, D. Rošťák, Reguly, Pikna, Mores (66. Bútora), Šeling

ŽK: T. Jašica, Šípka, M. Dudáš, L. Mikuš – Pňaček⋌

VLADIMÍR SOPÚCH

1. Martin B                  1          1          0          0          5:1       3

2. Bešeňová                 1          1          0          0          4:2       3

3. Or. Jasenica             1          1          0          0          2:0       3

4. Kláštor p. Znievom  1          1          0          0          3:2       3

5. Chlebnice                 1          1          0          0          2:1       3

6. Or. Poruba              1          1          0          0          1:0       3

7. L. Sliače                  1          0          1          0          2:2       1

8. Blatnica                    1          0          1          0          2:2       1

9. Bobrov                    1          0          0          1          2:3       0

10. Palúdzka                1          0          0          1          1:2       0

11. Nižná                     1          0          0          1          0:1       0

12. Černová                 1          0          0          1          2:4       0

13. Žabokreky             1          0          0          1          0:2       0

14. Vrútky                   1          0          0          1          1:5       0

Ostatné výsledky: Bešeňová – Černová 4:2, Martin B – Vrútky 5:1, L. Sliače – Blatnica 2:2

1. Aj s SUV môžete jazdiť ekologicky a ekonomicky
  2. Vysokoškoláci zarobia už o 587 eur viac ako stredoškoláci
  3. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
  4. Tieto signály prezradia nesprávne zateplenie strechy
  5. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  6. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
  7. Čo na aute vymyslela žena a čo výrobca telefónov?
  8. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!
  9. 5 rád Ľudmily Kolesárovej, ako napísať projekt a získať grant
  10. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  1. Zľavnené študentské lístky na dopravu s ISIC už aj cez mobil
  2. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  3. Kto vyhrá súboj medzi prírodnými a syntetickými diamantmi?
  4. Otvorenie nového sídla DELTA sprevádzala virtuálna realita
  5. Podnikateľský úver, s ktorým ušetríte
  6. Limitovaná ponuka: balík SME.sk + DIGI GO so zľavou až 52 %
  7. Výskumný park v Rakúsku zistil, ako sa býva najzdravšie
  8. Nestarnú, ale dozrievajú
  9. Nový Ružinov: Skutočný rozvoj ešte len príde
  10. Emília Jányová Lopušníková: Nebojte sa, updatujte sa!

Učiteľ Slovenska: Žiaci sa menia, dnes je náročnejšie zaujať ich

Učiteľ musí vnímať žiakov, nájsť, čo im pasuje. Ja ich mám osemnásť, každého zaujíma niečo iné, takže musím zaujať všetkých.

Peter Pallo, Učiteľ Slovenska 2019 a jeho aktuálna druhácka trieda.

To sa len tak nevidí. Pomôcť prišlo sedemsto ľudí. Len tak

Do Roháčov prišlo sadiť stromky 720 dobrovoľníkov z celého Slovenska. Chcú vrátiť prírode to, čo im dáva.

Akcia sadenia stromčekov v Roháčoch mala úspech napriek zlému počasiu.

Odpad tam zabudli. Alebo mali inú robotu?

Dolný Kubín má jeden z najvyšších poplatkov za likvidáciu komunálneho odpadu.

Auto s kontajnerom stálo deväť hodín na chodníku oproti tomuto odpadu.

Zuberec sa odlepil z dna tabuľky

Ján Kupčulák doma opäť strelecky úradoval. Dostal sa už na vedúcu priečku strelcov.

Nestarnúci Marek Šiška (vpravo) nastúpil len v druhom polčase a pomohol Zubercu dvomi gólmi.